20:05 - 1403/04/20

اجتماعی

دریافت فیش حقوقی بازنشستگان نیروهای مسلح با کد ملی

فیش حقوقی بازنشستگان از چه سایتی قابل مشاهده است؟ جزئیات فیش حقوقی بازنشستگان را در اندیشه معاصر ببینید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، فیش حقوقی بازنشستگان از چه سایتی قابل دسترس است؟ فیش حقوقی بازنشستگان برای تمامی افراد به شدت اهمیت دارد. فیش حقوقی بازنشستگان یکی از مهمترین بخش های جامعه است که باید به آن توجه داشته باشیم.  تمامی اطلاعات شغلی و کاری را در آن میتوانیم مشاهده کنیم. برای فیش حقوقی بازنشستگان یک سایتی تعریف شده است که با ورود به آن سایت اطلاعات را میتوانند ببینند.برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

نحوه دریافت فیش حقوقی بازنشستگان نیروهای مسلح

طبق قانون سه قشر بازنشسته در کشور وجود دارد: بازنشسته تامین اجتماعی، بازنشسته کشوری و بازنشسته لشکری.

۱- بازنشسته لشکری (بازنشسته نیروهای مسلح)، فردی است که در نیروهای مسلح کار کرده است.
۲- بازنشسته تامین اجتماعی،‌ فردی است که بیمه شده سازمان تامین اجتماعی بوده و به مدت ۳۰ سال حق بیمه خود را به این سازمان پرداخت کرده است.

۳- بازنشسته کشوری، فردی است که استخدام رسمی دولت بوده است.

بر اساس همین دسته‌بندی،‌ روشهای مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان به صورت اینترنتی متفاوت است.

فیش حقوقی بازنشستگان

فیش حقوقی بازنشستگان

در این متن نحوه دریافت فیش حقوقی بازنشستگان نیروهای مسلح (بازنشستگان لشکری) توضیح داده شده است.

دریافت فیش حقوقی بازنشستگان نیروهای مسلح از طریق سایت تامین اجتماعی نیروهای مسلح ممکن شده است.

برای دریافت فیش حقوقی باید مراحل زیر را انجام دهید:

۱: ابتدا وارد سایت تامین اجتماعی نیروهای مسلح به آدرس esata.ir شوید و در منوی سمت راست روی گزینه برگ حقوقی بازنشستگان کلیک کنید.

۲: با انتخاب گزینه برگ حقوقی بازنشستگان وارد صفحه زیر می‌شود. در این بخش بایستی کد شناسایی ۱۳ رقمی و کد امنیتی خود را وارد کنید.

۳: در این مرحله برای دریافت فیش حقوقی، بایستی کد شناسایی ۱۳ رقمی و کد امنیتی را وارد کنید./اندیشه قرن

خدمات سامانه سازمان تامین اجتماعی نیرو های مسلح ساتا

در سامانه ساتا خدمات بسیاری برای بازنشستگان و مستمری بگیران نیرو های مسلح در نظر گرفته شده است. این خدمات شامل موارد زیر می باشد.

 دریافت فیش حقوقی بازنشستگان با کد ملی ویژه بازنشستگان کشوری

بازنشستگان کشوری جهت دریافت فیش حقوقی بازنشستگان با کد ملی، با داشتن کد ملی، شماره حساب و شماره دفتر کل و مراجعه به سامانه صندوق بازنشستگی کشوری قسمت فیش حقوقی می توانند علاوه بر مشاهده فیش حقوقی خود، نسخه چاپی آن را نیز دریافت کنند. علاوه بر دریافت فیش حقوقی ماه جاری، این امکان برای بازنشستگان فراهم شده است که فیش حقوقی یک سال گذشته خود را مشاهده و در صورت نیاز ذخیره نمایند.

پس از ورود به سامانه صندوق بازنشستگی کشوری و انتخاب درگاه خدمات الکترونیک این سازمان، از زبانه حقوق گزینه دریافت فیش حقوقی را انتخاب کنید.

۲. در صفحه باز شده دو لینک برای شما قرار داده شده است. با کلیک بر روی لینک اول فیش حقوقی مستقیم به صفحه مشخصات فردی هدایت می شوید.

۳. حال با انتخاب ماه مورد نظر بر روی گزینه مشاهده فیش کلیک کنید.

نکته ۱: در این سامانه فقط برای دستگاه هایی که به طور مستقیم حقوق بازنشستگان آنها از سوی صندوق بازنشستگی کشوری پرداخت می شود، فیش حقوقی صادر می شود. بدیهی است بازنشستگان بقیه ارگانها برای دریافت فیش حقوقی خود باید به همان ارگان مراجعه نمایند.
نکته ۲: دریافت فیش حقوقی با تلفن همراه هم فراهم می باشد. فقط لازم است آدرس سایت را در مرورگر تایپ کرده و بعد کد ملی، شماره حساب و شماره دفتر کل را وارد نمائید.
نکته۳: توجه داشته باشید قبل از ورود به سامانه و اقدام جهت دریافت فیش حقوقی، اگر برای چاپ از مرورگر (google Chrome) استفاده می کنید حتما عبارت Background graphics فعال و عبارت Headers and footers غیر فعال باشد./شجرنیوز

صدور فیش حقوقی جدید بازنشستگان با اعمال همسان‌سازی

میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی، از پرداخت مبلغ سه میلون تومان بابت علی‌الحساب متناسب‌ سازی و معیشت بازنشستگان برای ماه‌های فروردین تا خرداد ماه طی ساعات آینده خبر داد.

موسوی با اشاره به رویکرد دولت مردمی سیزدهم و شهید جمهور در مورد ارتقای معیشت اقشار بازنشسته و مستمری‌بگیر گفت: یکی از دغدغه‌های اصلی و مهم دولت مردمی سیزدهم و شخص رئیس‌جمهور شهیدمان حضرت آیت‌الله رئیسی، توجه به معیشت و زندگی بازنشستگان و مستمری‌بگیران عزیز بود.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی افزود: در استمرار این نگاه، دولت محترم براساس مصوبه‌ای که در هفته گذشته به موجب قانون بودجه داشت؛ به همه صندوق‌های بازنشستگی ابلاغ کرد که سه میلون تومان بابت متناسب‌سازی فروردین تا خرداد به‌صورت علی‌الحساب برای متناسب‌سازی و معیشت بازنشستگان عزیز؛ واریز کنند. ما هم اعلام کرده بودیم که در تلاش هستیم به محض تأمین منابع که رقمی بالغ بر ۱۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان را شامل می‌شود؛ این مبلغ علی‌الحساب را پرداخت کنیم. به لطف خداوند متعال و با همکاری سازمان برنامه و نظام پولی و بانکی کشور و عزیزانی که در سازمان تلاش کردند، این منابع تأمین شده و طی ساعات آینده مبلغ سه میلیون تومان به همه حساب مستمری‌بگیران و بازنشستگان عزیز سازمان تأمین‌اجتماعی واریز می‌شود.

آخرین تصمیمی هم که درباره حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در دولت سیزدهم گرفته شده، واریز مبالغ علی‌الحساب متناسب‌سازی حقوق است که مبلغ آن یک میلیون در نظر گرفته شده و قرار است بابت سه ماه، سه میلیون تومان به صورت علی‌الحساب به حساب بازنشستگان تامین اجتماعی واریز شود. البته براساس آنچه مخبر اعلام کرده، هنوز زمان واریز آن سر نرسیده است.

همسان‌ سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از جمله نگرانی‌های طولانی‌مدت بازنشستگان این صندوق است. هرچند توئیت داوود منظور، رئیس سازمان برنامه و بودجه با این محتوا «بازنشستگان عزیز! الوعده وفا؛ خبرهای خوشی در راه است.» در ابتدا خبر خوشایندی برای بازنشستگان تامین اجتماعی محسوب می‌شد، اما در ادامه مشخص شد که مخاطب توئیت منظور، بازنشستگان کشوری هستند نه بازنشستگان تامین اجتماعی.

طبق مصوبه قانون بودجه امسال که به بند الحاقی یک ماده ۲۹ لایحه برنامه هفتم توسعه اشاره دارد، دولت مکلف است به منظور عدالت در پرداخت حقوق شاغلان و بازنشستگان و نیز متناسب‌ سازی حقوق بازنشستگان با ۹۰ درصد حقوق و فوق‌العاده‌های مستمر مشمول کسور شاغلان مشابه و همتراز، تا پایان سال سوم برنامه اقدام لازم در این زمینه را به عمل آورد. این افزایش از سال ۱۴۰۳ در سال اول معادل ۴۰ درصد و در سال‌های دوم و سوم هر کدام ۳۰ درصد مابه‌التفاوت تا ۹۰ درصد یاد شده خواهد بود./اینتیتر

اندیشه معاصر

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط