۱۸:۱۷ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۹

شکارچی قهار آسمان توسط مامبای سیاه شکار شد+ فیلم

در حالی که مامبا سیاه به دور عقاب پیچیده است، واکنش پلنگ را تماشا کنید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، قوانین طبیعت خشن و غیرقابل پیش بینی هستند! یک شکارچی می تواند در یک چشم به هم زدن طعمه شود. در این مورد قبل از اینکه پلنگ کنجکاو ناخواسته جان عقاب را نجات دهد، عقاب قربانی طعمه خود یعنی یک مامبای سیاه شده بود.

آیا مامباهای سیاه طعمه خود را منقبض می کنند؟

برخلاف تصور رایج، مامباهای سیاه منقبض کننده نیستند. در حالی که این ویدئو مامبا را به تصویر می کشد که دور عقاب پیچیده شده است، این عمل بیشتر دفاعی است تا یک مکانیسم رایج برای شکار. مامباهای سیاه که عمدتاً به خاطر سم قوی عصبی‌شان شناخته می‌شوند، به طعمه خود ضربه می‌زنند و منتظر می‌مانند تا زهر اثر کند. این احتمال می‌دهد که عقاب در ابتدا سعی کرده مامبا  را شکار کند و در عمل گرفتار مامبای سیاه شده است.

عقاب ها و پلنگ ها: دوست یا دشمن؟

در طبیعت، رابطه بین عقاب و پلنگ معمولاً خصمانه نیست. عقاب ها به عنوان پرندگان شکاری معمولاً با پلنگ ها که شکارچیان زمینی هستند تلاقی پیدا نمی کنند.

با این حال، در شرایطی که غذا کمیاب است یا فرصت‌هایی به وجود می‌آید، همانطور که در ویدیو مشاهده می‌شود، این موجودات قدرتمند ممکن است از عادت شکار خود عبور کنند. این تعامل بیشتر یک موضوع شرایطی است تا یک اتفاق رایج – اما وقتی صحبت از بقا می شود، هر چیزی ممکن است اتفاق بیفتد.

پلنگ عقاب را نجات می دهد

این ویدئو سوال جالبی را مطرح می‌کند: آیا پلنگ قصد داشت عقاب را نجات دهد یا از این فرصت برای کسب یک غذای آسان استفاده کرد؟

پلنگ ها به خاطر رفتار فرصت طلبانه شکار خود معروف هستند. در این مورد، مداخله پلنگ به جدال عقاب و مامبا درهم‌تنیده می‌تواند به عنوان نوعی کنجکاو تعبیر شود. به همین ترتیب، این می تواند یک اقدام حساب شده برای خوردن یک میان وعده آسان بوده باشد.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار