19:27 - 1403/04/03

سیاسی

علیرضا زاکانی | بیوگرافی زاکانی / ماجرای مصدومیت دست زاکانی

تمامی اطلاعات درباره نامزد ریاست جمهوری علیرضا زاکانی را میتوانید در اندیشه معاصر را دنبال کنید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، علیرضا زاکانی یکی از کاندیدهای نامزدی ریاست جمهوری برای سال ۱۴۰۳ است علیرضا زاکانی در دوره قبل هم شرکت کرده بود ولی به نفع شهید ابراهیم رئیسی کنار کشید. علیرضا زاکانی تا به امروز وعده های زیادی به مردم برای رئیس جمهور شدن خود داده است ولی اینکه در آینده چه اتفاقی می افتد فعلا قابل مشاهده نیست. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

مستند علیرضا زاکانی حذف شد؟

براساس اعلام این ستاد، کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری پس از بررسی مستند دوم علیرضا زاکانی پخش کامل آن را تایید کرد و نسخه تحویلی به ستاد انتخابات عیناً دیشب در شبکه دو سیما پخش شد.

روابط عمومی صداوسیما این خبر را در پی انتشار ویدیویی در یکی از رسانه‌ها ارسال کرد که مدعی شده بود بخشی از مستند دوم علیرضا زاکانی شب گذشته از سیما پخش نشده است.

ستاد انتخابات صداوسیما در این اطلاعیه ستادهای انتخاباتی نامزدها را به استمرار پایبندی به صداقت و انصاف دعوت کرده و از رسانه‌ها خواسته از انتشار ادعاهای نادرست که به سلامت فضای انتخابات آسیب می‌زند خودداری کنند./دنیا اقتصاد

زاکانی

زاکانی

حضور زاکانی در مستند دو

این مستند با محوریت مقابله با فساد توسط زاکانی، از رسانه ملی پخش می شد.

وی در بخشی از این مستند که پخش شد گفت: وزارت اطلاعات خدمات بسیار زیادی دارد بنده نمی‌توانستم بپذیرم که در آن ایرادی وجود داشته باشد.

زاکانی در این مستند افزود: معتقدم برای مقابله با فساد باید با ریشه فساد برخورد کرد.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری افزود: شب طرح سوال از وزیر اطلاعات، مدیرکل او آمد و به من گفت چرا معامله نمی‌کنید؟ گفتم منظورتان چیست؟ گفت نمایندگان مجلس ششم معامله می‌کردند.

وی تصریح کرد: به مدیرکل وزیر اطلاعات گفتم از اتاق من برو بیرون.

وی افزود: در صحن مجلس وزیر اطلاعات صحبت کرد اما در مورد سوال من صحبتی نکرد. بعد از آن کمیته تحقیق در کمیسیون امنیت ملی تشکیل شد، اسناد من مورد بررسی قرار گرفت وگفتند حق با زاکانی است.

وی با اشاره به طرح سوالش از وزیر اطلاعات وقت، گفت: تا حالا چنین اتفاقی نیفتاده بود که وزیر اطلاعات بیاد صحن مجلس و محکوم شو

زندگینامه

علیرضا زاکانی در جنگ ایران و عراق از ناحیه دست، پا و گردن مجروح شد. وی سابقه فرماندهی بسیج دانشجویی و عضویت در هیئت منصفه مطبوعات را داراست. تحصیلات دانشگاهی وی، در دانشگاه تهران و در رشته تحصیلی پزشکی هسته‌ای بوده‌است. او عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات و عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هفتم، مجلس هشتم و مجلس نهم است. وی، از منتقدین جدی مدیریت عبدالله جاسبی در دانشگاه آزاد اسلامی و عملکرد قاضی مرتضوی و میدان دادن به اسفندیار رحیم مشایی است. او به همراه جمعی از نیروهای اصولگرا که از سال‌های قبل در کنار یکدیگر به فعالیت سیاسی در راستای آرمان‌های انقلاب پرداخته بودند، در مهرماه سال ۸۷، جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی را به‌طور رسمی تأسیس کردند، وی پیش از آن عضو شورای مرکزی ۱۱ نفره جبهه متحد اصولگرایان بود و برای حضور فعال در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۶ در قالب جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی فعالیت کرده‌است

زاکانی : شرایط پایداری در کشور داریم

علیرضا زاکانی؛ نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست‌جمهوری طی سخنانی در دیدار با اساتید حوزه و ائمه جماعات که عصر امروز در مسجد ولیعصر(عج) در بلوار ابوذر برگزار شد، اظهار کرد: انقلاب اسلامی یک انقلاب جهانی بود و چارچوب‌هایی که منتقل کرد امروز بعد از ۴۵ سال و اندی آثار آن را در همه دنیا می‌بینیم.

وی بیان کرد: امروز انقلاب اسلامی و ایران عزیز الهام بخش جهان و گره‌گشای از منطقه و ایجاد شرایط جدیدی در عرصه جهانی مواجه هستیم و امروز گام‌های بلندی برداشته شده است اما آنچه مهم است اینکه ما بتوانیم با تکثیر یک الگوی موفق یک تمدن نوین اسلامی را در جهان رقم بزنیم.

نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: ایجاد همچین الگویی نیازمند عمل و عینیت بخشیدن به آرمان‌های انقلاب اسلامی است.ما امروزه گام‌های زیادی را برداشته‌ایم اما همچنان به تعبیر حضرت آقا که فرمودند ما جنبه حداقلی از اسلام را عمل کرده‌ایم و هنوز راه طولانی در پیش داریم.

زاکانی گفت: اگر انقلاب اسلامی شعار آزادی و استقلال و عدالت و معنویت داد امروز ما در مسیری قرار داریم که بخش‌هایی از این را طی شده است و بخش عمده‌ای هنوز باقی است. در چنین شرایط خطیری ریاست جمهوری شهید این سید شهدای خدمت را از دست دادیم.

وی بیان کرد: شهید بودن او هنوز اثر دارد به تعبیری که اسم حاج قاسم و خودش و شهادتش اثر داشت شهید رئیسی هم همین خواهد بود و از برکات او استفاده خواهیم کرد.

نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست‌جمهوری تصریح کرد: اما حاصل کار این شهید بزرگوار این بود که بعد از دوره اصلاح قانون اساسی هیچ دولتی براساس درست حرکت نکرد یعنی نسبت خود را با اسلام و نظام اسلامی و رهبر معظم انقلاب و مردم و با دوستان انقلاب در سراسر جهان و با دشمنان انقلاب نسبت درستی برقرار نکرد شهید رییسی بزرگترین کاری که کرد این بود که این نسبت را درست کرد و این جهت درست شد.لذا به هر جزئی از کار او که نگاه می‌کنیم برکاتی داشت و حاصل کاری تحویل گرفت و حاصل کاری که تحویل داد دوتا است.

زاکانی عنوان کرد: یک مدت در مرحله بودیم که بحرانی اتفاق بیفتد و امروز در مرحله‌ای هستیم که شرایط پایداری در کشور داریم البته در کنار این شرایط پایدار مشکلاتی هم وجود دارد.

نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست‌جمهوری عنوان کرد: امروز شرایطی که در مناظرات و رقابت‌ها وجود دارد حمایت از این دارد که برخی از دوستان علاقه دارند که ما به همان شرایط دهه ۹۰ برگردیم.

زاکانی گفت: وظیفه نامزدهای انقلابی این است که بتوانند هم یک برنامه جامع و خوبی ارائه کنند و هم بتوانند این برنامه را بر مبانی استوار کرده باشند با مبانی انقلاب اسلامی همجنس و همسنخ باشند و بتوانند آن مسیر را بروند./تسنیم

برنامه دولت زاکانی برای توقف مهاجرت نخبگان

علی صالحی درباره رویکرد ستاد انتخاباتی زاکانی در اصفهان اظهار داشت: اطلس مسائل اصفهان اصلی‌ترین موضوعی بود که به عنوان محتوا به آقای زاکانی منتقل کردیم و البته ایشان از قبل در جریان برخی از این مسائل بودند و ما هم تلاش کردیم که مسائل اصلی و فرعی اصفهان را به ایشان منتقل کنیم.

وی افزود: بخشی از این موارد در دولت شهید رئیسی دنبال شده بود و آقای زاکانی تاکید دارند که این موارد ادامه پیدا کند. بخشی از این موارد هم در دستور کار نبوده که ان‌شالله با جدیت دنبال خواهد شد.

وی افزود: در ارتباط با فعالیت ستاد هم کمیته‌ها در بخش‌های مختلف استانی فعال شدند و در سه بخش میدانی، نخبگانی و به ویژه رسانه‌ای برنامه داریم چون بخش قابل توجهی از ابزارها و محتوا در حوزه رسانه تاثیرگذار است و یکی از نگاه‌های ایشان برای حضور این تیم در ستاد ناشی از توجه ویژه ایشان به رسانه‌ها بود.

صالحی تاکید کرد: توجه ویژه به همه اقشار و مردم در گروه‌های مختلف و اقشار خاص از جمله کارگران ، رای اولی‌ها و جوانان جزو برنامه‌های اصلی ایشان است و امیدواریم که بتوانیم پیام‌شان را منتقل کنیم.

وی درباره برنامه دولت زاکانی برای متوقف کردن مهاجرت نخبگان گفت: اگر قرار است که در حوزه اقتصاد و سیاست خارجی یک کشور قدرتمند و پیش و داشته باشیم باید در حوزه سرمایه اجتماعی و ظرفیت‌های نخبگانی در شرایط ایده‌آلی قرار بگیریم.آقای زاکانی جزو شخصیت‌های نخبه دانشگاهی به شمار می‌آیند و با حوزه‌های دانشگانی تامل خوبی دارند و فعال کردن ظرفیت نخبگانی و استفاده از این افراد و بازگشت نخبگان در جهت به حداکثر رساندن خروجی همه حوزه‌ها، جزو اولویت‌های ایشان است و به نظرم تیم نخبگانی که کنار آقای زاکانی هستند، این جاذبه را دارند که به این ادعا لباس واقعیت بپوشاند./تسنیم

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط