14:44 - 1403/04/17

محاسبه قسط وام| از محاسبه قسط وام فرزندآوری تا نحوه محاسبه قسط وام ازدواج ۱۴۰۳

هر آنچه باید درباره محاسبه قسط وام بدانید از محاسبه قسط وام فرزندآوری تا نحوه محاسبه قسط وام ازدواج 1403 در اندیشه معاصر شرح داده ایم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، محاسبه قسط وام؛ از محاسبه قسط وام فرزندآوری تا نحوه محاسبه قسط وام ازدواج ۱۴۰۳ عنوان مطلبی است که در ادامه برایتان شرح می دهیم. هر آنچه از محاسبه قسط وام فرزندآوری تا نحوه محاسبه قسط وام ازدواج ۱۴۰۳ باید بدانید در اندیشه معاصر می خوانید.

از محاسبه قسط وام فرزندآوری تا نحوه محاسبه قسط وام ازدواج ۱۴۰۳

نحوه محاسبه قسط وام های مربوط به تولد فرزند، تابع فاکتورهایی چون، مبلغ وام، سود وام و مدت بازپرداخت آن می باشد و بازپرداخت اقساط تسهیلات دریافتی، از طریق روش هایی نظیر مراجعه حضوری به بانک یا مراجعه به سایت بانک، صورت می گیرد.

یکی از مهم ترین تدابیر دولت جمهوری اسلامی ایران در خصوص افزایش جمعیت و تشویق شهروندان ایرانی به فرزندآوری، اعطای زمین و انواع وام بانکی با سود کم و بازپرداخت بلند مدت، به زوجینی است که اقدام به فرزندآوری می نمایند.

 

از آنجا که انواع وام بانکی مربوط به حوزه فرزندآوری، بلاعوض نبوده و وام گیرندگان باید در مواعد مقرر، نسبت به بازپرداخت وام دریافتی اقدام کنند، ضروری است، متقاضیان دریافت تسهیلات بانکی فرزند آوری، با جدول اقساط وام فرزندآوری ۱۴۰۳و نحوه محاسبه اقساط آن، آشنا باشند.

 

لذا در اندیشه معاصر، نحوه محاسبه اقساط وام فرزندآوری، جدول اقساط این وام در سال ۱۴۰۳ و نحوه بازپرداخت قسط های تسهیلات حوزه فرزندآوری، بررسی و ارائه شده است./اندیشه معاصر

نحوه محاسبه اقساط وام فرزندآوری

قبل از توضیح در خصوص شیوه دسترسی به جدول اقساط وام فرزندآوری ۱۴۰۳، ضروری است تا نحوه محاسبه اقساط وام فرزندآوری مورد بررسی قرار گیرد.

در پاسخ به این پرسش که نحوه محاسبه قسط های تسهیلات و وام فرزند آوری چگونه است؟

باید گفت: اقساط وام فرزندآوری ۱۴۰۳ و سایر سال ها، تابع فاکتورهایی چون، دولتی یا خصوصی بودن بانک اعطا کننده وام؛ نوع وام دریافتی؛ نرخ سود در نظر گرفته شده برای وام؛ مدت در نظر گرفته شده برای بازپرداخت وام و استان یا شهرستانی که بانک اعطا کننده وام در آن قرار دارد، می باشد.

 

به طور کلی، فرمولی که اکثر بانک های خصوصی، برای محاسبه اقساط وام فرزندآوری، استفاده می کنند، عبارت است از اینکه مبلغ وام دریافتی را با سود وام، جمع کرده و حاصل را در مدت بازپرداخت (به ماه)، تقسیم می نمایند. بدین ترتیب، مبلغ اقساط وام، مشخص خواهد شد.

شایان ذکر است، نحوه محاسبه اقساط وام در بانک های دولتی، می تواند بر اساس فرمول زیر باشد:
نکته مهم اینکه، بسیاری از بانک ها، در سایت خود، خدمات آنلاینی تحت عنوان محاسبه اقساط وام، طراحی کرده اند که فرد می تواند، با مراجعه به سایت و درج اطلاعات مورد نیاز، اقساط وام فرزندآوری یا سایر انواع وام بانکی خود را محاسبه کند.

در ادامه، جدول اقساط وام فرزندآوری ۱۴۰۳، ارائه خواهد شد.

جدول اقساط وام فرزندآوری ۱۴۰۳

جدول اقساط وام فرزندآوری ۱۴۰۳، در این تیتر از مقاله حقوقی دینا، ارائه خواهد شد تا خوانندگان محترم مقاله حقوقی دینا و دریافت کنندگان این نوع از انواع وام بانکی، در صورت نیاز، از آن، استفاده نمایند. جدول اقساط وام فرزندآوری ۱۴۰۳،به شرح زیر است:

جدول اقساط وام فرزندآوری ۱۴۰۳​
وام قرض الحسنه فرزند اول وام قرض الحسنه فرزند دوم وام قرض الحسنه فرزند سوم وام قرض الحسنه فرزند چهارم وام قرض الحسنه فرزند پنجم و بیشتر
۳ سال ۴ سال ۵ سال ۶ سال ۷ سال

نحوه بازپرداخت اقساط وام فرزند آوری

در تیترهای پیشین، نحوه محاسبه قسط های وام فرزندآوری، بررسی گردید و جدول اقساط وام فرزندآوری ۱۴۰۳، ارائه شد. در این تیتر از مقاله دینا، نحوه بازپرداخت اقساط وام فرزند آوری ۱۴۰۳ و سایر سال ها، بررسی می گردد. به طور کلی، شیوه بازپرداخت اقساط تسهیلات بانکی فرزندآوری، به کمک یکی از روش های زیر است:

 

از طریق سایت بانک اعطا کننده وام؛

از طریق مراجعه حضوری به بانک؛

از طریق اینترنت بانک، همراه بانک، تلفن بانک و دستگاه های خود پرداز، از طریق شناسه پرداخت.

 

نکته مهم اینکه، ماه هایی که برای بازپراخت وام فرزندآوری، در نظر گرفته می شود، بسته به مبلغ وام و سود آن، متفاوت است و اینگونه نیست که تمامی وام های فرزندآوری، مدت بازپرداخت یکسان و مشابهی داشته باشند.

نحوه محاسبه قسط وام ازدواج ۱۴۰۳

اقساط وام ازدواج ۱۴۰۳ به کل مبلغ وامی که دریافت می‌کنید بستگی دارد:

اقساط وام ازدواج ۱۴۰۳ برای متقاضی‌ای که امکان دریافت تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی را دارد، ماهانه حدود دو میلیون و ۷۳۰ هزار تومان است.
اقساط وام ازدواج ۱۴۰۳ برای متقاضی‌ای که امکان دریافت تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی را دارد، ماهانه حدود سه میلیون و ۱۹۰ هزار تومان است.
اقساط وام ازدواج ۱۴۰۳ در حالتی که یکی از زوجین تسهیلات ۳۵۰ میلیونی و آن یکی تسهیلات ۳۰۰ میلیونی بگیرد، به بیش از پنج میلیون و ۹۱۰ هزار تومان تبدیل می‌رسد و این هزینه برای متقاضیانی که به صورت هم‌زمان امکان دریافت تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی را داشته باشند، حدودا شش میلیون و ۳۷۰ هزار تومان خوهد بود.

نکته ۱: اقساط وام ازدواج ۱۴۰۳ به شرطی براساس موارد گفته‌شده در بالا است که مثل سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ مدت بازپرداخت اقساط ۱۰ ساله باشد.

نکته ۲: این احتمال وجود دارد که مدت بازپرداخت اقساط به ۱۲ سال افزایش پیدا کند. در این صورت، مبلغ اقساط وام ازدواج کمتر می‌شود و مثلا به‌جای اقساط دو میلیون و ۷۳۰ هزار تومانی بابت تسهیلات ۳۰۰ میلیونی، باید ماهانه تقریبا دو میلیون و ۲۸۰ هزار تومان به بانک قسط پرداخت کرد.

محاسبه اقساط ماه‌های خاص

احتمالا می‌دانید که اقساط وام ازدواج در برخی از ماه‌ها متفاوت است. مثلا متقاضی‌ای که امکان دریافت تسهیلات ۳۰۰ میلیونی را دارد و بابت آن باید ماهانه حدود دو میلیون و ۷۳۰ هزار تومان قسط بدهد، در همان ماه اول باید قسط ۱۲ میلیون تومانی بپردازد.

این قسط در ماه سیزدهم، یعنی ماه اول سال دوم، ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و در ماه بیست‌وپنجم، ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خواهد بود.

این عدد در ماه ۱۰۹، یعنی اولین ماه از آخرین سال بازپرداخت اقساط، به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می‌رسد و نهایتا متقاضی بعد ۱۰ سال ۳۷۸ میلیون تومان به بانک برمی‌گرداند.

برای آن دسته از متقاضیانی که به شکل هم‌زمان فرصت دریافت تسهیلات ۳۵۰ میلیونی را دارند، اقساط وام ازدواج ۱۴۰۳ در ماه اول شامل دو قسط ۱۴ میلیون تومانی می‌شود و در مجموع برای هر دو زوج این رقم به عدد شگفت‌انگیر ۲۸ میلیون تومان می‌رسد.

نهایتا هر دو متقاضی به‌شکل جداگانه باید بعد از ۱۰ سال حدود ۴۲۷ میلیون تومان به بانک برگردانند.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط