۰۰:۲۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۵

آخرین خبر از حقوق و مزایای بازنشستگان + جدول حقوق

جزئیات جدید از حقوق و مزایای بازنشستگان تامین اجتماعی را در مطلب زیر بخوانید.

ثبت نام مشهد رایگان بازنشستگان تامین اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،طبق مصوبه جدید حقوق حداقل بگیران بازنشسته تامین اجتماعی۳۵ درصد افزایش خواهد یافت. این به معنای آن است که حقوق این گروه از بازنشستگان به طور قابل توجهی افزایش یافته و به سطح مطلوب‌تری خواهد رسید.

افزایش ۲۲ درصدی برای سایر سطوح:

علاوه بر حداقل بگیران، حقوق سایر سطوح بازنشستگان تامین اجتماعی نیز ۲۲ درصد افزایش خواهد یافت. این افزایش شامل حال همه بازنشستگان تامین اجتماعی در سطوح مختلف خواهد شد.

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران در گفتگو با نبض بازار در خصوص افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در اردیبهشت ماه گفت: افزایش بر اساس مصوبه شورای عالی کار است و بر همین اساس شورای عالی کار برای حداقل دستمزد شاغلین ۳۵درصد در نظر گرفته است و طبق ماده ۱۱۱ قانون همان ۳۵ درصد برای بازنشستگان حداقل بگیر تامین اجتماعی هم افزایش پیدا خواهد کرد و برای سایر سطوح هم ۲۲درصد به اضافه ۶۹۷ هزار تومان در نظر گرفته اند و عین همان هم برای سایر سطوح بازنشستگان تامین اجتماعی افزایش پیدا خواهد کرد.

گروه افزایش حقوق حداقل حقوق ملاحظات
حداقل بگیران ۳۵% ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان
سایر سطوح ۲۰% مطابق با حکم افزایش حقوق

تغییرات در حق مزایا:

علاوه بر افزایش حقوق، تغییراتی نیز در حق مزایای بازنشستگان تامین اجتماعی اعمال خواهد شد.ج

حق همسر: حق همسر از ۹۲۰ هزار تومان به ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت.

حق اولاد: حق اولاد نیز از ۴۲۰ هزار تومان به ۸۶۹ هزار تومان افزایش خواهد یافت.

بن و حق مسکن: در حال حاضر در مورد افزایش بن و حق مسکن بازنشستگان هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده است و این موضوع در حال بررسی توسط دولت است.

زمان پرداخت افزایش حقوق:

افزایش حقوق بازنشستگان از اردیبهشت ماه اعمال خواهد شد و مابه‌التفاوت فروردین ماه نیز در خرداد ماه پرداخت خواهد شد.

اهمیت این افزایش:

افزایش حقوق و مزایای بازنشستگان تامین اجتماعی، خبر بسیار مسرت‌بخشی برای این قشر زحمتکش است. این افزایش به بهبود معیشت و رفاه بازنشستگان کمک شایانی خواهد کرد.

حرف آخر:

با اقدام دولت در افزایش حقوق و مزایای بازنشستگان تامین اجتماعی، شاهد گامی مهم در جهت حمایت از این قشر ارزشمند جامعه خواهیم بود. امیدواریم در آینده نیز شاهد اقدامات مشابهی از سوی دولت برای بهبود وضعیت معیشت بازنشستگان باشیم.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط