اخبار اقتصادی

آخرین اخبار راجع به فروش سهام در بانک تجارت+جزئیات

حدود ۸.۹۵ درصد سهام بانک تجارت متعلق صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی تجارت ایرانیان اعتماد فروخته شد.

آخرین اخبار راجع به فروش سهام در بانک تجارت+جزئیات

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصربه نقل از نبض بازار حدود ۸.۹۵ درصد سهام بانک تجارت متعلق صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی تجارت ایرانیان اعتماد فروخته شد.برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید.

آخرین اخبار راجع به فروش سهام در بانک تجارت+جزئیات

بانک تجارت، یک شرکت مالی و بانکداری ایرانی است که پس از انقلاب اسلامی ادغام چندین بانک قدیمی تأسیس شد. این بانک بزرگ‌ترین بانک بورسی کشور است و یکی از قدیمی‌ترین بانک‌های ایرانی است که از سال ۱۲۶۶ خورشیدی فعالیت می‌کند، با نام قدیمی “بانک ایران و انگلیس” (قبلا با نام بانک شاهنشاهی ایران).

بانک تجارت از فروش ۸.۹۵ درصد سهام بانک تجارت متعلق صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی تجارت ایرانیان اعتماد خبر داد.

سهام

آخرین اخبار راجع به فروش سهام در بانک تجارت+جزئیات

وتجارت بیان داشت تعداد ۳۰.۰۶۲.۰۸۲.۵۵۰ سهم معادل ۹۵‏/۸ درصد از سهام بانک تجارت به بهای تمام شده هر سهم به مبلغ ۱.۴۵۸ ریال با قیمت فروش هر سهم به مبلغ ۱.۸۹۰ ریال معامله گردید. شایان ذکر است ۱۰۰ درصد از واحد‌های صندوق مذکور متعلق به گروه بانک تجارت بوده و ۷‏/۹۸ درصد آن به صورت مستقیم متعلق به بانک تجارت می‌باشد.

گفتنی است سود معامله مذکور حدود ۱۲,۹۷۱ میلیارد ریال برآورد می‌گردد. بانک افزود سود حاصل از فروش در معامله مذکور متعاقب قطعیت معامله و کسر هزینه‌های مربوطه به اطلاع سهامداران محترم خواهد رسید.حدود ۸.۹۵ درصد سهام بانک تجارت متعلق صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی تجارت ایرانیان اعتماد فروخته شد.

شرکت خدمات مالی و بانکداری ایرانی است. بانک تجارت بزرگ‌ترین بانک بورسی کشور[نیازمند منبع]، پس از انقلاب از ادغام چندین بانک تأسیس شد که قدیمی‌ترین آنها «بانک ایران و انگلیس» (پیشتر با نام بانک شاهنشاهی ایران) بود که از سال ۱۲۶۶ خورشیدی فعالیت داشت. طبق آمار سازمان مدیریت صنعتی کشور، هلدینگ بانک تجارت یکی از ۱۰۰شرکت برتر اقتصاد کشور شناخته شده‌است. اداره مرکزی بانک تجارت مستقر در برج تجارت شهر تهران می‌باشد.

شعب، دفاتر و بانک‌های وابسته به بانک تجارت در خارج ازکشور درکشورهای فرانسه، جمهوری تاجیکستان، چین، انگلستان، امارات متحده عربی، آلمان و بلاروس درسطح بین‌المللی مشغول فعالیت هستند. این بانک همچنین تنها بانکی است که هدف برنامه چهارم توسعه کشور در حمایت از بخش کشاورزی را محقق کرده‌است.[۸]بانک تجارت اولین بانک ایرانی متصل به شبکهٔ سوئیفت بود و همچنین نخستین بانک ایرانی بود که از سیستم SGB استفاده نمود ؛ در سطح ۵ بانک بزرگ بانک تجارت اولین بانکی بود که شبکهٔ خودپرداز را در سطح کشور راه اندازی کرد.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط