۱۱:۰۵ - ۱۴۰۲/۱۰/۱۳

پیگیری وام فرزند آوری با کد رهگیری| سایت ثبت نام وام فرزندآوری| سامانه ثبت نام وام فرزند آوری ve.cbi.ir

پیگیری وام فرزند آوری با کد رهگیری؛ سایت ثبت نام وام فرزندآوری و سامانه ثبت نام وام فرزند آوری ve.cbi.ir را در اندیشه معاصر مطالعه کنید .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، پیگیری وام فرزند آوری با کد رهگیری؛ سایت ثبت نام وام فرزندآوری و سامانه ثبت نام وام فرزند آوری ve.cbi.ir را در اندیشه معاصر مطالعه کنید تا علاوه بر کسب اطلاعات کافی بتوانید آن را برای دوستانتان شرح دهید.

وام فرزندآوری

پیگیری وام فرزند آوری با کد رهگیری

افرادی که کد رهگیری ۱۰ رقمی را در اختیار دارند، می‌توانند برای مشاهده وضعیت وام فرزندآوری با کد رهگیری اقدام کنند و نتیجه ثبت‌نام وام فرزندآوری را در سامانه cbi.ir مشاهده نمایند. براساس مطالب نوشته شده در اندیشه معاصر، داوطلبان دریافت وام باید وضعیت خود را پیگیری کنند تا در زمان مقرر باقی مراحل اخذ وام فرزندآوری را از طریق شعبه بانک عامل تکمیل کرده و از همه فرایند آن مطلع شوند.

از مهم‌ترین مدارکی که افراد برای ثبت‌نام و درخواست وام فرزندان باید ارائه دهند، کد ملی سرپرست خانوار، کد ملی فرزند تازه متولد شده است و متقاضیان پس از ثبت درخواست می‌توانند با وارد کردن شماره پیگیری وام فرزندآوری، باقی مراحل را طی کنند. متقاضیان می‌توانند از طریق سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند نسبت به رهگیری وام فرزندآوری از طریق آدرس اینترنتی cbi.ir اقدام کنند. به این منظور باید وارد سامانه شده و بر روی گزینه مشاهده وضعیت کلیک کنند.

در بخش بعد باید کد ملی سرپرست، کد ملی فرزند، کد امنیتی و کد پیگیری ۱۰ رقمی که در هنگام ثبت‌نام دریافت کرده‌اند را وارد کرده و برای رهگیری و مشاهده نتیجه ثبت‌نام وام فرزندآوری اقدام کنند.

نحوه بازیابی شماره پیگیری وام فرزندآوری

همانگونه که اشاره شد متقاضیان پس از طی کردن مراحل ثبت‌نام وام فرزندآوری در سامانه تسهیلات وام فرزند و وارد کردن شماره پیگیری وام فرزندآوری می‌توانند نتیجه ثبت‌نام وام فرزندآوری را پیگیری کنند .

یکی از قابلیت‌های سامانه تسهیلات فرزندان، مشاهده وضعیت درخواست وام است که افراد باید با وارد کردن کد ملی سرپرست، کد ملی فرزند و شماره رهگیری برای دیدن نتیجه ثبت‌نام وام فرزندآوری اقدام کنند.

مشاهده وضعیت وام فرزندآوری با کد رهگیری امکان‌پذیر می‌باشد و چنانچه شما آن را فراموش کرده باشید یا از دسترس خارج شده باشد، می‌توانید برای بازیابی از طریق سامانه cbi.ir اقدام کنید.

یکی از قسمت‌های موجود در این سایت قسمت بازیابی و چاپ کد رهگیری است که باید از طریق مرورگر خود وارد آدرس اینترنتی cbi.ir شوید و در قسمت سمت راست گزینه “بازیابی و چاپ کد رهگیری” را انتخاب کنید.

با وارد کردن کد ملی سرپرست و کد ملی فرزند، تاریخ تولد فرزند، وارد نمودن حرف اول نام و نام خانوادگی و کد امنیتی می‌توانید برای چاپ و بازیابی کد رهگیری خود اقدام کنید. کد رهگیری هنگام ثبت‌نام قابل مشاهده است و افراد باید آن را یادداشت کنند و برای مشاهده وضعیت وام خود از آن استفاده نمایند. علاوه بر این شماره پیگیری ثبت‌نام وام فرزندآوری از طریق پیامک به شماره سرپرست خانواده ارسال می‌شود و باید آن را در اختیار داشته باشید.

آن دسته از افرادی که برای وام نوزادان ثبت‌نام کرده‌اند، می‌توانند از طریق سامانه پیگیری وام فرزندآوری با کد ملی برای بررسی نتیجه ثبت‌نام وام فرزندآوری و با وارد کردن شماره پیگیری وام فرزند آوری اقدام نمایند. ممکن است افرادی که در طرح وام فرزندآوری ثبت‌نام کرده‌اند، به گوشی خود دسترسی نداشته باشند یا در صورت اطلاع‌رسانی از طریق پیامک متوجه وضعیت درخواست وام خود نشود، بنابراین می‌توانند با استعلام از طریق سامانه cbi.ir و وارد کردن کد رهگیری از بقیه مراحل دریافت وام خود مطلع شوند. از آنجا که بسیاری از افراد در ارتباط با نحوه پیگیری وام فرزندآوری با کد ملی و مشاهده وضعیت وام فرزندآوری با کد رهگیری نیازمند دریافت راهنمایی هستند، در ادامه مقاله توضیحاتی ارائه خواهیم کرد.

نحوه مشاهده وضعیت وام فرزندآوری

متقاضیان پس از ثبت‌نام در طرح وام فرزندآوری در  سامانه ثبت‌نام وام فرزندآوری، می‌توانند مراحل پیگیری وام فرزندآوری با کد ملی را از طریق سامانه cbi.ir انجام دهند تا در صورتی که لازم برای اخذ وام را داشته باشند، در زمان مشخص به شعبه بانک عامل مراجعه کرده و مراحل پایانی دریافت وام را انجام دهند.

وام فرزندآوری یکی از مهمترین تسهیلات دولت در راستای تشویق خانواده‌ها به فرزندآوری می‌باشد که به والدین نوزاد تازه متولد شده ارائه داده خواهد شد. خانواده‌ها پس از تولد فرزند می‌توانند طی مدت دو سال برای دریافت این تسهیلات اقدام نمایند. این خانواده‌ها باید یک شرایط خاص را برای دریافت تسهیلات داشته باشد و پس از برخورداری از شرایط  لازم می‌توانند نسبت به ثبت‌نام در سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند اقدام کنند.

به گزارش اندیشه معاصر، یکی از مهمترین مواردی که پس از ثبت‌نام در سامانه cbi.ir باید به آن توجه کنید، دریافت شماره پیگیری اسن. این کد یک شماره ۱۰ رقمی می‌باشد که پس از اسم‌نویسی در سامانه نمایش داده خواهد شد و به افراد پیامک می‌شود. متقاضیان باید برای پیگیری اسم‌نویسی وام فرزندآوری، کد پیگیری خود را داشته باشند. بنابراین سعی کنید که تا پایان مرحله اعلام نتیجه ثبت‌نام وام فرزند آوری، این کد را را در اختیار خود داشته باشید.

همه مراحل پیگیری وام فرزندآوری با کد ملی و از طریق سامانه تسهیلات قرض الحسنه وام فرزند انجام می‌شود و متقاضیان باید از طریق مراجعه سامانه مربوطه مراحل مشاهده وضعیت وام فرزندآوری با کد رهگیری را انجام داده و از پیگیری تلفنی اجتناب کنند. افرد پس از وارد شدن به سامانه cbi.ir می‌توانند برای مشاهده وضعیت وام فرزندآوری با کد رهگیری و نتیجه ثبت‌نام وام فرزندآوری اقدام کنند. بنابراین والدین باید برای مشاهده نتیجه ثبت‌نام وام فرزندآوری این کد رهگیری ده رقمی را که پس از ثبت‌نام دریافت کرده‌اند، نزد خود نگه دارند، چرا که برای تکمیل مراحل دریافت وام بسیار ضروری می‌باشد.

سایت ثبت نام وام فرزندآوری

متقاضیان دریافت تسهیلات قرض الحسنه فرزند به آدرس https://ve.cbi.ir/VC/TasRequestVC.aspx (سایت ثبت نام وام فرزندآوری بانک مرکزی) مراجعه کنند.

 

شرایط اخذ وام:

  1. وام‌گیرنده: پدر.
  2. نوع وام: قرض‌الحسنه با کارمزد ۴ درصد.
  3. مبلغ وام: طبق جدول زیر (فرزند جدید چندمین فرزند خانواده است).
  4. روش بازپرداخت: اقساطی ماهانه، با دوره تنفس شش ماهه.
  5. دوره بازپرداخت: از ۳ تا ۷ سال، طبق جدول زیر.
  6. تضمین وام: معرفی یک نفر ضامن معتبر، بدون الزام به سپرده‌گذاری.

مبلغ، بازپرداخت و شرایط دریافت وام

ردیف

فرزند

مبلغ اعطایی وام (ریال)

تعداد اقساط

۱

اول

۳۰۰.۰۰۰.۰۰۰

۳ سال (۳۶ ماه)

۲

دوم

۶۰۰.۰۰۰.۰۰۰

۴ سال (۴۸ ماه)

۳

سوم

۹۰۰.۰۰۰.۰۰۰

۵ سال (۶۰ ماه)

۴

چهارم

۱.۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰

۶ سال (۷۲ ماه)

۵

پنجم به بعد

۱.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰

۷ سال (۸۴ ماه)

مدارک مورد نیاز متقاضی جهت بارگذاری در سامانه:

–   تصویر تمامی صفحات شناسنامه پدر؛

–   تصویر تمامی صفحات شناسنامه فرزند؛

–   تصویر پشت و رو کارت ملی پدر؛

–   تصویر اسناد مالکیت / اجاره نامه محل سکونت پدر؛

–   تصویر مجوز شغلی/حکم کارگزینی پدر؛

مدارک مورد نیاز ضامن جهت بارگذاری در سامانه:

–   تصویر تمامی صفحات شناسنامه ضامن؛

–   تصویر پشت و رو کارت ملی ضامن؛

–   تصویر اسناد مالکیت/ اجاره نامه محل سکونت ضامن؛

–   تصویر مدارک ضمانت (با تایید شعبه).

نکته:

–   در دست داشتن اصل تمامی مدارک بارگذاری شده در سامانه، هنگام مراجعه به بانک الزامی است.

–   در مورد تولد فرزندان دو قلو و بیشتر، به ازای هر فرزند، یک وام تعلق می­گیرد.

مبلغ وام فرزندآوری چقدر است؟

مبلغ این تسهیلات به ازای فرزند اول ۳۰ میلیون تومان و به ازای فرزند دوم ۶۰ میلیون تومان و به ازای فرزند سوم ۹۰ میلیون تومان و به ازای فرزند چهارم ۱۲۰ میلیون تومان و به ازای فرزند پنج به بعد ۱۵۰ میلیون تومان است.

تعداد اقساط وام فرزند آوری چقدر است؟

دوره بازپرداخت هر یک از این تسهیلات نیز به ترتیب ۳۶، ۴۸، ۶۰، ۷۲ و ۸۴ ماهه است و با توجه به تنفس ۶ ماهه تسهیلات قرض‌الحسنه فرزندآوری، سررسید اولین قسط ۶ ماه بعد از تاریخ عقد قرارداد است.

سامانه ثبت نام وام فرزند آوری ve.cbi.ir

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سعی دارد با توجه به شرایط متقاضیان، انجام روند اخذ وام نوزادان ۱۴۰۲، هرچه بیشتر، تسهیل و تسریع نماید. به همین دلیل، بستری مجازی، به عنوان سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند، به نشانی اینترنتی ve.cbi.ir، برای تسهیل انجام فرآیند ثبت نام متقاضیان، برای دریافت این وام، راه اندازی شده است.

افرادی که قصد دریافت وام تعمیرات مسکن را دارند، می توانند از طریق سامانه درخواست تسهیلات بانک مسکن، به صورت غیر حضوری، اقدام نمایند.

کاربران برای ورود به سایت ثبت نام وام فرزند آوری باید به آدرس ve.cbi.ir مراجعه کنند.

آن دسته از افرادی که متقاضی دریافت وام ازدواج می باشند، می توانند به صورت غیر حضوری نیز، برای ثبت نام این وام، از طریق سایت ثبت نام ve.cbi.ir، اقدام نمایند. برای راهنمایی بیشتر، در رابطه با نحوه ورود به سامانه وام ازدواج، به لینک زیر مراجعه نمایید.

همانطور که بیان شد، ثبت نام وام فرزند آوری۱۴۰۲، به صورت اینترنتی و از طریق سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند، به آدرس ve.cbi.ir، صورت می گیرد. افراد متقاضی که ثبت نام اولیه خود را در سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند، انجام داده و کد رهگیری ده رقمی دریافت کرده اند، اما، به هر دلیلی، نیاز به ویرایش اطلاعات ثبت شده خود، در این سامانه دارند، می توانند با ورود به سایت ثبت نام ve.cbi.ir، اطلاعات خود را که در ثبت نام اولیه در سامانه وارد کرده بودند را ویرایش کنند. از این رو در ادامه، در رابطه با نحوه ویرایش ثبت نام وام فرزند آوری، توضیحات لازم آورده شده است.

افرادی که فاقد خانه می باشند، می توانند جهت شرکت در طرح مسکن دار کردن افراد فاقد مسکن، از طریق سامانه ثبت نام افراد فاقد مسکن، به نشانی اینترنتی saman.mrud.ir، اقدام نمایند.
برای ویرایش ثبت نام وام فرزند آوری، ابتدا، وارد سایت ثبت نام ve.cbi.ir شوید. سپس، بر روی گزینه سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند کلیک نمایید.

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط