22:54 - 1403/04/06

اقتصادی

وام ازدواج با کد رهگیری| مدارک دریافت وام ازدواج / سایت ورود به وام ازدواج

از صفر تا صد وام ازدواج و شرایط دریافت آن را میتوانید در اندیشه معاصر مطالعه کنید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، وام ازدواج یکی از تسهیلاتی است که توانسته است توجه تازه عروس دامادها را به خودش جلب کند وام ازدواج شرایط استثنایی دارد که یکی از این شرایط بازپرداخت کم آن در مدت زمان طولانی و همچنین سود کم آن می‌باشد. وام ازدواج سایت مربوط به خودش را دارد و افراد با ورود به آن و ارائه یک سری مدارک می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند. سود وام ازدواج فقط چهار درصد می‌باشد که در ادامه به تمامی این ها پرداخته ایم. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید

پرداخت وام ازدواج به روال عادی بر می‌گردد

وی در نشست خبری گفت: طی ۲ ماه سال جاری، ۴۵ هزار وام ازدواج پرداخت شده است و همچنین ۱۷۴ هزار نفر در صف هستند. برای کاهش صف، تاکنون بیش از سه بار به نهاد‌های مختلف و مرتبط نامه رسمی درخصوص پیگیری موضوع ارسال و دو مرتبه از طریق وزیر ورزش و جوانان موضوع پیگیری شده است.

وی همچنین این توضیح را ارائه کرد که طی دو ماه گذشته شکایت‌هایی درخصوص ثبت در سامانه و معرفی به شعبه‌ها وجود داشت که این شکایت‌ها دریافت و به بانک مرکزی انتقال داده شد. آخرین جواب مکتوب بانک مرکزی این بود که اشکالاتی که در ابتدای سال به طور طبیعی رخ می‌دهد، برطرف شده است و از خردادماه به روال طبیعی پرداخت وام‌ها باز می‌گردیم.

وام ازدواج

وام ازدواج

شرایط عمومی متقاضیان وام ازدواج ۱۴۰۳

دارا بودن تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران
به هر یک از زوجـــین مــبلغ ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات ازدواج تعلق میگیرد.
به متقاضـیانی که سـن ازدواج آنها در زوج ها زیر ۲۵ سـال و در زوجه ها زیر ۲۳ سـال می باشـد مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه ازدواج تعلق می گیرد.
تاریخ عقد بعد از تاریخ ۱ فروردین ۹۹ باشد و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده اند. حتی اگر ازدواج دوم باشد و تا کنون وام ازدواج دریافت نکرده است می تواند اقدام کند.
حتی اگر کارت پایان خدمت نداشته باشید هم می توانید طبق قانون وام ازدواج دریافت نمایید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت وام ازدواج ۱۴۰۳

اصل و کپی سند ازدواج .
اصل و کپی شناسنام ههای ضامنین .
اصل و کپی کارت ملی ( موقت یا دایم ) زوجین .
اصل و کپی کارت ملی ( موقت یا دایم )ضامن .
کد پستی ده رقمی و هدرس کامل محل سکونت زوجین .
کدرهگیری ده رقمی دریافتی ا ز سایت پس از مراحل ثبت نام .

جوانان گرفتار تضامین وام ازدواج و سلیقه‌های مدیران بانک‌ها

متقی‌فر مسئله دوم را مربوط به سامانه دانست و خاطرنشان کرد: طبق آخرین مکاتبه با بانک مرکزی عنوان شده مشکلات سامانه به زودی برطرف خواهد شد اما اصل قصه مربوط به تضامین است؛ بسیاری از جوانان در حوزه تضامین وام ازدواج و فرزندآوری گرفتار سلیقه‌های مدیران شعبه‌های مختلف کشور هستند.

به گفته وی، براساس قانون، بانک‌ها مکلف به دریافت یک ضامن هستند. سال گذشته رییس بانک مرکزی به همه بانک‌ها نامه ارسال کرد که براساس قانون باید یک ضامن دریافت شود اما باتوجه به اینکه مسئول اعتبارسنجی وام‌ها، رییس شعبه است، براساس سلیقه خود گاهی دو یا سه ضامن خواستار هستند.

مدیرکل توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: در شهرهای کوچک فراهم کردن ضامن‌هایی با شرایط دارا بودن فیش حقوقی و کسر از حقوق و چک، سخت است.

متقی‌فر با اشاره به اینکه وزارت ورزش و جوانان وظیفه پیگیری و مطالبه را دارد، تصریح کرد: عملکرد ما به این گونه است که هر ماه از بانک مرکزی آمار وام ازدواج را استعلام کرده و به استان‌ها نامه ارسال می‌کنیم و از طریق ستادهای ساماندهی در هر استان پیگیر وام ازدواج هستیم. ستادهای ساماندهی به سرعت این فرایند کمک می‌کند. در بحث تضامین نیز در مجلس قبل تلاش شد تا الحاقیه‌هایی را به قانون جوانی جمعیت داشته باشیم اما محقق نشد. البته اقدامی که در مجلس گذشته اتفاق افتاد بحث استفاده سربازان از وام ازدواج و فرزندآوری بود؛ در قانون اینگونه بود که آنها نمی‌توانستند وام دریافت کنند، اما در صحن مجلس مصوب شد و اکنون افرادی که سربازی نرفته‌اند و یا سرباز هستند می‌توانند وام ازدواج و فرزندآوری را دریافت کنند./ایسنا

نحوه ثبت نام و مراحل دریافت وام ازدواج ۱۴۰۳

کلیه متقاضـیان وام ازدواج که واجد شـرایط فوق میباشـند ابتدا باید از طریق سـامانه تسـهیلات قرض الحسـنه ازدواج به نشانی ve.cbi.ir ثبت نــام کرده و فرم مربو طه را تکمیل نمایند. و در صورت موفقیت آمیز بودن مراحل ثبت نام کد رهگیری ده رقمی که کاملاً محرمانه بوده و مربوط به متقاضـی اسـت به شـماره تلفن همراه ثبت شده در فرم ثبت نام از طریق پیامک برای ایشان ارسال می شود.
اگر هنگام مراجعه به سایت بانک مرکزی هیچ بانکی یا بانکی که شما می خواهید، در لیست نیست می توانید ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳ را از طریق سایت کندو انجام دهید.
متقاضـیان موظف هسـتند جهت ا طلاع از وضـعیت ثبت نام خود و همچنین مشـخصـات شـعبه تعیین شـده از ســوی بانک عامل و پیگیری روند دریافت تســهیلات مذکور با کد ملی و کد رهگیری خود به قســمت “مشــاهده وضعیت” در سامانه ازدواج مراجعه نمایند.
در صورتیکه شـعبه بانک عامل اعطای وام برای متقاضـی تعیین شـده باشـد موضـوع از طریق پیامک به ایشـان اعلام شده و متقاضی باید با در دست داشتن مدارک مورد نیاز ظرف حداکثر ۱۲ روزکاری به شعبه مربوطه مراجعه کرده و نسـبت به تشـکیل پرونده اقدام نمایند. بدیهی اسـت در صورت عدم مراجعه متقاضـیان در زمــــان تعیین شده ثبت نـام آنها کان لم یکن تلقی و از سامانه حذف شده و می باید مجدداً ثبت نام نمایند.
پس از تعیین شـعبه ازسـوی بانک و مراجعه متقاضـی به شـعبه تعیین شـده پذیر ش متقاضـی از سـوی بانک انجام می شـود. متقاضـیان ۶۰ روزکاری مهلت دارند تا نسـبت به تکمیل مدارک و ارائه ضـمانت مورد پذیرش بانک اقدام نمایند. در صورت گذشت زمان مذکور و عدم تکمیل مدارک از سوی متقاضیان متقاضی از سامانه حذف شده و می باید در مهلت مقرر شده در قانون نسبت به ثبت نام مجدد در سامانه اقدام نمایند.
متقاضــیان می توانند تا قبل از تعیین شــعبه نســبت به ویرایش ا طلاعات خود در ســامانه از طریق گزینه “ویرایش ثبت نام قبلی” اقدام نمایند./کندو

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط