17:30 - 1403/02/30

اخبار اجتماعی

معاون مددکاری و مشارکت‌های مردمی جزئیات افزایش حقوق ایثارگران در سال ۱۴۰۳ را اعلام کرد!

معاون مددکاری و مشارکت‌های مردمی و سرپرست معاونت توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی بنیاد شهید و امور ایثارگران، جزئیات افزایش حقوق ایثارگران در سال ۱۴۰۳ را اعلام کرد.

معاون مددکاری و مشارکت‌های مردمی جزئیات افزایش حقوق ایثارگران در سال ۱۴۰۳ را اعلام کرد!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت،معاون مددکاری و مشارکت‌های مردمی و سرپرست معاونت توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی بنیاد شهید و امور ایثارگران، جزئیات افزایش حقوق ایثارگران در سال ۱۴۰۳ را اعلام کرد.برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید.

جزئیات افزایش حقوق ایثارگران در سال ۱۴۰۳ اعلام شد

محمود پاکدل ضمن تبریک عملیات افتخار آمیز وعده صادق و شکسته شدن هیمنه رژیم صهیونیستی گفت: با شکست این رژیم به اهمیت جایگاه ترویج و توسعه فرهنگ ایثار شهادت و مقاومت بیشتر پی‌ می‌بریم و متوجه می‌شویم که فرهنگ ایثار و شهادت و مقاومت نسخه نجات‌بخش بشریت است.

وی با بیان اینکه خانواده‌های شهدا و ایثارگران عاملان و مروجان این فرهنگ هستند و از دیدگاه مردم ما و مردم کشورهای مظلوم مورد احترام و توجه می باشند و شایسته بهترین خدمات و تکریم‌ها هستند، خاطرنشان‌کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران هم تمام تلاش و کوشش خود را برای تکریم این عزیزان بکار گرفته و امسال برای اولین بار افزایش‌های قانونی را در فروردین ماه اعمال کرده است.

معاون مددکاری و مشارکت‌های مردمی جزئیات افزایش حقوق ایثارگران در سال ۱۴۰۳ را اعلام کرد!

معاون مددکاری و مشارکت‌های مردمی جزئیات افزایش حقوق ایثارگران در سال ۱۴۰۳ را اعلام کرد!

پاکدل با اشاره به جزئیات افزایش حقوق سال ۱۴۰۳ ایثارگران، عنوان‌کرد: افزایش حقوق شهدای نیروهای مسلح اعم از حالت اشتغال و بازنشسته و کسانی که در همکاری با نیروهای مسلح شهید یا جانباز شده‌اند مطابق مواد ۳۸ ، ۳۹ و ۴۰ بر اساس احکام صادر شده در اسفند ماه سال قبل افزایش ۲۰ درصدی داشته است.

وی افزود: افزایش حقوق شهدای غیرمستخدم مردمی و جانبازان تبصره یک معادل ۲۰ درصد بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری، افزایش حقوق شهدای دستگاه‌های اجرایی مطابق ماده ۳۹ است اما فعلاً معادل ۲۰ درصد افزایش داده‌ایم که در تطبیق احکام ارسالی دستگاه‌ها ما‌به التفاوت پس از دریافت حکم انجام می‌شود.

پاکدل ادامه داد: حق پرستاری به تعداد ۱۳۸ هزار نفر و با افزایش ۳۵ درصد به مبلغ هر k معادل ۷۱ میلیون و ۶۶۱ هزارو ۸۴۰ ریال اقدام شده است که معادل مصوبه شورای عالی کار است. مستمری والدین شهدا از مبلغ ۷۰ میلیون و ۸۰ هزار ریال به ۱۵۰ میلیون ریال به استناد قانون بودجه ۱۴۰۳ افزایش داده شده که معادل ۱۱۴ درصد است.

وی افزود: کمک معیشت ایثارگران با توجه به عدم ابلاغ آیین نامه آن مطابق اسفندماه پرداخت شده به محض ابلاغ آیین‌نامه که مراحل اولیه آن انجام شده اقدام و از فروردین ماه مابه التفاوت آن نیز اقدام می‌شود.

پاکدل گفت: حق نگهداری موضوع ماده ۲۲ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران به این دلیل که تاکنون آیین نامه آن ابلاغ نشده است معادل سال قبل اقدام شده و پس از ابلاغ سقف سال ۱۴۰۳ معادل مبلغ مصوب اصلاح می‌شود.

وی افزود: برای کسورات اولین افزایش مرتبط با صندوق شاهد با توجه به تماس‌ها و مراجعات ایثارگران و به منظور تامین نظر ایثارگران و همچنین فراهم نمودن زمینه پرداخت سریع وام‌های قرض‌الحسنه ضروری به ایثارگران با مدیرعامل صندوق شاهد جلسه‌ای داشتیم و سقف کسورات معادل میانگین ۲۰ درصد افزایش و حداکثر مبلغ سه میلیون تومان در نظر گرفتیم و چنانچه ایثارگرانی بابت حقوق یا مستمری و حق پرستاری افزایش بیش از سه میلیون داشته باشند

تا این سقف اقدام می‌شود همچنین ایثارگران که دارای دریافتی‌های غیر از حقوق و مستمری مانند حق پرستاری موضوع ماده ۲۶ و حق نگهداری موضوع ماده ۲۲ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران داشته‌اند فقط از حقوق یا مستمری کسر شده است و جانبازانی که صرفاً از بنیاد حق پرستاری دریافت می‌کنند و عضو صندوق شاهد هستند معادل افزایش حق پرستاری و حداکثر سه میلیون تومان اقدام شده است.

پاکدل در پایان از توجه نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و دولت محترم مردمی به ویژه سازمان برنامه و بودجه که طی چند سال گذشته به نیازهای بنیاد شهید و امور ایثارگران توجه ویژه داشته‌اند، تشکر و قدردانی کرد.

 

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط