22:52 - 1403/03/17

اقتصادی

سایت کندو وام ازدواج| نحوه محاسبه اقساط وام ازدواج+ شرایط دریافت وام

چگونه میتوان در سایت وام ازدواج ثبت نام کرد تمام سوالات را میتوانید در اندیشه معاصر ببینید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، وام ازدواج نوعی کمک است که دولت برای افرادی که تصمیم به تشکیل خانواده گرفتند به آنها میدهد. وام ازدواج یکی از بهترین تسهیلاتی میباشد که توجه تمامی افراد را به خودش جلب کرده است و افراد زیادی به دنبال دریافت آن هستند. برای دریافت وام ازدواج اصلی ترین شرط داشتن عقد نامه است که در ادامه از شروط دیگر آن هم با خبر میشوید. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر درباره وام ازدواج اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

کندو سایت کاریابی که وام ازدواج می دهد

رهبری در بند چهارم سیاست های ابلاغی به حوزه های اجرایی دولت و سایر متولیان مرتبط با خانواده اینگونه فرمان داده اند:ایجاد نهضت فراگیر ملی برای ترویج و تسهیل ازدواج موفق و آسان برای همه دختران و پسران و افراد در سنین مناسب ازدواج و تشکیل خانواده و نفی تجرد در جامعه با وضع سیاست‌های اجرایی و قوانین و مقررات تشویقی و حمایتی و فرهنگ‌سازی و ارزش‌گذاری به تشکیل خانواده متعالی بر اساس سنت الهی.

دریافت وام ازدواج با کارچاق کن !

یکی از سایت هایی که به تسهیل گری وام ازدواج مبادرت کرده، سایت کندو است. سایتی که به محض بالا آمدن جمله زیر بر پیشانی این سایت خود نمایی می کند:ما وام ازدواج شما را در کوتاه ترین زمان ممکن برای هر بانکی که بخواهید ثبت نام می کنیم.

متصدیان کندو به ظاهر در قبال دریافت ۱۵ هزار تومان حق العمل از هر یک از زوجینی که در پشت نوبت دریافت وام ازدواج انتظار می کشند را به واسطه احتمالا روابط حسنه ای که با بانک های عامل پرداخت وام ازدواج دارند، کمک می کند که در فاصله یکی دو روزه مبلغ وام ازدواج را به تمامی دریافت کنند!

وام ازدواج

وام ازدواج

تماس با مسوول کندو به عنوان متقاضی وام

با این حال آنچه که از فحوای عبارات فوق دستگیر می شود، متقاضی دریافت وام ازدواج یا نمی تواند ابتدا به ساکن در سایت بانک های عامل ثبت نام کند و یا اگر بتواند مشمول شانس و یا هدر رفت زمانی طولانی که حکایت آب در هاون کوبیدن است. از این رو خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج برای اطمینان از صحت و سقم این دریافت با شماره تماس درج شده متصدیان سایت تماس حاصل کرد و به عنوان متقاضی وام ازدواج موارد ابهام را با فردی به نام “م.ت” مطرح کرد.

“م.ت” در ابتدای این گفت وشنود گفت:در هر بانک و هرشعبه ای در هر استان و شهری که متقاضی درخواست وام باشید ما نماینده داریم و کد رهگیری وام ازدواج را در کوتاه ترین زمان ممکن برایتان دریافت می کنیم. ما فقط ۱۵ هزار تومان حق الزحمه دریافت می کنیم که آن هم بابت ارسال کد رهگیری دریافت می شود و به جز این مبلغ دریافتی دیگری نداریم. با این حال نهایتا یکی دو روزه کد رهگیری ارسال می شود.

اما در بررسی های بعدی مشخص شد که صفحه اول سایت کندو که به نوعی واسطه گری در زمینه پرداخت و دریافت وام ازدواج اشتغال دارد، صفحه ای فرعی از زیر مجموعه سایتی به همین نام است که برای معرفی آن در پیشانی صفحه اول این سایت مادر عبارت” کندو، مرجع اخبار و سوالات استخدامی” قید شده است.

لذا روشن شد که سایت کندو که در ظاهر به امر تسهیل گری وام ازدواج مبادرت دارد، مجوز و صلاحیتی برای انجام فعالیت در زمینه دریافت و پرداخت وام ازدواج ندارد.

رییس مرکز تجارت الکترونیک در گفتگو با خبرنگار موج گفت: نماد اعتماد الکترونیک وزارت صنعت طبق دسته ای که آن سایت تقاضا داده است داده می شود و اگر سایتی خارج از گروه کالا و خدمات مجازش خدمت یا کالایی ارائه دهد تخلف لحاظ می شود.

اما با رجوع به کامنت های پر و پیمانی که از سوی دریافت کنندگان این وام که در ظاهر امر به واسطه سایت مذکور موفق به دریافت وام ازدواج شده اند، این حقیقت آشکار می شود که گردانندگان سایت کندو مدت مدیدی است که به واسطه گری در زمینه وام ازدواج فعالیت دارند و جای تعجب است که هیچ دستگاه نظارتی پیگیر این امر نشده است! در حالی که در سرچ کردن عبارت وام ازدواج، نام سایت کندو، از گزینه های نخستی است که به کاربر ارائه می شود! بنابراین سوالی که مطرح می شود این است که چرا دستگاه های نظارتی با تخلف آشکاری که چون اشتر بر نردبان ایستاده، واضح و مبرهن است، برخورد نکرده اند؟!
با استناد به اظهارات “م.ت” و رجوع به کامنت های متقاضیانی که موفق به دریافت وام ازدواج از طریق سایت کندو شده اند، به نظر می رسد که کار گردانندگان این سایت، گسترده و به گونه ای سازمان یافته است. چرا که متقاضیان از اقصی نقاط کشور اقدام به درج کامنت نموده و اعتراف کرده اند که در بازه زمانی ۲۴ الی ۴۸ ساعته موفق به دریافت کد رهگیری شده اند! با این حال اگر کامنت های مذکور را غیر واقع در نظر بگیریم این شائبه به وجود می آید که این سایت برای جلب اعتماد متقاضیان وام ازدواج به نشر این نظرها اقدام کردهو این نشر غیرواقع احتمال رخداد یک جرم اینترنتی دیگر را هشدار داده می دهد/موج

محاسبه سود وام بانکی: روش قدیمی

برای محاسبه سود وام بانکی به روش قدیمی به این صورت عمل می‌کنیم:

مبلغ کلی وام × نرخ سود × (تعداد اقساط + ۱) تقسیم بر ۲۴۰۰

به عنوان مثال شما ده میلیون تومان وام با سود ۱۸٪ دریافت کرده‌اید، و مدت زمان بازپرداخت آن سه سال است.

۱۰،۰۰۰،۰۰۰×۱۸× (۳۶+۱)÷ ۲۴۰۰= ۲،۷۷۵،۰۰۰

با این محاسبات، شما باید سودی معادل دو میلیون و هفتصد و هفتاد و پنج هزار تومان به بانک پرداخت کنید.

نحوه محاسبه اقساط ماهیانه وام بانکی

برای محاسبه اقساطی که هر ماه باید به بانک پرداخت کنید به روش زیر عمل می‌کنیم: اصل مبلغ وام بانکی + سود آن که در فرمول قبلی محاسبه کردیم تقسیم بر تعداد اقساط. برای مثال بالا اقساط ماهانه بدین ترتیب حساب می‌شوند:
۱۰،۰۰۰،۰۰۰ +۲،۷۷۵،۰۰۰ ÷ ۳۶= ۳۵۴،۸۶۱

یعنی شما برای اینکه مبلغ وام به علاوه سود آن را طی ۳۶ ماه به بانک بازگردانید باید ماهیانه ۳۵۴،۸۶۱ تومان پرداخت کنید که در مجموع برای سه سال مبلغ ۱۲،۷۷۵،۰۰۰ تومان می‌شود.

قسط

ثسط

محاسبه اقساط و سود وام بانکی: روش جدید

روش جدید محاسبه سود وام بانکی کمی پیچیده‌تر است. به عنوان مثال بیایید برگردیم به وام ده میلیونی که در روش قدیم به آن پرداختیم. با توجه به روش جدید ابتدا باید ۱۸ را تقسیم بر ۱۲۰۰ کنید که می‌شود ۰.۰۱۵ بعد این عدد را در ۱۰ میلیون ضرب می‌کنیم که مساوی می‌شود با ۱۵۰ هزار.

حالا در مرحله بعدی ۱را به علاوه ۰.۰۱۵ می‌کنیم که عدد ۱.۰۱۵ را به ما می‌دهد، این عدد به توان ۳۶ می‌شود تقریبا ۱.۷۰۹ عدد به دست آمده را در عددی که در بخش اول فرمول به دست آورده بودیم ضرب می‌کنیم. حاصل این ضرب می‌شود ۲۵۶،۳۷۰.

حالا بیایید مخرج کسر را محاسبه کنیم. ۱-۱.۷۰۹ = ۰.۷۰۹ نهایتا ۲۵۶،۳۷۰ تقسیم بر ۰.۷۰۹ که یعنی مبلغ هر قسط برای وام ده میلیون تومانی ۳۶۱ هزار و ۵۹۳ تومان می‌شود. این رقم یعنی به طور کلی برای سه سال باید مبلغ ۱۳ میلیون و ۱۷ هزار تومان به بانک پرداخت کنید./مانیار

شرایط وام ازدواج ۱۴۰۳

برای دریافت وام ازدواج در سال ۱۴۰۳، زوجین باید شرایط زیر را داشته باشند:

ازدواج زوجین به صورت عقد رسمی و دفتری ثبت شده و دارای سند ازدواج باشند. هر مدرک مشابه دیگری که در ادیان رسمی کشور مرسوم بوده و توسط مرکز اقلیت‌های رسمی جمهوری اسلامی ایران مورد تایید است نیز قابل قبول خواهد بود.
تاریخ ازدواج زوجین بعد از ۱ فروردین ۱۳۹۸ باشد.
زوجین دارای تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران باشند؛ صرف نظر از این که در داخل یا خارج از کشور ساکن هستند.
زوجین کارت ملی دائم یا موقت جمهوری اسلامی ایران را داشته باشند.
متقاضیان وام ازدواج باید کد پستی محل سکونت خود را ارائه دهند.
هر یک از زوجین باید یک ضامن معتبر و مورد تایید بانک را معرفی کند و به جز ضامن، نیاز به تهیه سفته به مبلغ مورد نظر نیز وجود دارد.
هیچ یک از زوجین قبلا از وام ازدواج استفاده نکرده باشند. در واقع به هر فرد فقط یک بار وام ازدواج تعلق می‌گیرد.
برای دریافت وام ازدواج ۱۴۰۳ با توجه به الحاق یک ماده به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، کارت پایان خدمت سربازی یا معافیت از سربازی نیاز نیست. بنابراین متقاضیان آقا که هنوز به خدمت سربازی اعزام نشده باشند نیز امکان دریافت وام را دارند.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

1 نظر برای این مطلب ثبت شده است:

احمد

پاسخ دادن

23 خرداد 1403


در اونجایی که خبرنگار شما درباره سایت کندو گزارش تهیه کرده لطفا بگید بره از متصدیان سایت وام ازدواج بانک مرکزی جمهوری اسلامی بپرسه چرا سایت باز نمیشه جوان ها ثبت نام کنند بعد بره پیگیر سایت کندو بسه که داره کار مردم رو انجام میده فساد اداری در کل ادرات ایران نفوذ کرده.