11:51 - 1403/04/19

جدیدترین جدول حقوق بازنشستگان کشوری + دانلود آخرین حکم بازنشستگان کشوری

برای دریافت حکم حقوقی بازنشستگان کشوری 1403 ، نیازی به ثبت نام غیر حضوری و یا حضوری در سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی www.cspf.ir نیست و تنها می توان با وارد کردن کد ملی، شماره حساب و شماره دفتر کل بازنشستگان به سامانه وارد شد و فیش ...

تغییرات حقوق سال ۱۴۰۳ بازنشستگان لشکری و نیروهای مسلح

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، جدیدترین جدول حقوق بازنشستگان کشوری و دانلود آخرین حکم بازنشستگان کشوری، عنوان گزارشی است که در اندیشه معاصر به آن می پردازیم و ضمن ارائه جدول حقوق بازنشستگان کشوری در پایان به نحوه دانلود آخرین حکم بازنشستگان کشوری اشاره خواهیم کرد.

حقوق بازنشستگان کشوری

همسان‌سازی زمانی که قانون ابلاغ شود، اجرا خواهد شد. حال با توجه به این که گفته می‌شود اصلاحیه آورده‌اند، آن اصلاحیه هم اصلاح شود، قطعا همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از تاریخ اجرای قانون انجام خواهد بود.

افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری ؛ صولت مرتضوی، وزیر کار درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان توضیح داد: همسان‌سازی زمانی که قانون ابلاغ شود، اجرا خواهد شد. حال با توجه به این که گفته می‌شود اصلاحیه آورده‌اند، آن اصلاحیه هم اصلاح شود، قطعا همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از تاریخ اجرای قانون انجام خواهد بود.

جدیدترین جدول حقوق بازنشستگان کشوری

جزییات جدول افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری در سال ۱۴۰۳ نیز را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید:

میزان افزایش حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان کشوری:۲۰ درصد در نظر گرفته شده است.

ضریب حقوق قضات و اعضای هیات علمی:۶ هزار و ۸۷۶ تومان در نظر گرفته شده است.

ضریب حقوق کارمندان دولت:۴۸۲ تومان در نظر گرفته شده است.

حق عائله مندی: یک میلیون و ۴۰۰ هزار و ۴۱۰ تومان اعلام شده است.

حق عائله مندی کارمندان دارای ۳ فرزند و بالاتر: یک میلیون و ۸۲۰ هزار و ۵۳۳ تومان در نظر گرفته شده است.

حق اولاد:۸۵۹ هزار و ۵۶۲ تومان اعمال خواهد شد.

حق اولاد کارمندان دارای ۳ فرزند و بالاتر:یک میلیون و ۱۱۷ هزار و ۴۳۰ تومان؛

سقف حقوق:۷۰ میلیون تومان

حداقل حقوق شاغلان:۱۰ میلیون تومان؛

حداقل حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری: ۹ میلیون تومان؛

و در نهایت حقوق والدین شهدا: ۱۵ میلیون تومان اعلام شده است.

صولتی اظهار داشت: مجلس مبالغی را برای ما در نظر گرفته است که نیازمند زمان است، اما هرچه که پرداخت شود هم در صندوق بازنشستگی و هم در سازمان تامین اجتماعی عملیاتی و اجرا خواهد شد.

وزیر کار و تعاون و رفاه اجتماعی همچنین درباره تاریخ اجرایی این طرح گفت: تاریخ اجرای طرح هفتم، از ابتدای سال ۱۴۰۳ در نظر گرفته شده است. در واقع از اول فروردین ۱۴۰۳ این طرح اعمال می‌شود. هرگونه اصلاح در احکام بازنشستگان نیز از تاریخ اول فروردین ماه ۱۴۰۳ در نظر گرفته می‌شود.

البته روز پنجشنبه به دلیل اختلال پیش آمده در سامانه تامین اجتماعی، پرداخت حقوق‌ها با تاخیر انجام شد. این مشکل اکنون برطرف شده است و پرداخت حقوق بازنشستگان در حال انجام است.

بر همین اساس پرداخت حقوق بازنشستگان نیز از بیستم این ماه‌ آغاز و این روند تا پایان ماه ادامه دارد.

جزییات جدول افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری در سال ۱۴۰۳ نیز را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید:

تغییرات حقوق سال ۱۴۰۳ بازنشستگان لشکری و نیروهای مسلح

میزان افزایش حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان کشوری:۲۰ درصد در نظر گرفته شده است.

ضریب حقوق قضات و اعضای هیات علمی:۶ هزار و ۸۷۶ تومان در نظر گرفته شده است.

ضریب حقوق کارمندان دولت:۴۸۲ تومان در نظر گرفته شده است.

حق عائله مندی: یک میلیون و ۴۰۰ هزار و ۴۱۰ تومان اعلام شده است.

حق عائله مندی کارمندان دارای ۳ فرزند و بالاتر: یک میلیون و ۸۲۰ هزار و ۵۳۳ تومان در نظر گرفته شده است.

حق اولاد:۸۵۹ هزار و ۵۶۲ تومان اعمال خواهد شد.

حق اولاد کارمندان دارای ۳ فرزند و بالاتر:یک میلیون و ۱۱۷ هزار و ۴۳۰ تومان؛

سقف حقوق:۷۰ میلیون تومان

حداقل حقوق شاغلان:۱۰ میلیون تومان؛

حداقل حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری: ۹ میلیون تومان؛

و در نهایت حقوق والدین شهدا: ۱۵ میلیون تومان اعلام شده است.

مرحله دوم همسان سازی حقوق بازنشستگان لشکری

مجلس با تصویب پرداخت بدهی دولت به تامین اجتماعی و پیگیری تسریع در پرداخت ۱۳۰ همت به سازمان تامین اجتماعی، از همسان‌سازی حقوق بازنشستگان حمایت کرد.

هیئت وزیران در تاریخ ۱۲ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳، میزان همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در سال ۱۴۰۳ را تصویب کرد.

مجلس با تصویب پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی و پیگیری تسریع در پرداخت ۱۳۰ همت به سازمان تامین اجتماعی، از همسان‌سازی حقوق بازنشستگان حمایت خواهد کرد.

بعد از ابلاغ قانون برنامه هفتم توسعه کشور، اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را دنبال خواهیم کرد.

جدول اضافه حقوق بازنشستگان

حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۳ با افزایش ۲۰ درصدی همراه است. با این حساب کف حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال جدید ۹ میلیون تومان خواهد بود.

افزایش ۳۵ درصدی حقوق بازنشستگان از اردیبهشت ۱۴۰۳ اعمال می‌شود. لازم به ذکر است که افزایش ۳۵ درصدی برای حداقل بگیر‌های تامین اجتماعی اعمال می‌شود و سایر سطوح حقوق با افزایش ۲۲ در صدی دریافت خواهند کرد.

در ادامه جدول اضافه حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را مشاهده می‌کنید. شایان ذکر است این جدول مختص کارگران تامین اجتماعی نیست و بازنشستگان تامین اجتماعی را نیز شامل می‌شود.

 

علی اکبر عیوضی (عضو هیات مدیره کانون بازنشستگان تامین اجتماعی) با تایید این مطلب که بسیاری از بازنشستگان تا روز ۲۹ اردیبهشت نیز حقوق بازنشستگی دریافت نکردند، اظهار کرد: بسیاری از بازنشستگان نسبت به تاخیر پرداخت حقوق مستمری دچار مشکل می‌شوند زیرا میزان دریافتی آن‌ها به قدری است که روی روزهای دریافت حقوق خود نیز برنامه‌ریزی می‌کنند و برخی نیز اقساط دارند.

عیوضی با بیان اینکه «مدیران سازمان تامین اجتماعی در گفتگو با ما نیز وعده پرداخت به موقع مستمری دادند» تصریح کرد: البته وعده کافی نیست زیرا شرایط ما با شرایط برخی مدیران و مسئولان مربوطه متفاوت است و ما بازنشستگان تامین اجتماعی مستقیم باید برای خرید خود برنامه‌ریزی کنیم و تاخیر چند روزه بسیاری از برنامه‌های زندگی افراد را تحت تاثیر قرار داده و آنان را دچار مشکل می‌کند.

این بهتر بود که حداقل سازمان تامین اجتماعی یک روز مشخص را از قبل برای واریز مستمری مشخص کند تا بازنشستگان بتوانند برنامه‌ریزی کنند.

وی با اشاره به علت تاخیر در پرداخت‌ها با رد این شائبه که‌عدم پرداخت‌ها به دلیل کسری مالی سازمان تامین اجتماعی است، اظهار کرد: پرداخت دیرهنگام و تاخیر در واریز مستمری در برخی ماه‌ها مانند ماه اردیبهشت بیشتر بخاطر بی‌تدبیری مدیریتی متصدیان هماهنگی پرداخت است.

 

منابع آگاه در سازمان تامین اجتماعی اطلاع دادند: پرداخت مستمری در اردیبهشت ماه از روز ۲۱ اردیبهشت تا پایان ماه ادامه خواهد یافت و افراد بنابر منطقه یا سایر طبقه‌بندی‌های متفاوت، طبق یک زمانبندی در روزهای متفاوت گروه به گروه واریزی خواهند داشت.
این منبع آگاه تاکید کرد: مستمری افراد در ده روز آخر ماه حتما پرداخت خواهد شد و بازنشستگان عزیز نگرانی نداشته باشند. همچنین بازنشستگان خود سازمان تامین اجتماعی همواره آخرین گروهی هستند که حقوق مستمری خود را در روزهای ۲۹ و ۳۰‌ام اردیبهشت ماه دریافت می‌کنند و تا همه سایر بازنشستگان مستمری خود را دریافت نکرده باشند، بازنشستگان خود سازمان مستمری دریافت نخواهند کرد.

افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری در سال ۱۴۰۳

میزان افزایش حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان کشوری ۲۰ درصد
ضریب حقوق قضات و اعضای هیات علمی ۶ هزار و ۸۷۶ تومان
ضریب حقوق کارمندان دولت ۴۸۲ تومان
حق عائله مندی یک میلیون و ۴۰۰ هزار و ۴۱۰ تومان
حق عائله مندی کارمندان دارای ۳ فرزند و بالاتر یک میلیون و ۸۲۰ هزار و ۵۳۳ تومان
حق اولاد ۸۵۹ هزار و ۵۶۲ تومان
حق اولاد کارمندان دارای ۳ فرزند و بالاتر یک میلیون و ۱۱۷ هزار و ۴۳۰ تومان
سقف حقوق ۷۰ میلیون
حداقل حقوق شاغلان ۱۰ میلیون
حداقل حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری ۹ میلیون تومان
حقوق والدین شهدا ۱۵ میلیون

دانلود آخرین حکم بازنشستگان کشوری

حکم حقوقی، یکی از احکام بسیار مهم برای کارمندان و یا بازنشستگان می باشد. در این حکم تمامی جزئیات مربوط به واریز حقوق، میزان واریزی حقوق، میزان افزایش و یا کاهش حقوق افراد نشان داده می شود. بنابراین، بسیار مهم است که افراد بتوانند به راحتی از طریق یک سامانه، حکم حقوقی خود را دریافت کنند.

خوشبختانه؛ امکانی فراهم شده است که بازنشستگان کشوری بتوانند با ورود به سامانه دریافت حکم حقوق بازنشستگان کشوری ، حکم حقوقی خودشان را دریافت نمایند. سامانه دریافت

همسان‌سازی بازنشستگان

دانلود آخرین حکم بازنشستگان کشوری

یک زیر سامانه ای مربوط به سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی اینترنتی cspf.ir می باشد که افراد می توانند با ورود به این سایت، حکم حقوقی بازنشستگان کشوری را دریافت نمایند.

بنابراین، با توجه به توضیحات داده شده، نیازی به مراجعه حضوری بازنشستگان و یا حتی مستمری بگیران کشوری، برای دریافت فیش حقوقی و یا حکم حقوقی نیست و می توان به راحتی از طریق سامانه دریافت حکم حقوق بازنشستگان کشوری www.cspf.ir ، حکم حقوقی خود را دریافت نمود. در ادامه در رابطه با نحوه ورود به سامانه دریافت حکم حقوق بازنشستگان کشوری توضیح بیشتری خواهیم داد.

ورود به سامانه حکم حقوقی بازنشستگان کشوری www.cspf.ir

کلیه افرادی که قصد دریافت حکم حقوقی بازنشستگان کشوری را دارند، می بایست ابتدا از نحوه ورود به سامانه حکم حقوق بازنشستگان کشوری مطلع باشند تا بتوانند با کمک این سامانه، حکم حقوقی خود را دریافت کنند.
دسترسی به سامانه حکم حقوقی بازنشستگان کشوری از طریق سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی www.cspf.ir امکان پذیر است.

بنابراین، افرادی که قصد دریافت فیش حقوق بازنشستگان کشوری را دارند، ابتدا باید به سایت صندوق بازنشستگی کشوری وارد شوند و سپس از طریق درگاه خدمات الکترونیک، به قسمت مربوط به دریافت حکم حقوقی بازنشستگان وارد شوند. برای آشنایی بیشتر شما با مراحل ورود به این سامانه، در اندیشه معاصر، نحوه ورود به سامانه و دریافت حکم حقوق بازنشستگان کشوری را ذکر می کنیم.

نکته: در ادامه شما را با نحوه ورود به سامانه دریافت حکم حقوق بازنشستگان کشوری آشنا می کنیم؛ اما قبل از آن باید این نکته را ذکر کنیم که خوشبختانه، برای دریافت حکم حقوق بازنشستگان کشوری ، نیازی به ثبت نام در سایت بازنشستگان کشوری نمی باشد و افراد می توانند با اطلاعات پیش فرضی که در ادامه به توضیح آن می پردازیم به سامانه دریافت حکم حقوق بازنشستگان کشوری وارد شوند و حکم حقوقی خود را دریافت کنند.

 

۱ابتدا یکی از مرورگرهای بر روی گوشی های هوشمند و یا لپ تاپ خود را باز کنید. سعی کنید برای دسترسی بهتر به سایت، از لپ تاپ و مرورگرهای کروم و یا فایرفاکس استفاده کنید.

۲حال عبارت «سایت صندوق بازنشستگی» را در گوگل تایپ و آن را جستجو کنید.

۳بعد از اینکه گوگل جستجوی لازم را انجام داد و سایت صندوق بازنشستگی به نشانی www.cspf.ir برای شما جستجو شد، کافیست که بر روی این سایت کلیک کنید تا به سایت صندوق بازنشستگی کشوری وارد شوید.

 

۴برای ورود به قسمت دریافت حکم حقوق بازنشستگان کشوری ، ابتدا باید به درگاه خدمات الکترونیک سایت صندوق بازنشستگی کشوری وارد شوید. برای این کار کافیست، بر روی گزینه «درگاه خدمات الکترونیکی» کلیک نمایید.

۵پس از ورود به درگاه خدمات الکترونیکی سایت صندوق بازنشستگی کشوری ، باید بر روی گزینه حقوق در بالای صفحه سایت کلیک کنید.

۶در صورتی که قصد دریافت حکم حقوقی بازنشستگان کشوری را دارید، باید بر روی گزینه حکم حقوقی کلیک کنید.نکته: در صورتی که قصد دریافت فیش حقوقی خود را دارید، می توانید از طریق همین گزینه، بر روی گزینه فیش حقوقی کلیک کنید و فیش حقوقی خود را نیز به صورت غیر حضوری و از طریق این سایت دریافت کنید.

۷حال شما به سامانه دریافت حکم حقوقی بازنشستگان کشوری وارد شده اید. برای ورود به پورتال شخصی خود در این سامانه و مشاهده حکم حقوقی خود باید اطلاعات خواسته شده که شامل شماره دفتر کل، کد ملی و شماره حساب شما می باشد را وارد کنید و در نهایت بر روی گزینه ورود کلیک نمایید.

۸پس از ورود به پورتال شخصی خود در سامانه درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری ، می توانید حکم حقوقی خود را مشاهده و آن را دریافت کنید.

احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۳

با توجه به اینکه احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۳ از فروردین ماه سال ۱۴۰۱ صادر شده است، تمامی افراد می توانند با ورود به سامانه دریافت حکم حقوق بازنشستگان کشوری به نشانی اینترنتی cspf.ir احکام جدید بازنشستگان کشوری را دریافت کنند.
لازم به ذکر است که طبق اطلاعیه های منتشر شده، مستمری بگیران و بازنشستگان کشوری برای دریافت احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۳ باید حتما به سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی cspf.ir مراجعه کنند و حکم جدید حقوقی خود را دریافت کنند.
با توجه به اطلاعیه های منتشر شده در افزایش حقوق در احکام جدید بازنشستگان کشوری ، به طور میانگین به هر فرد بازنشسته نسبت به سال گذشته حدود ۹۰ درصد حقوق بیشتری تعلق می گیرد. در واقع، ۹۰ درصد افزایش حقوق در احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۳ نسبت به احکام سال گذشته وجود دارد. دقت داشته باشید که درصد افزایش حقوق ذکر شده، به صورت میانگین می باشد و ممکن است در بعضی از احکام این حقوق نسبت به ۹۰ درصد کم تر و در بعضی از احکام این حقوق نسبت به ۹۰ درصد بیشتر اضافه شده باشد.

لذا کلیه افرادی که قصد دریافت احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۳ را دارند، باید به سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی www.cspf.ir مراجعه کنند و حکم جدید خود را دریافت نمایند. لازم به ذکر است که حقوق تمامی بازنشستگان کشوری که حکم جدید حقوقی آن ها منتشر شده است، از فروردین ماه سال ۱۴۰۳ طبق احکام جدید بازنشستگان کشوری پرداخت می شود.

دریافت حکم حقوق بازنشستگان کشوری ۱۴۰۳

همانطور که در اندیشه معاصر توضیح داده شد، در اوایل سال ۱۴۰۱ ، احکام حقوق جدیدی برای بازنشستگان کشوری لحاظ شده و حقوق بسیاری از بازنشستگان کشوری در سال ۱۴۰۳ به طور میانگین به اندازه ۹۰ درصد افزایش داشته است.
با توجه به اهمیت بسیار زیاد دریافت حکم حقوقی بازنشستگان کشوری ۱۴۰۳ ، کلیه بازنشستگان کشوری می توانند برای دریافت حکم حقوق بازنشستگان کشوری ۱۴۰۳ به سایت صندوق بازنشستگی به نشانی اینترنتی www.cspf.ir مراجعه کنند و مراحل مربوط به دریافت حکم جدید بازنشستگی خود را انجام دهند. لازم به ذکر است افراد نیازی به مراجعه حضوری برای دریافت حکم حقوقی بازنشستگان کشوری ۱۴۰۳ ندارند و تنها با مراجعه به سایت صندوق بازنشستگی کشوری می توان حکم جدید حقوقی بازنشستگان کشوری را دریافت نمود./اندیشه معاصر

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط