۲۲:۱۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۰

فیش حقوقی بازنشستگان فرهنگی | فیش حقوقی اردیبهشت ماه بازنشستگان قابل مشاهده است/تغییرات جدید در فیش حقوقی

فیش حقوقی بازنشستگان فرهنگی از چه سایتی قابل مشاهده است؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، فیش حقوقی بازنشستگان فرهنگی قابل مشاهده شد و فیش حقوقی بازنشستگان فرهنگی برای ماه اردیبهشت به دست آنها رسید. افراد برای مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان فرهنگی خود فقط کافی است وارد سامانه مورد نظر خود بشوند و اطلاعات خود را وارد کنند و تماشا کنند. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید

فیش حقوقی اردیبهشت ماه بازنشستگان

فیش حقوقی بازنشستگان فرهنگی  اردیبهشت ماه بر روی سایت صندوق بارگذاری شده است
کلیه بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری با مراجعه به درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی کشوری به آدرس www.sabasrm.ir یا ازدرگاه www.cspf.ir میتوانند نسبت به دریافت فیش حقوقی خود اقدام کنند

حقوق بازنشستگان کشوری سال ۱۴۰۳، به میزان ۲۰ درصد، نسبت به آخرین حکم حقوق سال قبل، افزایش خواهد داشت و بنابراین احکام جدید بازنشستگان کشوری ۱۴۰۳ متناسب با این مبلغ افزایش حقوق، اصلاح گردیده و از طریق ورود به سایت احکام جدید بازنشستگان کشوری سامانه صندوق بازنشستگی کشوری قابل دریافت می باشد/روز۱۰۰

فیش حقوقی بازنشستگان فرهنگی

فیش حقوقی بازنشستگان فرهنگی

معرفی درگاه فیش حقوقی بازنشستگی کشوری eservices.cspf.ir

در ارتباط با معرفی درگاه فیش حقوقی بازنشستگی کشوری eservices.cspf.ir می توان شرح داد که با پیشرفت تکنولوژی برخی از خدمات به شکل غیر حضوری ارائه شده و امروزه دیگر نیاز به حضور در سازمان ها جهت دریافت فیش حقوقی نمی باشد. هر کارمند یا بازنشسته می تواند از طریق مراجعه به سامانه های اینترنتی برای دریافت مدرک اقدام کرده و جزئیات آن را بررسی نماید.

سامانه فیش حقوقی صندوق بازنشستگی کشوری eservices.cspf.ir فیش حقوقی اشخاص را برای عموم قابل مشاهده نساخته و در واقع امکان دریافت مدرک را تنها پس از طی کردن مراحل ورود به سامانه فراهم خواهد نمود. بنابراین هر بازنشسته می بایست اطلاعات هویتی خود را در فرم ورود درج کرده یا مراحل دریافت با کدملی را طی نموده تا در نهایت مدرک مربوط به خود را مشاهده نماید، زیرا اشخاص اجازه بررسی مستندات مربوط به سایر بازنشستگان را نداشته و از حریم خصوصی افراد محافظت خواهد شد.

در جواب این پرسش که فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته چیست، باید اظهار داشت که این مدرک از سوی سازمان محل کار برای کارمندان و بازنشستگان صادر شده که بازنشسته ها می توانند از طریق سایت صندوق مربوطه فیش را مشاهده کنند. در مدرک اطلاعات مربوط به میزان دریافتی و کسورات درج شده و همچنین جزئیاتی در خصوص وام های اخذ شده قابل مشاهده خواهد بود.

غالبا اشخاص برای ضمانت اطرافیان خود نیاز به فیش حقوقی داشته، زیرا این فیش نمایانگر حقوق دریافتی بازنشستگان بوده و واجد شرایط به حساب آمدن آن ها را برای ضمانت مشخص خواهد کرد. بازنشسته در صورتی که از دریافتی کافی برخوردار نباشد اجازه ضمانت نداشته و به همین دلیل بانک ها از طریق بررسی مدرک در خصوص واجد شرایط بودن یا فاقد شرایط به حساب آمدن ضامنین تصمیم گیری خواهند نمود./هیوا

نحوه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان

حالا که با نحوه ورود به این سامانه آشنا شدید، لازم است با چگونگی در یافت آن برای فرهنگیان از طریق پنجره‌ب واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش نیز آشنا شوید.

فرهنگیان پس از ورود به سامانه‌ی my.medu انواع خدماتی را که این سامانه به‌صورت آنلاین به آن‌ها ارائه می‌کند، مشاهده می‌کنند. خلاصه‌ی سوابق کاری فرهنگیان، رتبه‌بندی و ارزشیابی معلمان، درخواست صدور کارت پرسنلی، گواهی کسر از حقوق، نقل و انتقالات فرهنگیان و دریافت حکم کارگزینی؛ همگی جزو خدمات این سامانه هستند که فرهنگیان با انتخاب هر یک از آن‌ها می‌توانند از خدمات ارائه‌شده استفاده کنند.

دریافت فیش حقوقی هم یکی از گزینه‌هایی محسوب می‌شود که در میان خدمات مختلف این سامانه به فرهنگیان ارائه و نمایش داده شده است. فرهنگیان و معلمان باید روی گزینه‌ی دریافت فیش حقوقی کلیک کنند تا به صفحه‌ی بعد هدایت شوند و بتوانند فیش حقوقی ماهانه‌ی خود را مشاهده و دریافت کنند.

نحوه دریافت فیش حقوقی بازنشستگان کشوری

بررسی نحوه دریافت فیش حقوقی بازنشستگان کشوری اهمیت بالایی داشته زیرا هر بازنشسته از طریق دریافت این فیش می تواند اطلاعات کافی در خصوص دریافتی خود به دست آورده و با میزان کسورات مربوط به وام ها یا سایر موارد آشنا شود

ابتدا باید نشانی “eservices.cspf.ir” را در مرورگر تایپ نموده و سپس روی “دریافت فیش حقوقی” کلیک کرد.

حالا می توان گزینه “ورود” یا “ثبت نام” را انتخاب نموده و یکی از روش های ورود را گزینش نمود که امکان ورود از طریق دولت من نیز وجود خواهد داشت.

در صورت انتخاب روش شناسایی دو عاملی بازنشستگان می بایست شماره تلفن همراه را در فرم تایپ کرده و منتظر دریافت پیامک حاوی کد ورود بمانند، امکان انتخاب سایر روش ها و دریافت با کدملی نیز وجود دارد.

در صورت انتخاب گزینه “ثبت نام”، فرم نمایش داده شده و می بایست با کد ملی و شماره تلفن همراه ثبت شده به نام کاربر تکمیل شود.

پس از ورود به حساب فردی می توان سال مورد نظر را انتخاب کرده تا فیش حقوقی ارائه گردد.

تغییرات جدید در فیش حقوقی معلمان

فیش حقوقی معلمان و فرهنگیان در ماه اردیبهشت ۱۴۰۳ با تغییراتی همراه خواهد بود.

در این ماه، حق عائله‌مندی و اولاد در فیش حقوقی اعمال شده و حقوق اردیبهشت طبق قانون ۱۴۰۳افزایش عائله‌مندی ۵۰ درصد و اولاد ۱۰۰ درصد واریز خواهد شد.

با توجه به اینکه در فروردین ماه افزایش ۲۰ درصدی را بر روی کلیه پارامترها اعمال شده بود، پس حق عائله مندی ۳۰ درصد و اولاد ۸۰ درصد نسبت به ماه پیش افزایش خواهد داشت.

گفتنی است که معوقه حق عائله‌مندی و اولاد فروردین ماه هم با حقوق این ماه واریز خواهد شد./منیبان

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط