۱۸:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۱

ورزشی

شهریار مغانلو به دنبال ۲ رکورد

شهریار مغانلو (زادهٔ ۳۰ آذر ۱۳۷۳) بازیکن فوتبال اهل ایران است که در پست مهاجم برای باشگاه فوتبال سپاهان در لیگ برتر خلیج فارس بازی می‌کند

شهریار مغانلو

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، شهریار مغانلو با گلزنی در پیکان و در سن بالا در فوتبال ایران ستاره شد. مهاجمی که تقریباً همه ویژگی‌های لازم برای یک مهاجم را داشت و ترجیح داد به جای پیوستن به تیم‌های بزرگ، راهی پرتغال شود که در آن سن و آن تجربه این انتخاب اشتباه از او بعید بود. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر درباره شهریار مغانلو اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

شهریار مغانلو به دنبال ۲ رکورد

بعد از آن به پرسپولیس آمد و بعد از جا افتادن در این تیم به خاطر مبلغ بالای رضایت‌نامه راهی سپاهان شد. او فصل قبل با زدن ۱۳ گل در هفته پایانی عنوان آقای گلی را به خود اختصاص داد، در حالی که پیش از بازی هفته آخر رضا اسدی از تراکتور جدی‌ترین رقیب او بود که هفته‌ها در صدر جدول گلزنان قرار داشت.

در هفته آخر فصل قبل مهدی قایدی هتریک کرد و او هم از اسدی عبور کرد اما شهریار با یک گل به عنوان آقای گلی رسید. آن هم با عدد ضعیف ۱۳ گل که برای یک لیگ حرفه ای و سی مسابقه در یک فصل عدد بسیار ناچیزی است.

در طول تاریخ برگزاری لیگ در ایران همه فصل‌ها با حضور ۱۶ تیم برگزار نشده و برای مقایسه میانگین آمار آقای گل‌ها اولین شرط، عدالت در تعداد بازی است. در ادواری از لیگ که ۱۶ تیم در سطح اول فوتبال ایران حضور داشته‌اند و هر تیم ۳۰ مسابقه برگزار کرده، رکورد شهریار در فصل بیست و دوم لیگ برتر حرفه‌ای با فقط ۱۳ گل ضعیف‌ترین آمار تاریخ بود!

شهریار مغانلو

شهریار مغانلو

تا قبل از فصل قبل و در ادوار ۱۶ تیمی عبدالجلیل گلچشمه و کوروش برمک از ابومسلم و تراکتور در فصل هشتم لیگ آزادگان، کریم انصاری فر از تراکتور در لیگ سیزدهم حرفه‌ای و گادوین منشا از مس رفسنجان در لیگ بیست و یکم، فقط با ۱۴ گل آقای گل شده بودند و صاحب ضعیف‌ترین آمار تاریخ که شهریار این رکورد را تقلیل داد!

اما حالا و در فاصله ۴ هفته تا پایان فصل شهریار ۱۵ گل به ثمر رسانده و این فرصت را دارد که ضمن مساوی کردن با رکورد تکرار آقای گلی عنایتی و مهدی طارمی در استقلال و پرسپولیس، به رکورد بیشترین گل زده در تاریخ نیز حمله کند. رکوردی که در ادوار ۱۶ تیمی بالاترین سطح فوتبال ایران در اختیار رضا عنایتی با ۲۱ گل است.

عنایتی در لیگ پنجم حرفه‌ای با پیراهن استقلال عنوان آقای گلی فصل را بدست آورد و همزمان صاحب دو رکورد شد. او در لیگ چهارم با ۲۰ گل آقای گل شده بود و حالا با ۲۱ گل در ۳۰ مسابقه آن فصل، ضمن رکورد شکنی اولین مهاجمی شد که در تاریخ لیگ برتر از عنوان آقای گلی خود دفاع می‌کند.

بعدها مهدی طارمی هم این رکورد را با لباس پرسپولیس تکرار کرد، او در لیگ پانزدهم با ۱۶ گل آقای گل شد و در فصل شانزدهم با ۱۸ گل عنوانش را تکرار کرد اما کسی به رکورد ۲۱ گل بهترین گلزن تاریخ ادوار لیگ یعنی عنایتی نرسید.

حالا شهریار مغانلو ۶ گل در ۳۶۰ دقیقه باقیمانده از این فصل نیاز دارد تا با این رکورد عنایتی مساوی کند، رکوردی که تا امروز دست نیافتنی بود و رضا نوروزی هم که در لیگ دهم ۲۴ گل با لباس فولاد زد، در لیگ ۱۸ تیمی با ۳۴ بازی فصل به این عدد رسید.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط