اجتماعی

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی منتفی شد؟

یک بازنشسته از سازمان تأمین اجتماعی انتقاد کرد که تأخیر در اجرای متناسب‌سازی حقوق و ارجاع اجرای این قانون به تأمین منابع، موجب نگرانی او شده است.

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی منتفی شد؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصربه نقل از اندیشه قرن یک بازنشسته از سازمان تأمین اجتماعی انتقاد کرد که تأخیر در اجرای متناسب‌سازی حقوق و ارجاع اجرای این قانون به تأمین منابع، موجب نگرانی او شده است.برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی منتفی شد؟

فوری/همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی منتفی شد؟
یک بازنشسته از سازمان تأمین اجتماعی انتقاد کرد که تأخیر در اجرای متناسب‌سازی حقوق و ارجاع اجرای این قانون به تأمین منابع، موجب نگرانی او شده است.پس از کش و قوس های فراوان طی چند روز گذشته خبرهایی از همسان سازی حقوق بازنشستگان به گوش رسیده است.

یک بازنشسته سازمان تأمین اجتماعی در تماس با این خبرگزاری، از تأخیر در اجرای متناسب‌سازیِ حقوق و ارجاع اجرای این قانون به تأمین منابع ابراز نگرانی کرد و گفت: منابع همسان‌سازیِ بازنشستگانِ صندوق‌های دیگر را از محل افزایش یک درصد ارزش افزوده تعیین کرده‌اند اما هنوز برای بازنشستگان تأمین اجتماعی تصمیمی نگرفته‌اند.

حقوق

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی منتفی شد؟

این بازنشسته افزود: مالیات بر ارزش افزوده از جیبِ مردم پرداخت می‌شود و دولت برای همسان‌سازیِ حقوق بازنشستگان خود از آن استفاده می‌کند. صندوق تأمین اجتماعی متعلق به ماست و منابع و دارایی‌های آن از دسترنج ما حاصل شده، اما دولت‌ها با سیاستهای غلطِ خود و دست‌اندازیِ دائم به منابع این سازمان، کار را به جایی رسانده‌اند که صندوق تأمین اجتماعی از تأمین منابع متناسب‌سازی برای بازنشستگان ناتوان است.

وی گفت: حقوق ما بسیار ناچیز است و اجرای متناسب‌سازی کمترین کاری است که می‌توانند برای ما انجام دهند. تأخیر در اجرای قانون و پرداختِ مابه‌التفاوتِ متناسب‌سازی تنها ارزشِ حداقل افزایشی که قرار است به ما برسد را کاهش می‌دهد.

این بازنشسته افزود: هزینه‌های سنگین درمان در کنار عدم حمایت کافیِ بیمه‌های مادر و تکمیلی مشکلات بازنشستگان را در دوره‌ی میانسالی افزایش داده است. به طوریکه بسیاری از بازنشستگان از مراجعه برای درمان تا زمانی که مجبور نشوند، خودداری می‌کنند.

به گفته‌ی وی، بازنشستگان از صندوقی که سال‌ها سهم بیمه به آن پرداخت کرده‌اند، حمایتی ندیده‌اند و مجبور شده‌اند در سن بازنشستگی برای تامین هزینه‌های خانواده به شغل دوم روی بیاورند.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط