15:22 - 1403/04/16

جزئیات احکام همسان سازی حقوق بازنشستگان امروز ۱۶ تیر | احکام جدید بازنشستگان کشوری در www.cspf.ir

سید حجت کاظمی، مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد گفت: پس از پرداخت مبلغ علی الحساب همسان‌سازی به بازنشستگان صندوق فولاد، اصلاح احکام را پس از دریافت دستورالعمل در دستور کار داریم.

احکام جدید بازنشستگان کشوری

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، جزئیات احکام همسان سازی حقوق بازنشستگان و احکام جدید بازنشستگان کشوری در www.cspf.ir ، عنوان مطلبی است که در ادامه می خوانید.

احکام بازنشستگان

احکام جدید بازنشستگان کشوری در www.cspf.ir

سید حجت کاظمی افزود: مطابق بند الحاقی ۱ ماده ۲۹ قانون برنامه هفتم توسعه، در راستای عدالت در پرداخت حقوق شاغلان و بازنشستگان، دولت مکلف است تا پایان سال سوم برنامه اقدام لازم را به عمل آورد که این افزایش از سال ۱۴۰۳ از سال اول، دوم و سوم برنامه متناسب با حکم قانون صورت پذیرد.

به گفته مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد، با پیگیری‌های صورت گرفته این مبلغ به صورت علی الحساب بوده فلذا پس از ابلاغ دستورالعمل همسان سازی حقوق بازنشستگان و اصلاح احکام، پیگیری لازم با توجه به ماده ۲۹ الحاقی در خصوص اجرای مفاد این ماده برای بازنشستگان صندوق به عمل آید.

هر ساله یک سری احکام برای بازنشستگان تعریف میشود که بازنشستگان الزام به رعایت آن هستند.

سایت سامانه احکام جدید بازنشستگان کشوری cspf.ir

در سال های گذشته، بازنشستگان کشوری، در ابتدای سال و پس از تصویب و اعمال افزایش حقوق بازنشستگی باید برای اطلاع از احکام جدید بازنشستگان کشوری حضورا به صندق بازنشستگی کشوری مراجعه نموده و احکام جدید بازنشستگی خود را دریافت می نمودند که فرآیندی وقت گیر و هزینه بر بود.

به همین دلیل، همراستا با گسترش مفهوم دولت الکترونیک و غیر حضوری شدن خدمات دولتی، صندوق بازنشستگی کشوری نیز اقدام به تاسیس سامانه ای نموده است که بازنشستگان کشوری می توانند در ابتدای هر سال، با مراجعه به آن برای دریافت احکام جدید بازنشستگان کشوری اقدام نمایند.

کلیه افرادی که قصد دریافت حکم حقوقی بازنشستگان کشوری را دارند، می بایست ابتدا از نحوه ورود به سامانه حکم حقوق بازنشستگان کشوری مطلع باشند تا بتوانند با کمک این سامانه، حکم حقوقی خود را دریافت کنند.

دسترسی به سامانه حکم حقوقی بازنشستگان کشوری از طریق سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی www.cspf.ir امکان پذیر است. بنابراین، افرادی که قصد دریافت فیش حقوق بازنشستگان کشوری را دارند، ابتدا باید به سایت صندوق بازنشستگی کشوری وارد شوند و سپس از طریق درگاه خدمات الکترونیک، به قسمت مربوط به دریافت حکم حقوقی بازنشستگان وارد شوند.

برای آشنایی بیشتر شما با مراحل ورود به این سامانه، در ادامه نحوه ورود به سامانه و دریافت حکم حقوق بازنشستگان کشوری را ذکر می کنیم.

اما قبل از آن باید این نکته را ذکر کنیم که خوشبختانه، برای دریافت حکم حقوق بازنشستگان کشوری ، نیازی به ثبت نام در سایت بازنشستگان کشوری نمی باشد و افراد می توانند با اطلاعات پیش فرضی که در ادامه به توضیح آن می پردازیم به سامانه دریافت حکم حقوق بازنشستگان کشوری وارد شوند و حکم حقوقی خود را دریافت کنند.

۱ابتدا یکی از مرورگرهای بر روی گوشی های هوشمند و یا لپ تاپ خود را باز کنید. سعی کنید برای دسترسی بهتر به سایت، از لپ تاپ و مرورگرهای کروم و یا فایرفاکس استفاده کنید.

۲حال عبارت «سایت صندوق بازنشستگی» را در گوگل تایپ و آن را جستجو کنید.

۳بعد از اینکه گوگل جستجوی لازم را انجام داد و سایت صندوق بازنشستگی به نشانی www.cspf.ir برای شما جستجو شد، کافیست که بر روی این سایت کلیک کنید تا به سایت صندوق بازنشستگی کشوری وارد شوید.

برای ورود به قسمت دریافت حکم حقوق بازنشستگان کشوری ، ابتدا باید به درگاه خدمات الکترونیک سایت صندوق بازنشستگی کشوری وارد شوید. برای این کار کافیست، بر روی گزینه «درگاه خدمات الکترونیکی» کلیک نمایید.

۵پس از ورود به درگاه خدمات الکترونیکی سایت صندوق بازنشستگی کشوری ، باید بر روی گزینه حقوق در بالای صفحه سایت کلیک کنید.

در صورتی که قصد دریافت حکم حقوقی بازنشستگان کشوری را دارید، باید بر روی گزینه حکم حقوقی کلیک کنید.

۷حال شما به سامانه دریافت حکم حقوقی بازنشستگان کشوری وارد شده اید. برای ورود به پورتال شخصی خود در این سامانه و مشاهده حکم حقوقی خود باید اطلاعات خواسته شده که شامل شماره دفتر کل، کد ملی و شماره حساب شما می باشد را وارد کنید و در نهایت بر روی گزینه ورود کلیک نمایید.

پس از ورود به پورتال شخصی خود در سامانه درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری ، می توانید حکم حقوقی خود را مشاهده و آن را دریافت کنید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، رضا فیضی نژاد اظهارداشت: در اجرای تصویب نامه شماره ۳۰۳۴ مورخ ۱۴فروردین ماه ۱۴۰۳ هیات محترم وزیران، برای یک میلیون و ۷۳۵ هزار نفر بازنشسته، و موظفین تحت پوشش این صندوق، احکام حقوق با ضریب ۲۰درصد صادر شده است.

فیضی نژاد افزود: تصویر احکام حقوق سال ۱۴۰۳ بازنشستگان عزیز در سایت صندوق به نشانی cspf.ir بارگذاری و منتشر می شود که از روز سه شنبه ۲۱ فروردین ماه قابل مشاهده خواهد بود.
وی تصریح کرد: با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور تلاش می شود که این افزایش ۲۰درصد با حقوق فروردین ماه برای بازنشستگان پرداخت شود.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

1 نظر برای این مطلب ثبت شده است:

رضااسلامی رستمی.

پاسخ دادن

16 تیر 1403


سلام،چه ارزشی این پیام داشت.اگر بیمار هستید شما را به خدا بروید خودتان را معالجه کنید،این قدر مردم آزاری نکنید،