23:59 - 1403/04/13

سیاسی

اصالت سعید جلیلی

سعید جلیلی اصالتا کجای ایران میباشد. جزئیات را در اندیشه معاصر دنبال کنید

اصالت سعید جلیلی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، سعید جلیلی یکی از نامزد های ریاست جمهوری در سال ۱۴۰۳ میباشد  سعید جلیلی یکی از پر برنامه ترین افراد میباشد که تا امروز برنامه های خوبی گفته. جلیلی سیاستمدار ایرانی زاده ۱۵ شهریور ۱۳۴۴ میباشد. مادر سعید جلیلی ترک میباشد و پدر او کرد میباشد. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر درباره سعید جلیلی اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

مادر جلیلی ترک ، پدر جلیلی کرد، جلیلی حافظ کل قرآن اما جلیلی اهل نمایش و شوآف نیست

مادر جلیلی ترک ، پدر جلیلی کرد، جلیلی حافظ کل قرآن اما جلیلی اهل نمایش و شوآف نیست …. سعید جلیلی بیشتر از شش نامزد دیگه در دفاع مقدس زحمت کشیده و بیشتر همه تو جنگ جانباز شده… اما … هیچ کدوم رو احتمالا نمی دونستید …. چون جلیلی نمیخواد با این ها رای جمع کند…
چرا به جلیلی رای دهیم ؟‌

🔹از پایین‌ترین سطح وارد کار دولتی شدم
🔹یکی از چیزهایی که به رئیس‌جمهور کمک می‌کند، این است که سلسله‌مراتب و روند اجرای دستورات را بداند.

🔹از سال ۱۳۶۸ وارد وزارت خارجه شدم و سال ۱۳۸۶ به دبیریِ شورای‌عالی امنیت ملی رسیدم.

سعید جلیلی

سعید جلیلی

🔹در کار دولت یکی از مهم‌ترین موضوعات بالابودن بهره‌وری است.
🔹زمانی که در بازرسیِ وزارت خارجه بودم برای کاهش هزینه‌ها فقط یک بار به سفر رفتم اما با ایجاد سازوکار مناسب بیشترین اشراف را به موضوعات داشتیم.

🔹در معاونت اروپا و آمریکای وزارت خارجه توانستیم با استفادهٔ بهینه از منابع، حضورمان در کشورهای مختلف را بدون افزایش هزینه‌ها بالا ببریم.

شعار ستاد انتخاباتی ما تابلوی چهار سال آینده دولت ماست
🔹در این ۱۰-۱۱ سال گذشته فرصت‌ها را سایه‌به‌سایه دنبال کردیم و برای آنها برنامه داریم.

🔹شعار می‌تواند دو کلمه و جذاب باشد اما به همکارانم گفتم ما شعارمان را بر این مبنا اعلام می‌کنیم که تابلویی باشد برای چهار سال آینده که سرمشق کارمان باشد و مردم بتوانند قضاوت کنند که این شعار عملی شده است یا نه.

مهم‌ترین فرصت کشور توانمندی‌های آحاد جامعه است
🔹ما یک نسلِ خلاقِ باهوش داریم که می‌تواند نقش‌آفرینی کند.

🔹دولت باید برای هر یک از شهروندانش امکان نقش‌آفرینی ایجاد کند.

به بهترین شکل با سایر قوا تعامل خواهیم داشت/ در دبیرخانه شعام موضوع فساد را پیگیری می‌کردیم
🔹یکی از بهترین خاطراتم از دوران کاری من در شورای عالی امنیت ملی این است که بهترین وقوی‌ترین مناسبات را با قوای سه گانه داشتیم و آن هم زمانی که قوا با یکدیگر اصطکاک داشتند.

🔹در همان زمان برخی موضوعات ملی مانند مبارزه با فساد که همراهی سه قوه را می‌خواست در دبیرخانه پیگیری می‌شد

سال ۹۲ یکی از مهم‌ترین بحث‌های من در انتخابات ریاست‌جمهوری اصلاح ساختار اداریِ دولت بود
🔹پس‌از انتخابات سال ۹۲ به نامزدِ پیروز گفتم «ما باهم اختلاف‌نظر داریم، اما این ماشین دولت نه من را به مقصد می‌رساند، نه تو را.»

🔹دستگاه‌های اداری باید ملجأ و پناه‌گاه مردم باشند؛ سازوکارهای دولتی باید تغییر کند.

دولت سایه تشکیلات نیست؛ یک گفتمان است
🔹خود من هم اگر رئیس‌جمهور بشوم، از دولت‌های سایه استقبال می‌کنم.

لازمه موفقیت دولت نظارت است چه توسط رسانه‌ها چه توسط اساتید و دانشگاه. هر دانشگاهی باید یک دولت سایه باشد

وقتی فتنه داعش شکل گرفت عده‌ای تردید داشتند/ با اشراف تهدید را می‌توان تشخیص داد
🔹وقتی که فتنه داعش شکل گرفت، حتی در داخل کشور ما برخی دچار تردید بودند اما کسی که اشراف داشت می دانست که شروع یک فتنه است که انتهایش در ارتباط با امنیت ملی ما است.

در زمان من تعداد سانتریفیوژ به ۱۹ هزار رسید
🔹قبل از ما کسانی که عهده‌دار مسئولیت بودند نوشتند اجازه یک سانتریفیوژ هم به ما نمی‌دهند اما در زمان من تعداد سانتریفیوژ به ۱۹ هزار رسید.

🔹ماموریت ما دفاع از حق ایران و دانشمندان ایران بود. رئیس‌جمهور الان علاوه بر دفاع از حقوق هسته‌ای باید از حق معیشت ایران هم دفاع کند.

دیپلماسی اقتصادی
در چندین کشور آمریکای لاتین بدون اضافه کردن هزینه‌های کشور نمایندگی ایجاد کردیم و این با جابجا کردن افراد از کشورهایی بود که از نظر امکانات خوب بودند اما ما اتباع زیادی در آنجا نداشتیم

🔹به دلیل صادرات تراکتور به ونزوئلا ایران را به نام تراکتور می‌شناسند و پروژه‌های ساختمانی زیادی هم در آنجا انجام شد./حامیان جلیلی

توضیحات :

سعید جلیلی متولد ۱۵ شهریور ماه سال ۱۳۴۴ در شهر مقدس مشهد است. پدرش اهل بیرجند، دانش آموخته زبان فرانسه، معلم و مدیر دبستان نواب صفوی مشهد و مادرش اهل اردبیل است.

او تحصیلاتش را از ابتدایی تا پیش از دانشگاه در مشهد سپری کرد، و پس از آن مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته معارف اسلامی علوم سیاسی را از دانشگاه امام صادق (علیه السلام) گرفت. جلیلی با زبان های انگلیسی و عربی نیز آشنایی دارد.

جلیلی در دانشگاه امام صادق (علیه السلام) به تدریس “دیپلماسی پیامبر (صل الله علیه و آله)” می پردازد، و سابقه تدریس در دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف را نیز دارد.

جلیلی در دوران ۸ سال دفاع مقدس در جبهه حضور داشت، او دیده بان تیپ ۲۱ امام رضا (علیه السلام) خراسان بود، که در دی ماه سال ۱۳۶۵ زخمی شد، و به دلیل نبود امکانات کافی در بیمارستان صحرایی منطقه شلمچه پای راست خود را از دست داد، پس از آن در تدارکات لشکر حاضر شد.

وی از سال ۱۳۸۶ تا ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ دبیر شورای عالی امنیت ملی و رئیس گروه مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران با کشورهای غربی بود. در سال ۱۳۹۲ در یازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری نامزد شد، و بیش از ۴ میلیون رای کسب کرد و نفر سوم شد. جلیلی از همان سال عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است.

سعید جلیلی در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ به عنوان کاندیدا ثبت نام کرد، و دو روز پیش از برگزاری انتخابات به نفع سیدابراهیم رئیسی از شرکت در انتخابات انصراف داد. او همچنین پس از شهادت آیت الله سیدابراهیم رئیسی و لزوم برگزاری زودهنگام انتخابات ریاست جمهوری به عنوان یکی از داوطلبین مورد تائید شورای نگهبان در انتخابات شرکت کرد./جماران

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط