00:13 - 1403/04/13

دلیل استیضاح پزشکیان

مدیران پزشکیان در وزارت بهداشت مداوم در حال سفر هستند، و در یک سال ۶۹۹۲ سفر خارجی داشته‌اند، تا جایی که یکی از معاونین در ۸ ماه اول سال، ۷۲ روز در سفر خارجه‌ی ژنو، سوسیس و انگلیس بوده است.

دلیل استیضاح مسعود پزشکیان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، به نقل از مشرق، این روزها مسعود پزشکیان در حالی از سوی اصلاح‌طلبان رادیکال به عنوان نامزد اصلح در انتخابات معرفی شده است که در مجلس ششم به دلیل پارتی بازی و انتخاب همشهریانش در وزارت بهداشت استیضاح شده است.

عدم رعایت ملاک‌های مطروحه دولت اصلاحات در انتخابات مدیران و ضعف مدیریت کلان، انتصاب افراد کم تجربه بدون تخصص لازم، حذف نیروهای فعال و دلسوز از جمله دلایلی بوده است که بر اساس آن اصلاح‌طلبان پزشکیان را استیضاح کرده بودند.

دلیل استیضاح مسعود پزشکیان

دلیل استیضاح مسعود پزشکیان

در بخشی از گزارش بررسی صلاحیت پزشکیان آمده است:

از ۱۰ محور استیضاح وزیر، محور اول حول ضعف مدیریت کلان این وزارتخانه و عدم رعایت و انتخاب افراد کم تجربه است. در این باب وزیر بهداشت و درمان برای این مسوولیت ناکارآمد است، زیرا این وزارتخانه در زمینه‌ی مدیریت کلان دارای مشکل است. هنوز مشخص نیست که معاونان وزیر از نظر وظیفه‌ دارای چه نقشی هستند. قائم مقام شخص وزیر تا به حال ۴ بار تغییر کرده است.

در بخش جالب توجه دیگری از این گزارش به این موضوع اشاره شده است که مدیران پزشکیان در وزارت بهداشت مداوم در حال سفر هستند، و در یک سال ۶۹۹۲ سفر خارجی داشته‌اند، تا جایی که یکی از معاونین در ۸ ماه اول سال، ۷۲ روز در سفر خارجه‌ی ژنو، سوسیس و انگلیس بوده است.

دلیل استیضاح پزشکیان

دلیل استیضاح پزشکیان

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط