19:54 - 1403/03/24

گل پرسپولیس آفساید بوده است | گل قهرمانی افساید بوده است/نظر کارشناس داوری در مورد گل قهرمانی پرسپولیس

گل آفسایدی که توانست پرسپولیس را قهرمان کند.

گل پرسپولیس آفساید بوده است | گل قهرمانی افساید بوده است/نظر کارشناس داوری در مورد گل قهرمانی پرسپولیس

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، پرسپولیس یکی از تیم های پر طرفدار و لیگ برتر ایران میباشد و البته تیمی است که برایش حاشیه زیاد درست میشود. پرسپولیس تا امروز توانست تا حدی جواب هواداران خود را پیروزی هایش بدهد. آخرین حاشیه ای که برای تیم پرسپولیس به وجود آمده بازی قهرمانی تیم است که میگویند گل قهرمانی گل نمیباشد که در ادامه به آن پرداخته ایم و برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید

گل پرسپولیس آفساید بوده یا نه؟

هدایت ممبینی در حاشیه جلسه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، گفت: افشاریان در جلسه امروز حضور نداشت. اصولی هم به دلیل مسابقات لیگ یک رفت. منتظر رای دادگاه هستیم. افشاریان استعفا داده و دوست داشتند تا از حواشی دور باشند تا این موضوعات نیز بررسی شود.

وی در خصوص اینکه افشاریان دوباره به دادگاه انقلاب احضار شده، گفت: من در جریان نیستم زیرا که ما را در جریان نمی‌گذارند.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در رابطه با پرونده فساد در فوتبال اظهار کرد: وقتی جریانی به وجود می‌آید خیلی‌ها به درست و غلط به آن دامن می‌زنند. در رابطه با این پرونده اطلاعات ما زیاد نیست. وقتی رای دادگاه برسد فدراسیون فوتبال در جریان قرار خواهد گرفت و الان فقط بازپرسی است.

پرسپولیس

پرسپولیس

وی در خصوص مجوز حرفه‌ای که چند باشگاه نتوانستند بگیرند، اظهار کرد: باشگاه سپاهان بدون هیچ جریمه و قید و شرطی مجوز حرفه‌ای را دریافت کرد. باشگاه‌های استقلال، پرسپولیس، گل گهر، فولاد، تراکتور و آلومینیوم اراک توانستند مجوز حرفه‌ای را دریافت کنند. ما یک سری مشکلات داشتیم که آن پرونده‌ها به کمیته انضباطی می‌رود تا حل شود. برخی باشگاه‌ها مثل پیکان، شمس آذر قزوین، نساجی و هوادار مجوز ملی را دریافت کردند ولی نتوانستند مجوز حرفه‌ای را به دلیل برخی آیتم‌ها دریافت کنند. ۵ باشگاه نیز استقلال خوزستان، ذوب آهن، صنعت نفت آبادان، مس رفسنجان و ملوان موفق نشدند که مجوزهای ملی و حرفه‌ای را دریافت کنند. این باشگاه‌ها به طور جد باید تلاش کنند و حداقل مجوز ملی را دریافت کنند.

وی در خصوص گل پرسپولیس و قهرمانی این تیم ادامه داد: یکی از جذابیت‌های لیگ ما این بود که تا هفته آخر تکلیف قهرمانی روشن نشده بود و از باشگاه‌ها تشکر می‌کنم. رقابت خیلی خوبی بود. در خصوص آن صحنه نیز من نمی‌توانم چیزی بگویم زیرا که سخت است. من هم کسی را ندیدم که به طور قطع بگوید، آفساید بوده یا نبوده. در یک سانت ۲ سانت برخی اوقات ویدیوچک نیز نمی‌تواند متوجه شود. این صحنه‌ها با چشم مسلح نمی‌توان تشخیص داد و من حق را به کمک‌داور می‌دهم.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در خصوص بیانیه‌دادن‌های این فصل و اتهاماتی که برخی مربیان و تیم‌ها می زدند، اظهار کرد: ما یک خانواده هستیم، خانواده بزرگ فوتبال. آخر جام هم یک تیم قهرمان می‌شود و همه باید به هم احترام بگذاریم. یک سری اتفاقات داوری نیز وجود دارد و همه به هم باید احترام بگذاریم.

وی ادامه داد: ارکان قضایی و آئین‌نامه‌ها شاید نیازمند اصلاح باشد ولی خودمان باید احترام بگذاریم. بگذارید مردم ایران لذت ببرند. مرتب تیمی می‌بازد، دوم می‌شود و این چرخه ادامه پیدا می‌کند. ما اگر همه به هم احترام بگذاریم، به جذابیت فوتبال که این همه تماشاگر دارد، کمک کنیم. کسی نباید ذهنیت بدی داشته باشد./خبر ورزشی

مظفری: گل پرسپولیس آفساید بود

تیم فوتبال پرسپولیس موفق شد با نتیجه یک بر صفر مقابل مس رفسنجان به پیروزی برسد و قهرمان لیگ بیست و سوم شود. تنها گل این بازی توسط گولسیانی به ثمر رسید؛ گلی که استقلالی‌ها اعتقاد به آفساید بودن آن داشتند.

نوید مظفری در گفت‌وگو گفت ، در خصوص این گل اظهار داشت: در تصاویری که من از تلویزیون دیدم گل پرسپولیس آفساید بود. البته نمی‌توانم با قاطعیت در این خصوص نظر بدهم چون واقعا تصاویر تلویزیونی خوبی نداشتیم.

وی افزود: البته در مجموع داوری عملکرد خوبی داشت؛ اما همانطور که گفتم بر اساس تصاویری که تلویزیون نشان داد گل پرسپولیس به مس به احتمال ۹۰ درصد آفساید بود./ایرنا

حالا وحید امیری بازیکن باسابقه پرسپولیس با حضور در تلویزیون در اعترافی غیرمنتظره گفت: «به نظرم گئورگی گولسیانی نیم بدن در موقعیت آفساید قرار داشت.» اعترافات امیری را می‌بینید و می‌شنوید

محمدرضا ابوالفضلی: تشخیص این صحنه بسیار دشوار است. برای تشخیص این صحنه نیاز به دوربین روی خط هست و نمی‌توانیم از این زاویه تشخیص بدهیم.

محمدحسین ترابیان: سلام وقت بخیر. با توجه به زاویه دوربین و صحنه های پخش شده ، ارزیابی این صحنه بسیار سخت است. برای ارزیابی صحنه ، باید دوربین دقیقا روی خط آفساید باشد تا نظر قطعی اعلام گردد. مضاف بر این برای ارزیابی و کارشناسی اینجور صحنه ها نیاز به تکنولوژی‌ VAR میباشد.

مهدی عالیقدر: به واقع تشخیص اینکه زننده گل در وضعیت آفساید میباشد نیازمند VAR و دوربین روی خط می‌باشد، در این موارد بهترین تصمیم گیرنده کمک داور است، لذا میبایست با توجه به جایگیری خوب کمک داور به تصمیم وی احترام بگذاریم.

ابراهیم میرزابیگی: پای بازیکن مس رفسنجان مساوی با بازیکن پرسپولیس است و به همین دلیل این صحنه نمی‌تواند آفساید باشد و گل صحیح است./دلگرم

نظر کارشناس داوری در مورد گل قهرمانی پرسپولیس

یم‌های فوتبال پرسپولیس و مس رفسنجان در هفته پایانی لیگ برتر در ورزشگاه آزادی رو در روی هم قرار گرفتند که این بازی در پایان با تک گل «گئورگی گولسیانی» به سود پرسپولیس به پایان رسید و سرخ‌ها عنوان قهرمانی را از آن خود کردند.

تورج حق وردی کارشناس داوری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در رابطه با قضاوت امیر عراب براقی در این بازی اظهار داشت: داور قضاوت خوبی داشت و در بیشتر صحنه‌ها به بازی مسلط بود.

او در رابطه با گل گولسیانی که مشکوک به آفساید بود گفت: در صحنه‌ای که من دیدم مدافع مس در سمت راست آفساید را پُر کرده بود و گل سالم بود.

حق وردی در خصوص صحنه نیمه اول بازی استقلال تهران و پیکان که آبی‌ها معتقد بودند که توپ از خط دروازه عبور کرده است، گفت: من هم در صحنه‌ای که دیدم توپ از خط دروازه رد شد و به نظرم یک گل استقلال دیده نشد./مهر

باشگاه پرسپولیس: اوسمار متشکریم!

اعاتی بعد از انتشار خبر جدایی اوسمار ویه‌را، باشگاه پرسپولیس با انتشار پستی در اینستاگرام با سرمربی خود وداع کرد.

پرسپولیس از سرمربی برزیلی خود تقدیر و تشکر کرده و نوشته: اوسمار عزیز، سپاس بابت همه زحماتت برای پرسپولیس بزرگ.

این در حالی است که اوسمار ۱۶ بازی به عنوان سرمربی روی نیمکت پرسپولیس نشست و با ۱۲ برد این تیم را به عنوان قهرمانی رساند./ورزش سه

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط