۱۱:۵۶ - ۱۴۰۲/۱۰/۰۴

سامانه جدید ضمن خدمت فرهنگیان| سیدا فرهنگیان + سامانه ال ام اس فرهنگیان و سایت lms فرهنگیان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، سامانه جدید ضمن خدمت فرهنگیان؛ سیدا فرهنگیان بهمراه سامانه ال ام اس فرهنگیان و سایت lms فرهنگیان و هر آنچه در مورد سامانه های سیدا و ال ام اس فرهنگیان باید بدانید در اندیشه معاصر به تفضیل بیان شده...

سامانه جدید ضمن خدمت فرهنگیان| سیدا فرهنگیان + سامانه ال ام اس فرهنگیان و سایت lms فرهنگیان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، سامانه جدید ضمن خدمت فرهنگیان؛ سیدا فرهنگیان بهمراه سامانه ال ام اس فرهنگیان و سایت lms فرهنگیان و هر آنچه در مورد سامانه های سیدا و ال ام اس فرهنگیان باید بدانید در اندیشه معاصر به تفضیل بیان شده است.

فرهنگیان گرامی در سراسر کشور توجه داشته باشند که نشانی رسمی سایت ضمن خدمت فرهنگیان از مهر ۱۴۰۲ به آدرس، ltms.cfu.ac.ir تغییر یافته است. برای ورود مستقیم به سایت ضمن خدمت فرهنگیان (جدید) می توانید روی لینک زیر کلیک نمایید.

برای ورود مستقیم به سایت ضمن فرهنگیان itms لینک زیر را انتخاب کنید: (حتما فیلتر شکن خود را خاموش کنید)

 سامانه ضمن خدمت

سایت ضمن خدمت ltms چیست؟

قابل توجه دانشجو معلمان؛
سامانه ای است که با گذراندن دوره های ارائه شده در آن می‌توانید از مزایای زیر بهره مند شوید:
۱- داشتن ۱۰۰۰ساعت ضمن خدمت ۵۰۰امتیاز به حق شاغل اضافه می شود.
۲- برای سازماندهی سالیانه
۳- ارتقاء رتبه حرفه ای
۴- تاثیر در حقوق فرهنگیان
۵- رتبه بندی سالیانه فرهنگیان

آدرس سایت
www.ltms.cfu.ac.ir

نحوه ورود به سایت و ساخت حساب:
برای انجام اینکار در دور اول نام کاربری و رمز عبور شما #کد‌پرسنلی شما می‌باشد.

اگر برای ورود با خطا مواجه شدید میبایست به بخش نیروهای انسانی / #ضمن‌خدمت‌اداره محل خدمت خود بروید و در آنجا با ارائه مشخصات به راه‌اندازی مجدد پنل خود بپردازید.

دانشجویان محترم نسبت به این مورد پیگیر باشید، که کلاس های آنلاین برگزار میشود و حتما ثبت نام کنید

متقاضیان عزیز می توانند برای رفع هرگونه سوال و ابهام در زمینه ورود به سایت ضمن خدمت فرهنگیان به نشانی ltms.cfu.ac.ir هر روز حتی در ایام تعطیل از ساعت ۸صبح تا ۱۲ شب با سامانه زیر تماس بگیرند. در ادامه راهنمای ورود به سایت ضمن خدمت فرهنگیان را مشاهده می کنید.
کلیه پرسنل اداری و آموزشی مدارس دولتی و غیردولتی می توانند با مراجعه به سامانه ltms.cfu.ac.ir و وارد کردن اطلاعات مورد نیاز در سایت مذکور، حساب کاربری خود را ایجاد نمایند. برای تکمیل مراحل نام نویسی خود در دوره های آموزشی و سایر خدمات برای فرهنگیان وارد سایت ضمن خدمت فرهنگیان شوید.

راهنمای ورود به سایت جدید ضمن خدمت فرهنگیان ltms cfu ac ir

با توجه به این راهنما می توانید وارد سایت سامانه ضمن خدمت فرهنگیان در سال ۱۴۰۲-۱۴۰۳ به نشانی  ltms.cfu.ac.irشوید. سامانه ضمن خدمت فرهنگیان که سامانه جامع مدیریت یادگیری و آموزش فرهنگیان است، تنها مرجع رسمی و قانونی با آدرس اینترنتی ltms.cfu.ac.ir می باشد.

 

ورود به سامانه ltms

گام اول: برای ورود مستقیم به سایت ltms لینک ورود را انتخاب کنید.

گام دوم: بعد از ورود به سایت اصلی ضمن خدمت فرهنگیان، از میان گزینه های موجود، گزینه «فراگیران» را انتخاب کنید. برای مشاهده لیست دوره های ضمن خدمت، می توانید گزینه فهرست دوره های ضمن خدمت را انتخاب کرده و لیست دوره ها را مشاهده نمایید.

گام سوم: برای ورود به هریک از بخش های سامانه ضمن خدمت فرهنگیان نیاز به نام کاربری و رمز عبور خواهید داشت. نام کاربری و رمز عبور خود را در کادر ورود فراگیران وارد کنید. نام کاربری همان کد ملی است و پس از ورود به پنل کاربری خود در سامانه ضمن خدمت فرهنگیان، می توانید در دوره های مورد نظر خود ثبت نام کنید.

سایر امکانات سایت ضمن خدمت فرهنگیان LTMS

با ورود به سایت ضمن خدمت فرهنگیان در صفحه اصلی سایت، گزینه های مختلفی را مشاهده می کنید که در این قسمت به معرفی کابرد هر گزینه پرداخته ایم:

گزینه «لیست دوره های ضمن خدمت» :

با انتخاب این گزینه می توایند لیست دوره های ضمن خدمت را مشاهده کنید و لیتس جدیدترین دوره های در حال برگزاری را با جزئیات کامل ببینید.

گزینه ثبت نام مدرسین:

مدرسین متقاضی تدریس دوره های ضمن خدمت، با انتخاب این گزینه می توانند برای ثبت نام اقدام کنند.

گزینه دسترسی به میز خدمت :

سامانه از طریق این گزینه امکان دسترسی به خدمات الکترونیک سامانه ضمن خدمت فرهنگیان را فراهم کرده است و امکاناتی نظیر تابلو اعلانات، لیست خدمات و نظر سنجی را در اختیار کاربران عزیز قرار داده است.

فرهنگیان عزیز که رمز عبور خود را گم کرده و یا فراموش کرده اند، از طریق این قسمت می توانند رمز خود را بازیابی کنند.

سایت‌های مفید که به عنوان معلم باید با آنها آشنا باشید

فیش حقوقی فرهنگیان my.medu.ir

فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته www.retirement.ir

سامانه همگام hamgam.medu.ir

سامانه ضمن خدمت https://b2n.ir/ltmss.medu.ir http://ltms.cfu.ac.ir

سامانه رایادرس lms.rayadars.com

سامانه امین آموزش و پرورش edu.medu.ir

کارت شناسایی فرهنگیان https://b2n.ir/profiile.medu.ir

سامانه سنا snd.medu.ir

صندوق ذخیره فرهنگیان www.tifco.co

فروشگاه اقساطی فرهنگیان @farhangian120

مشاور مدرسه moshavereh.medu.ir

نقل و انتقال فرهنگیان www.enteghalat.com

گلستان فرهنگیان www.education.cfu.ac.ir

دانشگاه فرهنگیان cfu.ac.ir

ضمن خدمت @farhangian120

ستاد اسکان فرهنگیان eskan.medu.ir

سامانه هوشمند معلم moalem.farsedu.ir

وزارت آموزش و پرورش www.medu.ir

کد سوابق تحصیلی dipcode.medu.ir

لیزینگ فرهنگیان www.lfco.ir

بیمه معلم mic.co.ir

خدمات الکترونیکی آموزش و پرورش eservice.medu.ir

سامانه سجا saja.medu.ir

رتبه بندی فرهنگیان: https://b2n.ir/rtb.meduu.ir

سامانه فروش کتاب درسی www.irtextbook.com

 

ویدئویی از معرفی کامل سامانه ضمن خدمت فرهنگیان به همکاران تازه استخدام ltms.medu.ir

سایت سیدا فرهنگیان

سایت سیدا فرهنگیان به نشانی sida.medu.ir سامانه ای است که از سوی آموزش و پرورش برای ورود معلمان و مدیران مدرسه طراحی شده تا از این طریق نمرات دانش آموزان و سوابق تحصیلی آنان در این سامانه ثبت شود. از طریق سایت سیدا می توان کارنامه های تحصیلی، ثبت نمرات و همچنین ثبت نام دانش آموزان را نیز انجام داد.
با گسترش امکانات و خدمات رسانی های آنلاین، وزارت آموزش و پرورش کشور انواع سامانه های دانش آموزی جهت یکپارچه سازی اطلاعات دانش آموزان را طراحی کرد. یکی از این سامانه ها، سایت سیدا به نشانی sida.medu.ir است که اطلاعات فردی و تحصیلی دانش آموزان در آن وجود دارد.

دسترسی به سایت سیدا به نشانی sida.medu.ir ویژه معلمان و کادر اجرایی مدرسه می باشد.

سامانه سیدا در جهت دریافت اطلاعات فردی و تحصیلی دانش آموزان از سایت سناد، صدور کارنامه های تحصیلی و همچنین ثبت نام دانش آموزان در برخی مواقع خاص طراحی شده است. این سایت در دسترس معلم ها، مدیران و کادر اجرایی بوده و دانش آموزان امکان ورود به آن را ندارند. برای آشنایی بیشتر با سایت سیدا در اندیشه معاصر قصد داریم اطلاعات لازم در خصوص سامانه سیدا را ارائه و امکانات sida.medu.ir را شرح دهیم.

معرفی سامانه سیدا sida.medu.ir

سامانه سیدا به نام سامانه یکپارچه سازی دانش آموزان شناخته شده است.

منظور از این اسم، آن است که در سایت سیدا تمامی مشخصات دانش آموزان از جمله نام و نام خانوادگی، مقطع تحصیلی، معدل و … درج شده و در صورتی که آموزش و پرورش و یا معلمان و مدیران احتیاج به اطلاعات هویتی یکی از دانش آموزان داشته باشند می توانند از طریق سیدا اقدام نمایند.

 

دانش آموزان با عضویت در سامانه سیدا به عنوان یک محصل شناخته خواهند شد و سپس می توانند امور مختلف تحصیلی خود از جمله ثبت نام کتاب درسی مدارس را انجام دهند. در صورت عدم عضویت در سایت سیدا، اغلب امکانات تحصیلی برای دانش آموزان غیر قابل استفاده خواهد بود.

 

زمانی که دانش آموزی در سایت سیدا به عضویت در می آید می تواند در انواع آزمون های آغازین، پیشرفت تحصیلی، مشاوره ای و … شرکت کرده و از امکانات رایگان تحصیلی نیز استفاده نماید. دانلود کارنامه و ارزشیابی ماهانه نیز از جمله فعالیت هایی است که سامانه سیدا در صدد انجام آن است.

ورود به سایت سامانه سیدا ثبت نمرات | sida.medu.ir

برای ورود به سامانه سیدا نیاز است که نام کاربری و رمز عبور خود را از مدیر مدرسه دریافت کنید

نحوه ورود به سامانه سیدا

ابتدا یکی از مرورگرهای خود را در لپ تاپ و یا گوشی های اندروید و ios خود باز کنید.

نکته: برای داشتن عملکرد بهتر سایت سیدا دانش آموزی، بهتر است که از یکی از مرورگرهای زیر برای login شدن سایت سیدا استفاده کنید.

مرورگر کروم آپدیت ۴۹ به بالا

مرورگر فایرفاکس آپدیت ۳۰ به بالا

مرورگر اینترنت اکسپلورر آپدیت ۱۱ به بالا

در فیلد جستجوی گوگل، آدرس سایت سیدا دانش آموزی به نشانی sida.medu.ir را جستجو کنید و به صورت مستقیم به سایت سیدا وارد شوید.

حالا به سایت سیدا آموزش و پرورش وارد شده اید. برای ورود به پورتال شخصی خود در سامانه می بایست که نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید. سپس، با وارد کردن کد امنیتی بر روی گزینه «ورود کاربران» کلیک نمایید.

 

پررنگ شدن کارنامه در سیدا/اموزش سامانه سیدا

 

سامانه سیدا به نام سامانه یکپارچه سازی دانش آموزان شناخته شده است. منظور از این اسم، آن است که در سایت سیدا تمامی مشخصات دانش آموزان از جمله نام و نام خانوادگی، مقطع تحصیلی، معدل و … درج شده و در صورتی که آموزش و پرورش و یا معلمان و مدیران احتیاج به اطلاعات هویتی یکی از دانش آموزان داشته باشند می توانند از طریق سیدا اقدام نمایند.

 

دانش آموزان با عضویت در سامانه سیدا به عنوان یک محصل شناخته خواهند شد و سپس می توانند امور مختلف تحصیلی خود از جمله ثبت نام کتاب درسی مدارس را انجام دهند. در صورت عدم عضویت در سایت سیدا، اغلب امکانات تحصیلی برای دانش آموزان غیر قابل استفاده خواهد بود.

 

زمانی که دانش آموزی در سایت سیدا به عضویت در می آید می تواند در انواع آزمون های آغازین، پیشرفت تحصیلی، مشاوره ای و … شرکت کرده و از امکانات رایگان تحصیلی نیز استفاده نماید. دانلود کارنامه و ارزشیابی ماهانه نیز از جمله فعالیت هایی است که سامانه سیدا در صدد انجام آن است.

 

همانطور که پیشتر نیز توضیح داده شد، دسترسی به سامانه سیدا تنها برای معلمان، مدیران، معاونان و به طور کلی کارکنان اجرایی مدارس امکان پذیر است و دانش آموزان اجازه ورود به پرتال سیدا را ندارند. به منظور دسترسی دانش اموزان به بخش های مختلف تحصیلی و ثبت نام در مدارس، سامانه ای به نام سایت پادا طراحی شده که ویژه دانش آموزان بوده و انواع خدمات آموزشی را ارائه می دهد. برای آشنایی با این سایت به مطالعه این نوشته در اندیشه معاصر بپردازید.

سامانه ال ام اس فرهنگیان و سایت lms فرهنگیان

سامانه ال ام اس آموزش مجازی فرهنگیان lms.cfu.ac.ir

سایت ال ام اس دانشگاه فرهنگیان

سایت آموزش مجازی و یا سامانه مدیریت یادگیری دانشگاه فرهنگیان و یا ال ام اس فرهنگیان به نشانی اینترنتی lms.cfu.ac.ir و یا lms1.cfu.ac.ir سامانه ای است که از سوی دانشگاه فرهنگیان و با هدف ارائه خدمات غیر حضوری آموزشی به دانشجو معلمان و اساتید این دانشگاه روی کار آمده است.

دانشجویان و اساتید این دانشگاه می توانند با ورود به سامانه مدیریت یادگیری دانشگاه فرهنگیان و وارد کردن اطلاعات لازم، در کلاس های خود به طور مجازی شرکت کنند. حال در ادامه این مقاله به معرفی سامانه مدیریت یادگیری دانشگاه فرهنگیان lms1.cfu.ac.ir پرداخته شده و توضیحات کاملی در خصوص ورود به سایت lms فرهنگیان داده شده است.

سامانه ال ام اس

معرفی سامانه مدیریت یادگیری دانشگاه فرهنگیان lms1.cfu.ac.ir

در سال های اخیر، سامانه های مختلفی برای ارائه آموزش های غیر حضوری به دانشجویان و اساتید دانشگاه های مختلف روی کار آمد. سامانه آموزش مجازی فرهنگیان نیز، یکی از سامانه هایی است که در دوران غیر حضوری شدن دانشگاه ها راه اندازی شد. هدف اصلی راه اندازی سامانه مدیریت یادگیری دانشگاه فرهنگیان به نشانی سایت lms3.cfu.ac.ir ،lms2.cfu.ac.ir ،lms1.cfu.ac.ir و یا lms.cfu.ac.ir ارائه آموزش های غیر حضوری و آنلاین در یک بستر مناسب بوده است.

در حال حاضر دو گروه از افراد مجاز به ورود به سامانه آموزش مجازی دانشگاه فرهنگیان می باشند. اولین گروه که دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان هستند و دومین گروه اساتید دانشگاه فرهنگیان می باشند. امکان ورود این دو گروه از افراد به این سامانه و استفاده از خدمات غیر حضوری سایت lms3.cfu.ac.ir ،lms2.cfu.ac.ir ،lms1.cfu.ac.ir و یا lms.cfu.ac.ir فراهم شده است.

لازم به ذکر است که سامانه lms فرهنگیان و یا مدیریت یادگیری دانشگاه فرهنگیان، سامانه ای است که برای تمامی استان های کشور قابل استفاده است. بنابراین، آن دسته از دانشجو معلمان و یا اساتیدی که در استان های مختلف کشور در حال تحصیل هستند، می توانند با وارد کردن استان خودشان به سامانه آموزش مجازی فرهنگیان وارد شوند و از امکانات این سامانه استفاده کنند.

 

در اندیشه معاصر نحوه ورود دانشجویان به سامانه ال ام اس آموزش مجازی فرهنگیان Lms.cfu.ac.ir  ارائه داده شده است . هم چنینن لینک ورود به سایت آموزش مجازی هر یک از پردیس های دانشگاهی فرهنگیان قرار داده شده است.

ورود به Lms.cfu.ac.ir

دانشگاه فرهنگیان، سامانه آموزش مجازی به نشانیLms.cfu.ac.ir را برای آموزش الکترونیکی و غیر حضوری دانشجویان طراحی کرده است. دانشجویان پس از عضویت در سامانه، با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود می توانند در کلاس های درسی شرکت نمایند.

تغییر رمز عبور در سامانه آموزش مجازی دانشگاه فرهنگیان چگونه است؟

برای تغییر کلمه عبور بعد از ورود به سامانه ال ام اس فرهنگیان ، باید بر روی نام و نام خانوادگی خود در گوشه سمت چپ بالای صفحه سامانه کلیک نمایید و سپس در منوی باز شده بر روی گزینه “ترجیحات” کلیک نمایید.

آیا سامانه زمان ورود و خروج کاربر را ثبت می نماید؟

بله، زمان ورود و خروج در کلاس، مدت زمان حضور به طور اتوماتیک در سامانه lms.cfu.ac. ir ثبت و قابل گزارش گیری توسط استاد مربوطه می باشد.

راهنمای ورود به سامانه ال ام اس دانشگاه فرهنگیان

دانشجویان برای ورود به سامانه آموزش مجازی دانشگاه فرهنگیان باید به سایت Lms.cfu.ac.ir مراجعه نمایند. مراحل ورود به سامانه به صورت گام به گام در ادامه مقاله شرح داده شده است:

مراجعه به سایت آموزش مجازی دانشگاه فرهنگیان به آدرس :Lms.cfu.ac.ir

با انتخاب استان خود و وارد کردن شماره دانشجویی در کادر نام کاربری و کد ملی ۱۰ رقمی به عنوان کلمه عبور وارد سامانه می شوید

نام کاربری دانشجویان: شماره دانشجویی

کلمه عبور پیش فرض دانشجویان: کد ملی ۱۰ رقمی

نام کاربری اساتید: کد استادی

کلمه عبور پیشفرض اساتید: کد استادی

برای کلاس مجازی چه نرم افزار هایی باید نصب شود؟

مرورگر فایر فاکس ۳۲ بیتی یا کروم
فلش پلیر مخصوص مرورگر مورد استفاده
پلاگین کلاس مجازی ( adobe connect )
لینک نرم افزارهای ضروری:

http://tehranlms.cfu.ac.ir/software/software.html
http://tehranlms2.cfu.ac.ir/software/software.html

نحوه ورود به سامانه ال ام اس فرهنگیان با گوشی

در این قسمت نحوه ورود به سامانه ال ام اس فرهنگیان با گوشی lms.cfu.ac.ir را برای عزیزانی قصد دارند از طریق گوشی وارد این سامانه شده و از خدمات آن بهره ببرند قرار داده ایم. در ابتدا پاسخ به چندین سوال متداول را در این خصوص، بررسی می کنیم.

آیا ورود به کلاس آنلاین در lms.cfu.ac.ir با گوشی هم امکان پذیر است؟

بله با استفاده از گوشی هم امکان پذیر می باشد. کافی است مراحلی را که در راهنمای تصویری قرار داده ایم با گوشی پیگیری نمایید.

برای ورود به کلاس مجازی از طریق گوشی با سیستم عامل اندروید به چه نرم افزار هایی نیاز هست؟

از Google play یا بازار، نرم افزار Adobe Connect را دانلود نمایید. از طریق یکی از مرورگرهای وب مانند کروم یا موزیلا فایرفاکس وارد سامانه شوید، سپس برای ورود به کلاس مجازی بر روی دکمه Open Adobe Connect کلیک نمایید، تا کلاس در محیط ادوبی کانکت باز گردد.

برای ورود به کلاس مجازی در سامانه lms.cfu.ac.ir از طریق گوشی با سیستم عامل ios به چه نرم افزار هایی نیاز هست؟

از app store ،نرم افزار Adobe Connect را دانلود نمایید. از طریق مرورگر Safari وارد سامانه شوید، سپس برای ورود به کلاس مجازی بر روی دکمه Open Adobe Connect کلیک نمایید، تا کلاس در محیط ادوبی کانکت باز گردد.

همچنین شرکت در آزمون های تشریحی نیز از طریق گوشی با سامانه ال ام اس فرهنگیان، امکان پذیر خواهد بود که در ویدیوی زیر راهنمای آن را برای شما عزیزان قرار داده ایم.

امکانات سامانه مدیریت یادگیری دانشگاه فرهنگیان

امکانات سامانه مدیریت یادگیری دانشگاه فرهنگیان lms.cfu.ac.ir، شامل موارد مختلفی مانند، ارسال تکالیف، ارسال و دریافت فایل های آموزشی، برگزاری آزمون های تشریحی و.. می باشد که در مقاله بررسی تعدادی از آنها که سوالات بیشتری برای شما در خصوصشان پیش آمده است را انجام داده ایم.

به طور کلی، دانشگاه فرهنگیان با طراحی سیستم آموزش مجازی (ال ام اس فرهنگیان) توانسته است امکانات آموزشی لازم را برای برگزاری کلاس های درسی به صورت آنلاین ارائه دهد. در زمان شیوع ویروس کرونا، دانشجویان دانشگاه فرهنگیان با استفاده از سامانه ال ام اس آموزش مجازی فرهنگیان، می توانستند به صورت غیر حضوری در کلاس های خود شرکت کنند.

ورود به بخش تکالیف فرهنگیان lms

دانشجویان برای ورود به بخش تکالیف فرهنگیان lms لازم است به روش زیر عمل کنند:

وقتی روی یک تکلیف lms.cfu.ac. ir کلیک می کنید، صفحه زیر نمایش داده می شود. اگر برای تکلیف مهلت درنظر گرفته شده باشد، در این صفحه در قسمت مهلت تحویل می توان آخرین تاریخ تحویل را مشاهده کرد.

روی دکمه تحویل تکلیف کلیک کنید تا وارد صفحه زیر بشوید. بنا به صلاح دید استاد دوره، نوع تکلیف ها با یکدیگر فرق دارد. به عنوان مثال ممکن است که جواب تکلیف تنها به صورت نوشتاری در همان صفحه تکلیف خواسته شود و یا تکلیف به صورت شده است. یک فایل (نوشتاری، ارائه مطلب، صوتی، صوتی – تصویری و …) از شما درخواست شود.

لینک ورود به کلاس lms1.cfu.ac.ir

در صورتی که متقاضیان قصد ورود به کلاس های مجازی lms فرهنگیان و یا مدیریت یادگیری دانشگاه فرهنگیان را دارند، ابتدا می بایست که به سایت lms1.cfu.ac.ir وارد شوند و پس از انتخاب استان و شهر محل سکونت، مراحل ورود خود را که شامل وارد کردن نام کاربری و رمز عبور می باشد، انجام دهند.

پس از ورود به پنل شخصی خود در سامانه مدیریت یادگیری دانشگاه فرهنگیان، مجاز به ورود به کلاس های مجازی این سامانه می باشند. برای ورود مستقیم به این سامانه، می توانند بر روی لینک هایی که در ابتدای این مقاله قرار داده شده است کلیک کنند.

آزمون آزمایشی lms دانشگاه فرهنگیان

آزمون های آزمایشی از دیگر امکاناتی است که سامانه ال ام اس آموزش مجازی فرهنگیان lms.cfu.ac.ir در اختیار کاربران خود قرار داده است. در این بخش به آزمون آزمایشی lms دانشگاه فرهنگیان، پرداخته ایم.

در سامانه lms دانشگاه فرهنگیان امکان برگزاری آزمون آزمایشی به صورت آنلاین وجود دارد. در خصوص استفاده از این آزمون ها لازم است که نکات زیر را در نظر داشته باشید.

شما عزیزان برای دسترسی به هر کدام از آزمون ها می توانید، بر روی اسم آن کلیک نمایید.

در برخی از آزمون ها، زمان پاسخگویی محدود و در برخی نامحدود است. بنابراین، در هنگام ورود به آزمون آزمایشی lms دانشگاه فرهنگیان به این مسئله دقت فرمایید.

پس از اینکه به سوالات پاسخ دادید، پنجره ی وضعیت شرکت در آزمون برایتان نمایش داده می شود که در آن می توانید مشاهده کنید که به کدام سوال ها پاسخ داده و به کدام ها نداده اید. در آخر هم، با کلیک روی ثبت همه پاسخ هال و اتمام آزمون می توانید به آزمون آزمایشی lms دانشگاه فرهنگیان، پایان دهید.

توجه داشته باشید در امتحاناتی که محدودیت زمانی وجود دارد، چنانچه در میان آزمون زمان پاسخگویی به اتمام برسد، دیگر امکان ثبت پاسخ ها برای شما وجود نخواهد داشت و تنها آن پاسخ هایی که نوشته اید ثبت خواهد شد. به این معنی که ، اگر گزینه اتمام آزمون را هم نزنید، پاسخ هایتان ذخیره می شوند.
ال ام اس فرهنگیان شهر های مختلف

دانشجویان دانشگاه فرهنگیان برای حضور در کلاس های درسی خود به صورت مجازی، باید به سامانه آموزش مجازی دانشگاه فرهنگیان lms.cfu.ac.ir مربوط به پردیس دانشگاهی مورد نظر خود مراجعه نمایند. در جدول زیر لینک ورود به ال ام اس فرهنگیان شهر های مختلف ارائه داده شده است.

لینک ورود به سامانه ال ام اس آموزش مجازی فرهنگیان lms.cfu.ac. ir

برای ورود به سامانه آموزش مجازی فرهنگیان – تهران اینجا کلیک کنید.

برای ورود به سامانه آموزش مجازی فرهنگیان – خراسان رضوی اینجا کلیک کنید.

برای ورود به سامانه آموزش مجازی فرهنگیان – بیرجند اینجا کلیک کنید.

برای ورود به سامانه آموزش مجازی فرهنگیان – اصفهان اینجا کلیک کنید.

برای ورود به سامانه آموزش مجازی فرهنگیان – مازندارن اینجا کلیک کنید.

برای ورود به سامانه آموزش مجازی فرهنگیان – بجنورد اینجا کلیک کنید.

برای ورود به سامانه آموزش مجازی فرهنگیان – یزد اینجا کلیک کنید.

برای ورود به سامانه آموزش مجازی فرهنگیان – همدان اینجا کلیک کنید.

برای ورود به سامانه آموزش مجازی فرهنگیان – هرمزگان اینجا کلیک کنید.

برای ورود به سامانه آموزش مجازی دانشگاه فرهنگیان – تمامی پردیس ها اینجا کلیک کنید.

دلیل نمایش پیام This meeting requires users to be in a group in order to join چیست؟

به دلیل اینکه استاد این کلاس مورد نظر را گروه بندی نموده است و مختص گروه خاصی می باشد. با استاد مربوطه موضوع را مطرح نمایید.

اگر لینک کلاس آنلاین، از کسی گرفته شود آیا امکان شرکت در کلاس می باشد؟

بستگی به تنظیمات کلاس توسط استاد مربوطه دارد که آیا ورود مهمان به کلاس را فعال گذاشته باشند یا خیر.
ارسال فایل در سامانه ال ام اس آموزش مجازی فرهنگیان

دانشجویان به دو روش زیر می توانند فایل خود را در سامانه ارسال نمایند. روش های ارسال فایل در سامانه Lms.cfu.ac.ir به شرح زیر است:

لازم به ذکر است، اگر مدرس دوره امکان ارسال بیش از یک فایل را به شما ندهد، شما تنها قادر خواهید بود یک فایل ارسال کنید. همچنین اگر امکان حذف تکلیف را نیز از شما گرفته باشد، دیگر نمی توانید فایلی که ارسال کرده اید را حذف کنید و یا فایل دیگری ارسال کنید.

روش اول : روی فایلی که می خواهید ارسال کنید کلیک کرده و همانطور که دکمه سمت چپ موشواره را نگه داشته اید به صفحه تکلیف رفته و دکمه موشواره را در قسمت فایل رها کنید. بعد از انجام این کار روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا تکلیف ارسال شود.
روش دوم: در صفحه تکلیف روی دکمه upload file کلیک کنید تا صفحه سمت راست باز شود و سپس بر روی گزینه browser کلیک کنید و تکلیف خود را از مسیر مربوطه انتخاب نمایید. بعد از اینکه فایل تکلیف در صفحه مربوطه قرار گرفت، روی دکمه Upload this file کلیک کنید.

آیا فایل پاورپوینتی که محتوای فارسی دارد را می توانیم در محیط ادوبی کانکت به اشتراک بگذاریم؟

باید فایل پاورپوینت را ابتدا به فایل Pdf تبدیل نماییم و سپس به اشتراک بگذاریم.
چگونه می توان فایل پاورپوینت را در سامانه آموزش مجازی فرهنگیان lms.cfu.ac.ir به فایل Pdf تبدیل کرد؟

به دو روش زیر می توان فایل را به pdf تبدیل کرد:

a) File -> save as -> save as type : *.pdf

b) File -> print -> Microsoft print to pdf

نحوه ورود به بخش تکالیف سامانه یادگیری فرهنگیان

یکی دیگر از بخش های سایت سامانه مجازی دانشگاه فرهنگیان lms.cfu.ac.ir برای دانشجویان، ورود به بخش تکالیف است. در قسمت تکالیف می توانید تکالیفی که استاد قبلا معین کرده است را ارسال نمایید. در برخی موارد، اساتید برای تکالیف مهلت خاصی را تعیین می کنند و به همین دلیل می توانید با کلیک بر روی دکمه ” مهلت تحویل” از آخرین تاریخ تحویل مطلع شوید. همچنین در قسمت ” وضعیت تحویل ” قادر خواهید بود تا وضعیت تحویل، وضعیت تصحیح، مهلت تحویل، زمان باقیمانده، آخرین تغییر و توضیحات برای تحویل را ببینید. با کلیک بر روی گزینه ” دکمه تحویل” وارد صفحه ای خواهید که در آن استاد نحوه ارائه مطلب، صوتی، تصویری، و یا نوشتاری بودن آن را مشخص نموده است.

اطلاعیه:

در صورتی که مهارت آموزی نتواند در فرصت اعلام شده و بر اساس همه موارد مطرح شده در اطلاعیه های شماره ۲، وارد سایت ثبت نام شود احتمالا از طرف وزارت آموزش و پرورش به دانشگاه فرهنگیان معرفی نشده است.

 

سوالات متداول سامانه ال ام اس آموزش مجازی فرهنگیان lms.cfu.ac.ir

سایت آموزش مجازی دانشگاه فرهنگیان چیست؟

دانشجویان برای شرکت در کلاس های درسی دانشگاه فرهنگیان به صورت غیر حضوری، باید به سایت مراجعه نمایند.

اگر لینک کلاس آنلاین از دانشجویی گرفته شود، آیا امکان شرکت در کلاس وجود دارد؟

بستگی به تنظیمات کلاس که توسط استاد مربوطه دارد که آیا ورود مهمان به کلاس را فعال گذاشته باشند یا خیر.

نحوه ورود به سایت آموزش مجازی دانشگاه فرهنگیان چگونه است؟

نحوه ورود دانشجویان به سامانه مجازی به صورت تصویری در این مقاله ارائه داده شده است.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار