00:04 - 1403/04/17

اقتصادی

وام ازدواج چقدر است | جزئیات دریافت وام ازدواج /رشد ۲۵ درصدی پرداخت وام ازدواج

وام ازدواج از چه سایتی قابل دریافت است ؟ جزئیات دریافت وام ازدواج را در اندیشه معاصر ببینید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، وام ازدواج یکی از روش هایی است که جوانان با استفاده از آن میتوانند خیلی از مشکلات اول زندگی خود را حل کنند. وام ازدواج به دلیل شرایط ویژه ای که دارد توانسته است خیلی از مردم را به فکر ازدواج فرو برد چرا که این وام بازپرداخت طولانی مدت با پرداخت ماهیانه نسبتا پایینی دارد. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر درباره وام ازدواج اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

تسهیلات قرض الحسنه ازدواج (موضوع ماده (۶۸) قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت:

-۱-۱ تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج هایی که تاریخ ازدواج آن ها بعد از ۱۴۰۱/۱/۱بوده است مبلغ سه میلیارد (۳.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال و با دورهی بازپرداخت ۱۰ ساله

-۱-۲ تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای زوج های زیر بیست و پنج سال و زوج های زیر بیست و سه سال مبلغ سه میلیارد و پانصد میلیون (۳.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال

وام ازدواج

وام ازدواج

نحوه ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳ در سایت ve.cbi.ir

برای شروع مراحل ثبت نام وام ازدواج وارد سایت ve.cbi.ir شوید و فرم ثبت نام وام را برای خودتان و همسرتان به طور جداگانه پُر کنید. بعد از تکمیل درخواست اینترنتی، باید مراحل پیگیری دریافت آن را انجام بدهید که بعد از این بخش به آن پرداختیم.

(در نظر داشته باشید که سایت‌هایی مثل کندو و JonobSoft در این زمینه فعالیت ندارند.)
۱- پُر کردن فرم وام ازدواج

اولین مرحله، پر کردن فرم ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳ است. این فرم را برای خودتان و همسرتان (به طور جداگانه) پر کنید.

مواردی که لازم است در فرم وارد کنید، در بخش زیر آمده است:

کد ملی
تاریخ تولد – روز، ماه و سال
تاریخ ازدواج – روز، ماه و سال
شماره تلفن همراه
شماره ملی مالک خط (فقط برای زوجین زیر ۱۸ سال)
انتخاب یکی از گزینه‌های ایرانی – اتباع – اقلیت‌های دینی
استان محل سکونت
کد امنیتی

۲- دریافت کد رهگیری

با کلیک بر روی گزینه “ادامه” به مرحله بعدی منتقل می‌شوید و کد رهگیری ۱۰ رقمی در رسید ثبت نامی و پیامک به شماره موبایل متقاضی قابل مشاهده است.

کد پیگیری یا شماره رهگیری وام ازدواج از این جهت اهمیت دارد که:

شما می‌توانید پیگیری وام ازدواج با کد رهگیری را در سایت ve.cbi.ir انجام بدهید تا وضعیت دریافت وام و زمان مراجعه حضوری به بانک مطلع شوید.

پس تا جایی که ممکن است از این کد محافظت کنید و در اختیار کسی قرار ندهید./افکار نیوز

شرایط ضمانت وام ازدواج:

طبق بخشنامه بانک مرکزی، در خصوص پرداخت وام ازدواج با یک ضامن مقرر شده است که در صورت عدم تکافوی اعتبار متقاضیان پس از اعتبار سنجی، به منظور تامین رکن ضامن، موسسات اعتباری موظفند با توثیق حساب یارانه یا سهام عدالت متقاضیان یا بستگان درجه اول از طبقه اول آنها یا سایر دارایی های مالی وی یا تنها دریافت یک فقره سفته و یک نفر ضامن نسبت به پرداخت تسهیلات اقدام نمایند.

پرداخت وام ازدواج با یک ضامن​

پیش از این هم محمدرضا جمشیدی دبیر کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی کشور گفته بود: بانک مرکزی به شکل رسمی و در دستورالعمل خود اعلام کرده که بانک‌ها موظف هستند برای اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج یک ضامن را قبول کنند، اما گاهی ممکن است متقاضیان فردی را به عنوان ضامن معرفی کنند که بر اساس ارزشیابی بانک، فرد صلاحیت کافی برای ضامن شدن را نداشته باشد بر این اساس بانک اعلام می‌کند که فرد ضامن دیگری را هم معرفی کند.

او افزود: این که بانک مطرح می‌کند دو ضامن برای تسهیلات قرض‌الحسنه نیاز است موارد استثنایی است که توجیهاتی مانند این دارد که گاهی ضامن اول که فرد معرفی می‌کند توان بازپرداخت ضعیفی دارد که در اینجا ممکن است بانک‌ها برخلاف مصوبه بانک مرکزی اعلام کنند که متقاضی یک نفر دیگر را هم معرفی کند تا دو نفر ضامن شوند.

در همین راستا و با توجه به قانون بودجه ۱۴۰۳ هم روز گذشته اعلام شد: در رابطه با تسهیلات ازدواج پس از اعتبارسنجی متقاضیان و در صورت عدم تکافوی اعتبار آنها، به منظور تأمین رکن ضامن، مؤسسات اعتباری موظفند با توثیق حساب یارانه یا سهام عدالت متقاضیان یا بستگان درجه اول از طبقه اول آن‌ها یا سایر دارایی‌های مالی وی یا تنها دریافت یک فقره سفته و یک نفر ضامن نسبت به پرداخت تسهیلات اقدام نمایند./خبر آنلاین

نحوه گزارش دهی تخلفات:

بانک مرکزی در این بخشنامه تاکید کرده است که مردم می توانند هر گونه ناهماهنگی از سوی شبکه بانکی را به بانک مرکزی اطلاع دهند. چنانچه افراد به شعب مراجعه می‌کنند و شکایت و درخواستی دارند، می‌توانند با تماس با سامانه ارتباطات مردمی بانک مرکزی (شماره تلفن ۲۷۰۶) یا سامانه رسیدگی به شکایات و ارتباط مردمی، درخواست‌ها و شکایت‌های خود را ثبت کنند.

رشد ۲۵ درصدی پرداخت وام ازدواج

رشد تسهیلات قرض الحسنه ازدواج از ابتدای سال ۱۴۰۳ تا ۱۹ خرداد ماه سال جاری، نسبت به دوره مشابه سال قبل معادل ۲۵.۵ درصد بوده است. برهمین اساس از ابتدای سال ۱۴۰۳ حدود ۴۰ همت بابت وام ازدواج و فرزندآوری پرداخت شده و مبلغ مصوب برای سال جاری حدود ۲۰۰ همت است.

همچنین از ابتدای سال جاری تا تاریخ ۲۹ اردیبهشت ماه، به ۳۲ هزار و ۳۰۶ واحد مسکونی به مبلغ ۶۶.۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است. در حوزه حمایت شبکه بانکی از شرکت‌های دانش بنیان نیز امار‌ها نشان می‌دهد که در دو ماه ابتدایی سال جاری این تسهیلات به تعداد ۷۳۸ شرکت به ارزش ۱۹۳.۷ هزار میلیارد ریال پرداخت شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰۰.۸ درصد رشد داشته است

هدایت اعتبار به معنای اتصال موتور خلق پول در نظام بانکی به زنجیره تولید و بخش حقیقی اقتصاد است. در این راستا، بانک‌ها می‌توانند اعتبارات را به سوی اهداف خاصی هدایت کنند. این سیاست می‌تواند با هدف توسعه اقتصادی انجام شود، به این صورت که بخش‌هایی از اقتصاد به انتخاب سیاست گذار هدف گذاری شود و با هدایت تسهیلات به این بخش‌ها یا صنایع یا کارآفرینان، رشد در این بخش‌ها سرعت بگیرد. در همین راستا با نگاهی به آمار‌های بانک مرکزی می‌توان دریافت که کل تسهیلات پرداخت شده شبکه بانکی کشور به بخش‌های مختلف اقتصادی طی سال ۱۴۰۲ معادل ۵۶۴۶۰.۳ هزار میلیارد ریال بوده است که نسبت به رقم دوره مشابه سال قبل به میزان ۲۴.۷ درصد افزایش نشان می‌دهد.

همچنین از کل تسهیلات پرداختی، مبلغ ۴۶۱۲۲.۰ هزار میلیارد ریال معادل ۸۱.۷ درصد به صاحبان کسب و کار (حقوقی و غیرحقوقی) و ۱۰۳۳۸.۴ هزار میلیارد ریال معادل ۱۸.۳ درصد به مصرف‌کنندگان نهایی (خانوار) تعلق گرفته است. ضمن اینکه با توجه به مشکلات تأمین مالی بخش تولید ۶۲.۴ درصد تسهیلات به سرمایه در گردش واحد‌های تولیدی اختصاص یافته که سهم صنعت در این بخش نیز ۸۲ درصد است./بورس نیوز

اندیشه معاصر

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط