اجتماعی

خبر خوش برای بازنشستگان کشوری و لشکری/حقوق این افراد ۴ برابر خواهد شد

لشکری،طبق گفته قاضی زاده هاشمی نماینده مجلس حقوق این گروه در سال ۱۴۰۳، ۴۰% افزایش خواهد یافت. اما تکلیف حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی چه می‌شود؟ آیا افزایش حقوق آن‌ها نیز بر اساس تورم

خبر خوش برای بازنشستگان کشوری و لشکری/حقوق این افراد ۴ برابر خواهد شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصربه نقل از نبض بازار لشکری،طبق گفته قاضی زاده هاشمی نماینده مجلس حقوق این گروه در سال ۱۴۰۳، ۴۰% افزایش خواهد یافت. اما تکلیف حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی چه می‌شود؟ آیا افزایش حقوق آن‌ها نیز بر اساس تورم  برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید.

خبر خوش برای بازنشستگان کشوری و لشکری/حقوق این افراد ۴ برابر خواهد شد

خبر خوش برای بازنشستگان کشوری و لشکری،طبق گفته قاضی زاده هاشمی نماینده مجلس حقوق این گروه در سال ۱۴۰۳، ۴۰% افزایش خواهد یافت. اما تکلیف حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی چه می‌شود؟ آیا افزایش حقوق آن‌ها نیز بر اساس تورم خواهد بود؟جزئیات را در ادامه بخوانید.

در حالی که خبر افزایش ۴۰ درصدی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری در سال ۱۴۰۳ بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها داشته است اما هنوز تکلیف حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی مشخص نیست.

بازنشستگان

خبر خوش برای بازنشستگان کشوری و لشکری/حقوق این افراد ۴ برابر خواهد شد

قاضی زاده هاشمی نماینده مجلس در این باره گفته است که مجلس در این زمینه ورود اولیه داشته، اما به دلیل کمبود زمان در مجلس یازدهم، به سرانجام نرسیده است. وی همچنین تأکید کرده است که در مجلس دوازدهم پیگیری خواهد شد که حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی نیز بر اساس تورم افزایش یابد.

قاضی زاده هاشمی در پاسخ به این پرسش که چرا حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی بر اساس تورم نیست، گفت: مجلس در این زمینه ورود اولیه داشته، ولی روز‌های پایانی مجلس یازدهم است و اگر به سرانجام نرسید در مجلس جدید بعد ۷ خرداد در کمیسیون اجتماعی بررسی خواهد شد.

این نماینده مجلس بیان داشت: آنچه ما الان حکم قانونی داریم همسان سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری است، ولی در مورد حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در مجلس دوازدهم پیگیری خواهد شد که حکم قانون و مبنای مجلس میزان تورم است و اینکه چقدر تناسب سازی خواهد بود را مجلس پیگیری می‌کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این باره عنوان کرد: تاریخ اجرایی برنامه هفتم از ابتدای سال ۱۴۰۳ یعنی از اول فرودین سال هزار چهارصد و سه خواهد بود، هرگونه اصلاحی در احکام بازنشستگان عزیز از اول فرودین هزار چهارصد و سه اعمال می‌شود.

جمع بندی:

هنوز تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۳ مشخص نیست. مجلس دوازدهم موظف است در این خصوص تصمیم گیری کند و حقوق این گروه از بازنشستگان را نیز متناسب با تورم افزایش دهد.

در ادامه به برخی از سوالات متداول در خصوص افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۳ پاسخ می‌دهیم:

آیا حقوق همه بازنشستگان ۴۰ درصد افزایش می‌یابد؟

خیر، فقط حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری ۴۰ درصد افزایش یافته است. تکلیف حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی هنوز مشخص نیست.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط