10:42 - 1403/04/14

ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳| سایت کدام بانک برای ثبت نام وام ازدواج باز است؟ + ورود به سایت فوری ثبت نام وام ازدواج

نحوه ثبت نام وام ازدواج 1403 به صورت آنلاین از طریق سایت ve.cbi.ir می باشد و برای مطلع شدن از شرایط ثبت نام وام ازدواج و بانکهای ارائه دهنده این خدمات، مطالعه این گزارش را به شما پیشنهاد می دهیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، وام ازدواج، از جمله تسهیلات دولتی است که بانک مرکزی برای ازدواج افراد در نظر گرفته است و در اندیشه معاصر می خوانید که مبلغ آن هر سال با توجه به شرایط اقتصادی کشور دستخوش تغییراتی می‌شود با این حال اگر متقاضی دریافت وام ازدواج هستنید؛ بعد از انجام ثبت نام در سایت وام ازدواج به آدرس ve.cbi.ir (طبق مراحلی که در اندیشه معاصر به آن اشاره می‌کنیم)، زمان مراجعه حضوری شما به بانک مشخص می‌شود و پس از آن حداکثر به مدت ۱۲ روز کاری با در دست‌داشتن مدارک لازم می‌توانید به بانک و شعبه مورد نظرتان مراجعه نمایید تا ادامه مراحل ثبت نام را (حضوری) طی کنید.

ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳

ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳ از طریق سایت ثبت نام وام ازدواج، امکان پذیر می باشد. از شرایط لازم برای دریافت آن نیز می توان به داشتن سند ازدواج اشاره کرد و مدارک مورد نیاز نیز شناسنامه، کارت ملی و عقد نامه است. همچنین، مبلغ این وام ۳۰۰ میلیون تومان می باشد.

ازدواج، در دین اسلام، یک امر پسندیده و مورد سفارش است؛ اما امروزه، به دلیل وضعیت اقتصادی موجود، بسیاری از جوانانی که قصد ازدواج و تشکیل خانواده دارند، با مشکلات اقتصادی بسیاری مواجه هستند که همین امر، باعث کاهش آمار ازدواج و بالا رفتن سن ازدواج، در دختران و پسران شده است.

 

از این رو، نظام بانکداری جمهوری اسلامی ایران، سامانه ای تحت عنوان سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را راه اندازی نموده تا با پرداخت وام ازدواج، به جوانان در شرف ازدواج که به نوعی کمک هزینه ازدواج محسوب می شود، باعث تشویق جوانان، به این امر پسندیده شود. با توجه به اینکه دریافت این وام، منوط به داشتن شرایط و ارائه مدارک خاصی بوده و نحوه دریافت آن نیز از طریق شعب بانک های مختلف، امکان پذیر می باشد، ضروری است تا افراد متقاضی، با نحوه ثبت نام وام ازدواج، آشنا شوند.

 

با توجه به اهمیت دریافت وام ازدواج، برای زوجین، در ادامه، در رابطه با آموزش تکمیل فرم ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳، شرایط و مدارک لازم برای ثبت نام این تسهیلات، زمان و نحوه ویرایش ثبت نام، مبلغ این وام و همچنین، نکات ثبت نام وام ازدواج، مطالبی آورده شده است.

شرایط ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳

انجام و به اتمام رساندن هرکاری، در درون یک مجموعه، نیازمند وجود شرایط و طی کردن یک سری مراحل می باشد. دریافت وام هم از این قاعده، مستثنی نبوده و برای دریافت آن، می بایست شرایط لازم، وجود داشته باشد. در حال حاضر، نحوه ثبت نام وام ازدواج، تنها از طریق سامانه وام ازدواج، به نشانی اینترنتی ve.cbi.ir، به صورت آنلاین، صورت می گیرد.

 

یکی از شرایط ثبت نام وام ازدواج، عقد رسمی و دفتری می باشد؛ البته، اقرارنامه ازدواج و یا هر مدرک مشابه دیگری که در ادیان رسمی دیگر، توسط مرکز اقلیت های رسمی جمهوری اسلامی ایران، تایید گردیده باشد نیز می تواند جایگزین سند ازدواج باشد. زوجینی که عقد نکاح آن ها، از سال هزار و سیصد و نود و هشت و بعد از آن، ثبت شده است، می توانند برای دریافت وام ازدواج ۱۴۰۳​، به مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان ثبت نام کنند. همچنین، سایر شرایطی که متقاضیان دریافت وام ازدواج ۱۴۰۳​، می بایست واجد آن باشند، به شرح زیر می باشد:

 

دارا بودن تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران؛ کلیه شهروندان ایرانی که خارج از کشور می باشند و گواهی ازدواج آن ها، توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران، در آن کشور، صادر شده است، نیز قادر به ثبت نام وام ازدواج می باشند و گواهی ازدواج آن ها، که مهر کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کشور مذکور در آن باشد، به عنوان سند ازدواج آن زوج، تلقی می شود.

 

دارا بودن کارت ملی جمهوری اسلامی ایران ( اعم از دائم و یا موقت ) و همچنین، کد پستی محل سکونت فرد متقاضی وام ازدواج.

 

باتوجه به اینکه به هر فرد، فقط یک مرتبه، وام ازدواج تعلق می گیرد، بنابراین، فرد متقاضی، نباید قبلا این وام را دریافت کرده باشد. ( حتی در صورت ازدواج مجدد )

 

تاریخ عقد نکاح زوج متقاضی که در عقدنامه ثبت شده است، می بایست از تاریخ اول فروردین ماه سال هزار و سیصد و نود و هشت و بعد از آن باشد تا مشمول دریافت وام ازدواج ۱۴۰۳ باشند.

هریک از زوجین که متقاضی دریافت وام ازدواج ۱۴۰۳​ می باشد، می بایست یک ضامن معتبر و مورد تایید بانک، به بانک مورد نظر، معرفی نموده و علاوه بر آن نیز سفته، به مبلغ مورد نیاز، تحویل بانک دهد.

 

با توجه به الحاق یک ماده به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، مانع موجود برای دریافت وام ازدواج و فرزندآوری که کارت پایان خدمت بود، رفع گردید. بر این اساس از این پس افرادی که هنوز به خدمت سربازی اعزام نشده اند نیز می توانند از وام ازدواج و فرزند آوری بهره مند شوند.

 

فرزندان بازنشستگان کشوری که قصد دریافت وام ازدواج را دارند، می توانند از طریق مراجعه به سامانه sabasrm.ir، برای بهره مندی از تسهیلات ازدواج، اقدام نمایند.

مدارک لازم برای ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳

زوجینی که متقاضی دریافت وام ازدواج در سال ۱۴۰۳​ می باشند، می توانند پس از ثبت درخواست خود، به صورت اینترنتی، همانند ثبت درخواست اینترنتی وام، در سامانه ثبت نام  از طریق سایت ve.cbi.ir، پیگیری وام ازدواج را نیز انجام دهند.

همچنین، این افراد، پس از تعیین بانک و شعبه مورد نظر، برای دریافت وام و تعیین زمان دریافت وام، توسط شعبه مورد نظر، می بایست با در دست داشتن مدارک لازم برای ثبت نام وام ازدواج، در شعبه مربوطه، حضور پیدا کنند. مدارک لازم، جهت تحویل به شعبه بانک، برای دریافت وام ازدواج، به شرح زیر می باشد:

 

اصل و کپی سند ازدواج ( عقدنامه )

 

اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه های زوجین ( حتی، اگر فقط یکی از زوجین، متقاضی دریافت وام باشد. )

 

اصل و کپی کارت ملی دائم و یا موقت زوجین

 

کدپستی ده رقمی و آدرس کامل و دقیق محل سکونت زوجین

 

کدرهگیری ده رقمی دریافت شده از سایت، هنگام ثبت نام اینترنتی

 

اصل و کپی شناسنامه ضامن

 

اصل و کپی کارت ملی ضامن

 

سایت کدام بانک برای ثبت نام وام ازدواج باز است؟

شما می توانید با انتخاب نام استان خود تاریخ آخرین باری که هر بانک در استان شما دارای بودجه بوده است را مشاهده نمایید
وضعیت باز بودن وام ازدواج برای بانک های ملت، پست بانک، رسالت، تجارت، ملی، قوامین، سپه، مسکن، رفاه، پارسیان، صادرات، آینده، گردشگری، پاسارگاد، اقتصاد نوین، عسکریه، شهر، کوثر، حکمت، ایران زمین، توسعه تعاون، دی، انصار، مهر ایران، سامان، امید، کشاورزی و سینا در تمامی استان ها در این صفحه قابل مشاهده است.

ورود به سایت فوری ثبت نام وام ازدواج

کلیه زوج هایی که قصد دریافت وام ازدواج را دارند، اما هنوز موفق به دریافت این وام نشده اند، می بایست که به سایت ثبت نام وام ازدواج مراجعه کنند و از طریق این سایت، مراحل ثبت نام خود را در تسهیلات ازدواج انجام دهند. در این سامانه، شرایط لازم جهت ثبت نام در وام ازدواج نیز مشخص شده است و همین موضوع ایجاب می کند که زوجین قبل از انجام مراحل ثبت نام، ابتدا شرایط لازم را مطالعه نموده و سپس اقدام به ثبت نام کنند.

متقاضیان ثبت نام وام ازدواج برای دریافت این وام در ابتدا می بایست وارد سایت ثبت نام وام ازدواج به نشانی اینترنتی ve.cbi.ir شده و بر روی سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج کلیک کنند.
زوجین می بایست برای ثبت نام در وام فوری ازدواج ۱۴۰۳ فقط به سایت ve.cbi.ir مراجعه کنند و از طریق این سایت اقدامات لازم را انجام دهند. هیچ سایتی برای ثبت نام در این وام به غیر از ve.cbi.ir معتبر نمی باشد.

ثبت نام در تسهیلات ازدواج در مراحل اولیه به صورت اینترنتی انجام می شود و لازم است که اشخاص به منظور ثبت نام برای وام ازدواج، به سایت ve.cbi.ir مراجعه نمایند و مراحل ابتدایی ثبت نام را انجام دهند.

فرم مربوط به ثبت نام در وام ازدواج ۱۴۰۳ از طریق همین سامانه به اشخاص ارائه می شود و لازم است که زوجین از طریق این فرم، ثبت نام خود را تکمیل نموده و درخواست خود را دال بر دریافت تسهیلات ازدواج به بانک مرکزی ارسال کنند.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط