19:11 - 1403/03/22

اقتصادی

ثبت نام وام ازدواج | مبلغ وام ازدواج در سال ۱۴۰۳ چقدر افزایش یافت؟

نحوه ورود به سامانه برای درخواست وام ازدواج را میتوانید در اندیشه معاصر ببینید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، وام ازدواج یکی از بهترین تسهیلاتی است که دولت در اختیار تازه عروس دامادها و جوانان قرار داده است. برای دریافت وام ازدواج مدارکی نیاز است که در ادامه به آن پرداخته ایم. سایت دریافت وام ازدواج و تسهیلات فرزند آوری یکی می‌باشد و افراد با ورود به این سامانه می‌توانند ازاین تسهیلات استثنایی استفاده کنند. این تسهیلات یکی از معدود تسهیلاتی میباشد که سودش چهار درصد میباشد. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

ثبت درخواست اینترنتی وام ازدواج از سامانه ve.cbi.ir

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و دیجیتالی شدن امور، اکثر خدمات ارائه شده از سوی دولت و بخش خصوصی، از طریق اینترنت انجام می شود، بانک ها نیز از این امر، تبعیت کرده و خدمات خود را به صورت اینترنتی نیز ارائه می دهند؛ چرا که، خدمات اینترنتی، محدودیت ساعت ندارند و کاربر، در هر ساعتی که وقت آزاد داشته باشد، می تواند از خدمات مورد نظر خود، استفاده کند.
یکی از این خدمات، ثبت نام برای انواع تسهیلات بانکی می باشد، مانند وام ازدواج که ثبت نام آن، از طریق اینترنت انجام می شود

جهت ثبت درخواست اینترنتی وام ازدواج ۱۴۰۳، ابتدا وارد سامانه وام ازدواج ve.cbi.ir، شوید. سپس، از منوی سمت راست صفحه، گزینه ثبت نام جدید را انتخاب نمایید.

وام ازدواج

وام ازدواج

در این مرحله، فرم درخواست تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، برای شما نمایش داده می شود و می بایست اطلاعات خود را به طور دقیق، وارد نموده و سپس، گزینه ادامه را انتخاب کنید.

در نهایت، اگر تمام اطلاعات وارد شده از سوی متقاضی، صحیح باشد، این اطلاعات، توسط سازمان ثبت احوال جمهوری اسلامی ایران، تایید شده و پیامی، حاوی کد رهگیری ده رقمی، برای افراد، نمایش داده می شود. این کد ده رقمی، جهت رهگیری وضعیت وام ازدواج است و در بقیه مراحل ثبت نام، تا زمان دریافت مبلغ وام، داشتن این کد، برای انجام مراحل دیگر و پیگیری وضعیت درخواست وام ازدواج، ضروری می باشد.

مبلغ وام ازدواج در سال ۱۴۰۳ چقدر افزایش یافت؟

مبلغ وام ازدوج هر ساله همزمان با تصویب لایحه بودجه سالانه دولت تعیین و درصدی به آن اضافه می‌شود. به طوری که مبلغ وام ازدواج ۱۴۰۳ برای هر یک از زوجینی که تاریخ ازدواج آنها بعد از ۱۳۹۹/۰۱/۰۱ باشد، ۳۰۰ میلیون تومان و با دوره بازپرداخت ۱۰ ساله تعیین شده است.

البته مبلغ این تسهیلات قرض‌الحسنه برای زوج‌های زیر ۲۵ سال و زوجه‌های زیر ۲۳ سال ۳۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است. در این بین ایثارگران و فرزندان آنها از تسهیلات دو برابری نسبت به مردم عادی بهره‌مند می‌شوند.

فرم ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳

در حال حاضر، ثبت نام در تسهیلات ازدواج به صورت غیر حضوری و آنلاین انجام می شود و لازم است که اشخاص به منظور ثبت نام در این تسهیلات، فرم مربوط به آن را به صورت اینترنتی تکمیل نموده و برای بانک مرکزی ارسال کنند. فرم ثبت نام آن به بخش های مختلفی تقسیم بندی می شود.

فرم اولیه مربوط به ثبت نام : فرم اولیه ثبت نام، فرمی است که باید در ابتدا در سایت ثبت نام آن در سال ۱۴۰۳ تکمیل شود. در این فرم می توان کد ملی، شماره تلفن همراه، تاریخ تولد و… را تکمیل نمود و به فرم های بعدی ثبت نام دسترسی داشت.

فرم دوم ثبت نام: در فرم دوم ثبت نام اطلاعات جزئی تری برای ثبت نام در وام ازدواج در نظر گرفته می شود. در این فرم لازم است که اشخاص اقدام به وارد کردن اطلاعات هویتی، محل سکونت و اطلاعات ازدواج خود کنند.

فرم نهایی ثبت نام آن: در این فرم لازم است که زوجین اطلاعات بانک مد نظر خود مانند نام بانک، شعبه بانک و…، که قرار است وام ازدواج را پرداخت کند را وارد نمایند و آن را برای بانک مرکزی ارسال کنند.

مدارک لازم برای ثبت‌نام وام ازدواج

سامانه تسهیلات ازدواج به سامانه ثبت احوال متصل است. برای همین هم به محض اینکه مشخصات فردی و کد ملی خودتان را وارد سامانه وام ازدواج کنید، تمام اطلاعات دیگر شما نمایش داده می‌شود. پس برای ثبت نام این وام جز مشخصات فردی و کد ملی، نیاز به هیچ چیز دیگری ندارید. خیلی‌ها هم درباره گرفتن وام بدون داشتن کارت پایان خدمت سربازی تردید دارند. همین‌جا خیال‌تان را آسوده کنیم: گرفتن وام ازدواج نیازی به داشتن کارت معافیت یا پایان خدمت سربازی ندارد./رده

آیا تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به اتباع خارجی تعلق می‌گیرد؟

به موجب قانون اشخاصی که تحصیل تابعیت ایرانی نموده یا بنمایند از کلیه حقوقی که برای ایرانیان مقرر است بهره‌مند می‌شوند بر این اساس، اشخاص خارجی که تابعیت ایرانی تحصیل می‌نمایند علی‌الاصول از کلیه حقوق متعلق به اشخاص ایرانی‌الاصل بهره‌مند می‌شود بنابراین با توجه به اینکه در قوانین جاری حق اخذ تسهیلات بانکی از جمله تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج از اشخاص دارای تابعیت اکتسابی ایرانی سلب نشده است، اعطای تسهیلات بانکی به اشخاص موصوف با رعایت قوانین و مقررات مربوط، بلامانع می‌باشد.

سایت کدام بانک برای ثبت نام وام ازدواج باز است

در حال حاضر، بعضی از بانک ها ارائه دهنده آن می باشند و اشخاص می توانند از طریق این بانک ها اقدام به ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳ کنند. در نظر داشته باشید که باز بودن سایت بانک ها برای ثبت نام در آن بستگی به بودجه بانک ها برای اختصاص وام دارد و ممکن است که سایت مربوط به این بانک ها در بازه های زمانی مختلف بسته و یا باز باشد. در ادامه شما را با چند نمونه از بانک های ارائه دهنده وام ازدواج آشنا می کنیم.

بانک صادرات

بانک آینده

بانک گردشگری

بانک اقتصاد نوین

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک سامان

بانک ملی ایران

بانک ملت

بانک مسکن

بانک قرض الحسنه رسالت

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط