۱۲:۰۸ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۶

سهام عدالت متوفیان ۱۴۰۳ کی واریز میشود؟ + ثبت نام جاماندگان سهام عدالت با موبایل

ثبت نام سهام عدالت سال ۱۴۰۳ پس از مدت ها مجددا انجام می گیرد تا جاماندگان و افرادی که در مرحله اول از نام نویسی جا مانده اند،‌ امکان استفاده از این فرصت مناسب را داشته باشند اما زمان دقیق آن هنوز اعلام نشده است در این مطلب از اندیشه معاص...

سهام عدالت متوفیان ۱۴۰۳ کی واریز میشود؟ + ثبت نام جاماندگان سهام عدالت با موبایل

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، سود سهام عدالت افرادی که به هر دلیلی در اسفندماه ۱۴۰۲ موفق به دریافت سود نشدند و همچنین سود سهام عدالت گروهی از وراث به‌زودی به حساب آن‌ها واریز خواهد شد. حالا اما در خبرهای ضد و نقیض شنیده می شود که مرحله سوم سهام عدالت هم در راه است و احتمالا در خرداد واریز خواهد شد. آنچه در این گزارش از اندیشه معاصر مورد توجه است دو موضوع مهم سهام عدالت متوفیان ۱۴۰۳ و ثبت نام جاماندگان سهام عدالت با موبایل است که در ادامه مفصل به آن پرداخته ایم.

سهام عدالت متوفیان

در روزهای پایانی سال گذشته مرحله دوم سود سهام عدالت به حساب سهامداران واریز شد که در این میان گروهی موفق نشدند سود خود را دریافت کنند. افراد جا مانده از دریافت سود سهام عدالت، به دو گروه وراث و نومشمولان سود سهام عدالت تقسیم می‌شوند.

وراثی که موفق نشده‌اند در این مرحله سود سهام عدالت متوفیان را دریافت کنند، اگر تا خردادماه فرایند انتقال سهام و ثبت‌نام یا به‌روزرسانی اطلاعات خود در سامانه سجام را انجام بدهند، سود سهام عدالت خود را در مرحله سوم واریز سود سهام عدالت دریافت خواهند کرد.

براساس گزارش‌هایی که پیشتر در اندیشه معاصر خواندید بیش از یک میلیون سهامدار سهام عدالت نیز همچنان با مشکل شماره شبای معتبر روبرو هستند که این افراد با رفع مشکل شماره شبا در نوبت دریافت سود سهام عدالت قرار می‌گیرند.

به گفته عسگر توکلی، رئیس هیئت مدیره شرکت‌های تعاونی سهام عدالت کشور نوبت بعدی واریز سود سهام عدالت خرداد ماه ۱۴۰۳ است که در این نوبت سود سهام عدالت جاماندگان پرداخت می‌شود.

چندی است که در اخبار ضد و نقیضی اعلام می شود که انجام مراحل سهام عدالت رایگان بوده یا خیر. دفاتر پیشخوان و مراجعین بر اساس این اخبار به مشکل خورده اند اما سازمان تنظیم مقررات که سازمان صادر کننده پروانه دفاتر پیشخوان است، در ردیف های مجاز به انجام خدمات دفاتر امور مربوط به سهام عدالت را گنجانده است که می توانند برای آن هزینه دریافت کنند.

همچنین دفاتر پیشخوان، دفاتری خصوصی هستند که با خرید و صدور پروانه دفاتر پیشخوان که چندین ماه طول می کشد به عنوان پیمان کار دولت فعال می شوند تا با استفاده از اپراتورهای سرویس دهنده دفاتر پیشخوان کارهای مراجعین را انجام دهند. ثبت نام در این اپراتورهای ارائه دهنده خدمات نیز مدتی طول می کشد تا برای آنها فعال شود. برخی دفاتر و مراجعین آنها از این رویداد ناراضی هستند و تعداد تماس ها با ۱۹۵، اپراتور سرویس دهنده خدمات دفاتر پیشخوان نیز افزایش پیدا کرده است. در گروه های هماهنگی دفاتر پیشخوان با اپراتورهای ارائه خدمات نیز بحث هایی در این باره شکل می گیرد.

در روزهای اخیر مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری مرکزی بورس، باغستانی تاکید کرد: جلساتی با قوه قضاییه در رابطه با دفاتر پیشخوان دولت داریم تا قوه قضاییه اطلاعات افراد را به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی بدهد و سپس ما نیز کار تقسیم و بعد پرداخت سود سهام را داشته باشیم. همچنین دستیار ویژه رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت می گوید: فقط و فقط کارگزاری ها و بانک ها به صورت رایگان خدمات سهام عدالت متوفی را انجام می دهند. درخبرهای قبلی اما باغستانی اشاره ای به دفاتر پیشخوان نکرده بود که احتمالا به دلیل اعتراض انجمن های دفاتر پیشخوان و دفاتر قضایی او به این موضوع اشاره کرده است. متن کامل این دو خبر و خبرهای مرتبط در ادامه می آید:

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در رابطه با چرایی عدم واریز سود سهام عدالت متوفیان برای برخی وراث نکاتی را مطرح کرد.

علت واریز نشدن سود سهام عدالت متوفیان چه بود؟

محمد باغستانی مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در پاسخ به این پرسش که چرا سود سهام عدالت متوفیان برای برخی از وراث واریز نشد اظهار کرد: احتمالا گروهی که کارهای مربوطه برای انتقال سهام عدالت متوفیان خود را انجام دادند، اما سودی دریافت نکردند، این اقدامات را از طریق پیشخوان دولت انجام داده‌اند.

او افزود: مراجعی که برای انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث اعلام شد ۴۴ کارگزاری منتخب و شعب منتخب ۴ بانک بوده و بحث دفاتر پیشخوان مطرح نبود. جلساتی با قوه قضاییه در رابطه با دفاتر پیشخوان دولت داریم تا قوه قضاییه اطلاعات افراد را به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی بدهد و سپس ما نیز کار تقسیم و بعد پرداخت سود سهام را داشته باشیم.

او می‌گوید: البته برخی افراد هم به بخش‌های دیگر مانند کافی نت‌ها مراجعه کرده‌اند و به سبب این که این مسیر مصوب شورای‌عالی بورس نیست بر این اساس ما نمی‌توانیم خارج از چهارچوب مصوبه گام برداریم و اصلا این اطلاعات به‌دست ما نخواهد رسید.

باغستانی می‌گوید: در نهایت باید گفت با قوه قضاییه در تعامل برای دریافت اطلاعات از بخش دفاتر پیشخوان دولت و پیگیر این مورد و رفع ابهامات این موضوع هستیم.

او افزود: زمانی که ۸ شرکت سود سهام خود را واریز کنند و اطلاعات هم از قوه قضاییه دریافت شود این سودها همراه با واریز مرحله سوم سود سهام عدالت برای وراث واریز خواهد شد و جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

طی این سال‌ها، بسیاری از صاحبان سهام عدالت فوت کردند و سهام آنها بلاتکلیف مانده است. با توجه به ارزش روز سهام عدالت بسیاری از وراث افراد متوفی تصمیم دارند این دارایی را انتقال دهند.

طبق اعلام رییس سازمان بورس اوراق بهادار فرایند انتقال سهام عدالت متوفیان آغاز و کارگزاری ها به عنوان متولی انتقال سهام عدالت به وراث انتخاب شده است.

دفاتر پیشخوان می توانند جهت ثبت درخواست به درگاه ملی خدمات پیشخوان دولت یه نشانی epishkhan.ir مراجعه و تا مبلغ ۱۳۰ هزار تومان کارمزد دریافت کنند.

پس از ثبت اطلاعات متوفیان و وراث، درخواست وی در قسمت حقوقی کارگزاری مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت سپرده گزاری مرکزی اطلاعات را ثبت و نهایی می کند.

*شایان ذکر است الزامی به مراجعه به دفاتر قضایی نمیباشد*

نرخ خدمت و سهم دفتر به شرح زیر است :

تعداد وراث ۱ نفر؛ سهم دفتر ۳۱۳.۳۰۶ ریال و مجموع مبلغ دریافتی ۳۴۰.۳۰۰ ریال

تعداد وراث ۲ نفر؛ سهم دفتر ۵۵۰.۸۸۵ ریال و مجموع مبلغ دریافتی ۵۹۷.۳۰۰ ریال

تعداد وراث ۳ نفر؛ سهم دفتر ۷۸۸.۶۴۶ ریال و مجموع مبلغ دریافتی ۸۵۷.۳۰۰ ریال

تعداد وراث ۴ نفر؛ سهم دفتر ۱.۰۲۶.۰۴۳ریال و مجموع مبلغ دریافتی ۱.۱۱۱.۳۰۰ ریال

تعداد وراث ۵ نفر؛ سهم دفتر ۱.۲۶۳.۶۲۲ریال و مجموع مبلغ دریافتی ۱.۳۶۸.۲۰۰ریال

روش انجام فرآیند مذکور در دفاتر پیشخوان به شرح زیر است:

یکی از وراث که سجامی بوده به نمایندگی از سایر ورثه با در دست داشتن مدارک زیر، به یکی از دفاتر منتخب پیشخوان دولت سراسر کشور مراجعه نماید.

اصل و یا کپی برابر اصل گواهی انحصار وراثت یا دادنامهhttp://sana.adliran.ir

اصل و یا کپی برابر اصل تمام صفحات شناسنامه متوفی کارت ملی یا شناسنامه هر یک از وراث

تصویر کارت ملی یا شناسنامه هر یک از وراث.

فایل آموزشی ثبت درخواست انتقال سهام عدالت متوفیان در درگاه ملی دفاتر پیشخوان دولت

 

تاریخ واریز سود سهام عدالت ۱۴۰۳

در سال گذشته وعده‌هایی در خصوص سه مرحله‌ای شدن سود سهام عدالت داده شد که در نهایت این وعده‌ها تحقق پیدا نکرد و سود سهام عدالت به مانند سنوات گذشته در دو مرحله به حساب سهامداران واریز شد.

در خصوص واریز سود سهام عدالت در سال جدید هنوز صحبتی به صورت رسمی اعلام نشده است اما در صورتی که قرار باشد وعده سه مرحله ای شدن سود سهام عدالت تحقق یابد در نیمه نخست سال باید منتظر واریز سود مرحله اول باشیم و در غیر این صورت زمان واریز سود سهام عدالت همچون سال‌های گذشته در پاییز و زمستان واریز خواهد شد.

سهام عدالت در سال ۱۴۰۲، سود سهام عدالت در دو مرحله آذرماه و اسفندماه واریز شد. در مرحله دوم واریز سود سهام عدالت که از تاریخ ۲۴ تا ۲۶ اسفند ماه ۱۴۰۲ انجام شد، مبلغی بین ۴۴۶ تا ۹۰۶ هزار تومان به حساب سهمداران واریز شد. با این حال، پرداخت سود سهام عدالت برخی از سهامداران و وارثان متوفیان با مشکل مواجه شد. این افراد باید بسته به نوع سهامداری خود، از طرق مختلفی که اعلام شده بود، موضوع را پیگیری کنند.

پس از واریز مرحله دوم سود سهام عدالت به حساب سهامداران در روزهای پایانی اسفندماه، برخی افراد متوجه شدند که سود کمتری نسبت به مرحله اول در آذرماه دریافت کرده‌اند. یکی از دلایل این امر این بود که هشت شرکت سود سهام عدالت خود را به حساب‌های شرکت سپرده‌گذاری مرکزی واریز نکردند. در این خصوص، سازمان بورس اقدامات قانونی لازم را برای دریافت سود سهامداران انجام خواهد داد. به این ترتیب، پس از تامین وجه از سوی شرکت‌های سرمایه پذیر، باقی مانده سود به حساب سهامداران واریز خواهد شد.

چندی پیش، وزیر اقتصاد درخصوص آخرین وضعیت سهام عدالت جاماندگان اعلام کرد که شناسایی افراد مشمول سهام عدالت انجام شده و چهار میلیون و ۷۰۰ هزار نفر تایید شدند. اختصاص سهام عدالت به جاماندگان بر اساس مصوبه سال ۱۴۰۱ مجلس شورای اسلامی باید انجام می‌شد که این اقدام صورت نگرفت. در بودجه سال ۱۴۰۲ نیز این موضوع گنجانده نشد. بنابراین نمایندگان مجلس این طرح را به صحن علنی بردند که با اختصاص سهام به جاماندگان موافقت شد.

بر اساس گزارش‌ها، بیش از یک میلیون سهامدار سهام عدالت همچنان با مشکل شماره شبای معتبر روبرو هستند که این افراد می‌توانند با ثبت نام و یا بروز رسانی اطلاعات خود در سامانه «سجام» در فرایند دریافت سود در دوره‌های بعدی قرار گیرند.

طبق گفته عسگر توکلی ، رئیس هیئت مدیره شرکت‌های تعاونی سهام عدالت کشور، سود سهام عدالت جاماندگان سال ۱۴۰۱ در ابتدای سال ۱۴۰۳ واریز می‌شود که به نظر می‌رسد این اقدام در مرحله سوم که خرداد ماه ۱۴۰۳ است، انجام شود.

سهام عدالت متوفیان کی واریز می‌شود؟

بر اساس آخرین اطلاعات شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، بیش از سه میلیون و ۷۰۰ هزار سهامدار سهام عدالت از سال ۱۳۸۴ فوت کرده‌اند که یکی از وراث متوفیان سهام عدالت می‌تواند با مراجعه به دفاتر شرکت‌های کارگزاری و یا بانک‌های منتخب، فرایند ثبت نام در سامانه میراث را انجام دهد.

سامانه «میراث» اواخر آبان ماه ۱۴۰۲، برای وراث متوفیان سال‌های ۱۳۸۴ تا ۳۱ تیرماه ۱۳۹۹ سهام عدالت بازگشایی شده تا فرایند انتقال سهام به آنها تسریع شود. تمامی فرایند ثبت نام در سامانه «میراث» در شعب شرکت‌های کارگزاری و بانک‌های منتخب رایگان است و وراث نیازی به پرداخت وجه ندارند.

طبق اعلام شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، بیش از ۳۶۰ هزار نفر از وراث متوفیان سهام عدالت از طریق شرکت‌های کارگزاری و بانک‌های منتخب در سامانه میراث ثبت نام کرده‌اند و وراث جامانده از دریافت سود سهام عدالت متوفیان در مرحله دوم واریز سود در اسفندماه سال گذشته، تمام سود معوقه سال‌های گذشته را به شرط سجامی شدن در مرحله سوم واریز سود سهام عدالت در خردادماه ۱۴۰۳ دریافت می‌کنند.

سهام عدالت یک نوع سهام است که در ایران به منظور توزیع عدالت‌خواهانه‌تر ثروت و درآمد، به اقشار کمتر برخوردار جامعه اعطا می‌شود. این سهام به صورت رایگان به افرادی که شرایط معینی را دارا می‌باشند، تعلق می‌گیرد. سهام عدالت از طریق سازمان بورس و اوراق بهادار به سهامداران واجد شرایط اهدا می‌شود.

هدف اصلی سهام عدالت، کاهش تفاوت‌های اقتصادی و اجتماعی بین اقشار جامعه است. این سهام به صورت ماهواره و به مدت ۵ سال از تاریخ دریافت توزیع می‌شود، و سپس قابلیت خرید و فروش در بازار سرمایه را دارد. سود سهام عدالت نیز به صورت دوره‌ای و منظم به سهامداران پرداخت می‌شود.

سهام عدالت در ایران در سال ۱۳۸۹ (۲۰۱۰) تأسیس شد و به عنوان یکی از سیاست‌های دولت در جهت توزیع عادلانه ثروت و کاهش نابرابری‌های اقتصادی در جامعه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ثبت نام جاماندگان سهام عدالت با موبایل

باید گفت: شرکت سپرده‌گذاری مرکزی شرایط ثبت‌نام جاماندگان سهام عدالت را به صورت غیرحضوری فراهم کرده است. مشمولین پس از اعلام رسمی دولت می‌توانند برای ثبت نام سهام عدالت با گوشی به سامانه استعلام و آزادسازی سهام عدالت به آدرس sahamedalat.ir مراجعه کنند.

ثبت نام جاماندگان سهام عدالت با موبایل

همان گونه که اشاره کردیم، بر اساس تصمیم های اتخاذ شده توسط مجلس و دولت، سرانجام قرار است امسال ثبت نام سهام عدالت برای جاماندگان انجام شود. همه کسانی که به هر دلیل در مرحله اول موفق به نام نویسی نشده اند، باید از این فرصت استفاده کرده و ثبت نام شان را انجام دهند.

زیرا در صورت از دست دادن فرصت ثبت نام سهام عدالت ۱۴۰۳ ، ممکن است تا سال ها برنامه ای برای ارائه این سهام به مردم وجود نداشته باشد. با توجه به اطلاعیه های منتشر شده در این رابطه، قرار بر این بود تا وزارت کار و رفاه اجتماعی تا پایان بهمن ماه سال قبل لیست افراد واجد شرایط برای برخورداری از سهام را که در مرحله اول از ثبت نام جا مانده اند را به مجلس تحویل دهد. این وزارت خانه تا انتهای سال قبل لیست مذکور را آماده کرده و به مجلس تحویل داد تا شرایط لازم جهت ثبت نام سهام عدالت برای جاماندگان فراهم شود.مجلس هم پس از بررسی این لیست، برنامه ریزی های لازم را برای نام نویسی جاماندگان را انجام داده و تاریخ تقریبی ثبت نام را مشخص نمود. طبق تصمیمات اتخاذ شده در مجلس شورای اسلامی، تاریخ ثبت نام سهام عدالت ۱۴۰۳ از خرداد ماه این سال خواهد بود. به این ترتیب، در ماه خرداد امسال فراخوان ثبت نام انجام گرفته و اطلاعات لازم در این باره در اختیار افراد واجد شرایط قرار می گیرد. البته هنوز اطلاعاتی مبنی بر زمان دقیق آغاز نام نویسی و بازه زمانی در نظر گرفته شده برای این کار در دسترس نیست. اما گفته می شود تا پایان سال جاری نام نویسی تمامی جاماندگان برای دریافت سهام عدالت انجام می گیرد. پس اگر شما هم جزو گروه جاماندگان هستید، باید منتظر فراخوان دولت در خرداد ماه باشید. این گونه از شرایط و نحوه ثبت نام سهام عدالت با کد ملی مطلع شده و می توانید فرآیند نام نویسی را برای خود یا کودک تان با موفقیت پشت سر بگذارید.

نحوه ثبت نام سهام عدالت ۱۴۰۳

اکنون که از زمان بندی در نظر گرفته شده برای ثبت نام سهام عدالت ۱۴۰۳ آگاه شده اید، می توانید در موعد مقرر فرآیندهای لازم را طی کرده و نام نویسی تان را در این مرحله با موفقیت انجام دهید. اما نکته مهم در این رابطه نحوه ثبت نام برای دریافت سهام عدالت است که داوطلبان می خواهند از آن مطلع شوند. در این رابطه باید بگوییم که تا کنون اطلاعیه ای مبنی بر اعلام روش دقیق نام نویسی منشر نشده است. پس نمی توان گفت که دولت دقیقا چه روشی را برای ثبت نام سهام عدالت برای جاماندگان تعیین می کند. اما با توجه به شرایط فعلی کشور، نحوه ثبت نام این سهام در مرحله قبل و روش نام نویسی طرح های مشابه، می توان دو روش کلی را برای انجام این کار در نظر گرفت. در ادامه هر کدام از این روش ها را به شکل مختصر برای تان توضیح می دهیم تا در صورت انتخاب احتمالی، نحوه استفاده از این روش ها را بدانید.

ثبت نام سهام عدالت جاماندگان با موبایل

در بخش قبل تعدادی از مهم ترین روش های احتمالی که ممکن است برای ثبت نام سهام عدالت ۱۴۰۳ مورد استفاده قرار بگیرند را توضیح دادیم. این موارد شامل روش انلاین و غیر حضوری، روش های حضوری مانند مراجعه به دفاتر پیشخوان یا سایر مراکز ارائه دهنده خدمات دولت و ثبت نام همه واجدین شرایط توسط خود دولت بودند.

همان طور که گفتیم، تا کنون اطلاعاتی مبنی بر نحوه نام نویسی برای بهره مندی از این سهام توسط دولت منتشر نشده است. اما با توجه به شرایط فعلی کشور و عملکرد دولت در طرح های مشابه دیگر، احتمال استفاده از روش های انلاین و دفاتر پیشخوان بسیار بالا است. به این ترتیب که سامانه ای به صورت اختصاصی جهت ثبت نام سهام عدالت برای جاماندگان ایجاد می شود. در نتیجه، افراد جامانده با مراجعه به این سامانه امکان نام نویسی خود را خواهند داشت.

حال سوال مهمی که متقاضیان نام نویسی این سهام در دور جدید با آن رو به رو هستند، این است که آیا امکان ثبت نام سهام عدالت با گوشی هم وجود دارد یا خیر. در صورتی که امکان نام نویسی با گوشی فراهم است، داوطلبان به چه صورت باید اقدام کنند. در این رابطه باید بگوییم که بستگی به روش تعیین شده توسط دولت برای نام نویسی دارد. اگر سامانه ای خاص برای ثبت نام این سهام راه اندازی شود، به احتمال زیاد کاربران امکان ورود به این سامانه با استفاده از گوشی موبایل را هم خواهند داشت. چرا که معمولا ورود به اکثر سامانه های آنلاین در زمینه های مختلف از جمله سامانه های مدیریت سهام عدالت کنونی هم با سیستم های رایانه ای و هم با گوشی موبایل امکان پذیر است. پس در صورتی که دولت سامانه ای را برای ثبت نام سهام عدالت با کد ملی در نظر گیرد، کاربران می توانند با گوشی هم به آن وارد شده و نام نویسی شان را انجام دهند.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

1 نظر برای این مطلب ثبت شده است:

ح

پاسخ دادن

۲۷ خرداد ۱۴۰۳


نزدیک یک سال شد ثبت نام کردیم شده امروز فردا یا وعدهماشاالله هر لحظه خبر مهم و خوش دارندولی در عمل هیچی ندیدیم و دو سال است عیدی معلولان قطع کردند هنوزم چشم انتظار موندیم اندک عیدی شاید واریز کردند هنوزم چشم انتظار اندک عیدی هستیم... چرا مسعلولان محترم خوششان میاد همش وعده یا امروز فردا من معلول خسته شدم اینها خسته نمیشوند واقعا شیر مادرت حلالت اشتراک بگذارید جان مادرتان بلکه چشم مسعلولان محترم دیدند درد رنج فقرا مستعضفان معلولان فهمیدند... آقای خاندوزی قول داده بود قبل عید سهام عدالت جاماندکان فرزندان بهزیستی واریز میشود نشد تنها وعده بیش نبود واقعیت سخته برامون اعتماد کنیم واریز میشود یانه موندیم حقیقت فرار نکنید فقرا مستعضفان معلولان حمایت شما نیازمندند چرا وعده میدید عمل نمیکنید انتخابات ریاست جمهوری شروع میشود هزاران قول میدن معلولان انتخاب شدم چنین میکنم چنان میکنم وقتی مجلس راه یافتند یادشان میره این فقیر فقرا مستعضفان معلولان مثل نمایندگی قبل انتخاب شدن شهرشان هزاران وعده دادن یادمه میکفتند معلولان باید داره طبق قانون کار ماهانه پرداخت شود وقتی مجلس راه یافتند یادشان رفت معلولان فقرا مستعضفان هستند ما معلولان نه سیاسی نه ضد انقلاب نه دزد نه اختلاسگر وووو هیچ کدوم نیستیم تنها مشکل ما معلولمان کرده خدا قربونش برم روزی هزاران بار دوستت دارم وطنم پاره تنم همیشه در صحنه حضور داریم مثل انتخابات مجلس نمایندگان ریاست جمهوری وووووو غیره ها پس چرا با ما معلولان روراست نیستید تنها حق حقوق قانونی خودمان نمیدید یک مسعول نمیتواند چند روز زندگی کند با ماهانه اندک معلولان دریابید معلولان را ماده ۲۷ خودتان اجرا کردید چرا عملش نمیکنید ماندم اکثر معلولان بدون خونه اجاره نشین هستند یکیش خودم و حق پرستاری سه عنوان معلولیت شدید دارم تا بحال ندیدم چرا اخه ما معلولان لح کردید زیر پاتون مسعلولان با وعده وعید های دروغتان یا نه انگار اون نماینده نبود قول‌های الکی وعده وعید الکی بخاطر نشدن صندلی مجلس به چه قیمت تو نماینده مجلس دولت چندین سال است ماده ۲۷ معلولان اجرا کردید ولی هنوز اجرایشان نمیکنید چرا مثل خاندوزی قول داده بود قبل عید سهام عدالت جاماندکان فرزندان بهزیستی و کمیته واریز میشود تنها وعده بیش نشد الان یک ماه بیشتره سهام عدالت امروز فردا میکنن کی تمام میشود خدا می‌دونه شب خواب میبینند میان اجرا عملیش هم نمیکنند بعد چندین سال اجرای خودشان که اجرا کردن به خدا ظلم نکنید فقرا مستعضفان معلولان گفتند صبر خدا زیاد است...گر بزند دعوا ندارد ما معلولان خداوندا مسعلولان ما را به راه راست هدایت کن آمین بخاطر نشدن صندلی هزاران دروغ نکن مردم آخرش تا به کجا راهنمایی شان کن خداوندا مسعلولان را بجان مادرت اشتراک بزار توهین نیست که واقعیت است حقیقت فرار نکنید فقرا مستعضفان معلولان حمایت شما نیازمندند چرا وعده میدید عمل نمیکنید انتخابات ریاست جمهوری شروع میشود هزاران قول میدن معلولان انتخاب شدم چنین میکنم چنان میکنم وقتی مجلس راه یافتند یادشان میره این فقیر فقرا مستعضفان معلولان مثل نمایندگی قبل انتخاب شدن شهرشان هزاران وعده دادن یادمه میکفتند معلولان باید داره طبق قانون کار ماهانه پرداخت شود وقتی مجلس راه یافتند یادشان رفت معلولان فقرا مستعضفان هستند ما معلولان نه سیاسی نه ضد انقلاب نه دزد نه اختلاسگر وووو هیچ کدوم نیستیم تنها مشکل ما معلولمان کرده خدا قربونش برم روزی هزاران بار دوستت دارم وطنم پاره تنم همیشه در صحنه حضور داریم مثل انتخابات مجلس نمایندگان ریاست جمهوری وووووو غیره ها پس چرا با ما معلولان روراست نیستید تنها حق حقوق قانونی خودمان نمیدید یک مسعول نمیتواند چند روز زندگی کند با ماهانه اندک معلولان دریابید معلولان را ماده ۲۷ خودتان اجرا کردید چرا عملش نمیکنید ماندم اکثر معلولان بدون خونه اجاره نشین هستند یکیش خودم و حق پرستاری سه عنوان معلولیت شدید دارم تا بحال ندیدم چرا اخه ما معلولان لح کردید زیر پاتون مسعلولان با وعده وعید های دروغتان یا نه انگار اون نماینده نبود قول‌های الکی وعده وعید الکی بخاطر نشدن صندلی مجلس به چه قیمت تو نماینده مجلس دولت چندین سال است ماده ۲۷ معلولان اجرا کردید ولی هنوز اجرایشان نمیکنید چرا مثل خاندوزی قول داده بود قبل عید سهام عدالت جاماندکان فرزندان بهزیستی و کمیته واریز میشود تنها وعده بیش نشد الان یک ماه بیشتره سهام عدالت امروز فردا میکنن کی تمام میشود خدا می‌دونه شب خواب میبینند میان اجرا عملیش هم نمیکنند بعد چندین سال اجرای خودشان که اجرا کردن به خدا ظلم نکنید فقرا مستعضفان معلولان گفتند صبر خدا زیاد است...گر بزند دعوا ندارد ما معلولان سخته زندگی ما معلولان با اندک ماهانه بدون خونه اجاره نشین پول دکتر دارو درما معلولان سرپرست خانواده یا خرج مشکلات زندگی ووو