19:25 - 1403/04/13

سیاسی

سفرهای استانی جلیلی

سفر جلیلیه سنندج جزئیاتش چه چیزی میباشد؟ برای کس اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید.

سفرهای استانی جلیلی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، جلیلی یکی از کاندیدهای ریاست جمهوری این دوره میباشد که خیلی از افراد دل و امیدشان به او است تا بلکه او بتواند راه شهید خدمت را طی کند. سعید جلیلی با برنامه های خیلی خوبیکه ارائه داده توانسته در استانها خیلی از مردم را به سمت خودش جذب کرده است. برای با خبر شدن از سفر استانی جلیلی و مشاهده جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید

جزئیات سفر جلیلی به سنندج

«سعید جلیلی» نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در هجدهمین مقصد سفرهای استانی خود امروز چهارشنبه ۱۳ تیر بعد از حضور در جمع هواداران خود در کرمانشاه، از طریق زمینی به سنندج آمد و مورد استقبال اعضای ستاد و حامیانش قرار گرفت.

جلیلی بلافاصله به گلزار شهدای بهشت محمدی سنندج رفت تا به مقام شامخ شهدا ادای احترام کند و زنان و مردان سنندجی با اهدای گل و شعار «صل علی محمد؛ یاور رهبر آمد» از این نامزد انتخابات ریاست جمهوری استقبال کردند.

جلیلی

جلیلی

وی سپس به سالن آزادی سنندج می رود و در جمع حامیانش، سخنرانی خواهد کرد.

تا دقایقی دیگر سعید جلیلی نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تا دقایقی دیگر در سالن آزادی سنندج سخنرانی می کند.

هواداران این نامزد انتخاباتی با شعار «درود بر رئیسی؛ سلام بر جلیلی» منتظر ورود جلیلی هستند.
دف‌نوازی در استقبال سنندجی‌ها از سعید جلیلی

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در حال ملبس شدن به لباس کردی برای حضور در جمع مردم سنندج در سالن آزادی این شهر است.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پیش از این به استان‌های خراسان جنوبی، قم، مرکزی، البرز، فارس، خوزستان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، کرمان، اصفهان، خراسان رضوی، یزد، گلستان، لرستان، کرمانشاه سفر کرده است.

چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری راس ساعت ۸ صبح روز جمعه هشتم تیرماه در ۵۸ هزار و ۶۴۰ شعبه اخذ رأی در سراسر ایران برگزار شد که از این تعداد ۳۴ هزار و ۵۲۲ شعبه شهری، ۲۴ هزار و ۱۱۸ شعبه روستایی، ۴۳ هزار و ۴۲۵ شعبه ثابت و ۱۵ هزار و ۲۱۵ شعبه سیار بود همچنین ۳۴۴ شعبه اخذ رای در نقاط مختلف جهان برای انتخاب نهمین رئیس‌جمهور در سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در سایر کشورها در نظر گرفته شده بود.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات کشور، «مسعود پزشکیان» ۱۰ میلیون و ۴۱۵ هزار و ۹۹۱ رأی و «سعید جلیلی» با ۹ میلیون ۴۷۳ هزار ۲۹۸ رأی داشتند که با توجه به اینکه هیچ یک از نامزدها در مرحله اول موفق به کسب اکثریت مطلق آراء نشدند، انتخابات به دور دوم رفته است.

این مساله در قانون اساسی پیش بینی شده و در اصل ۱۱۷ قانون اساسی آمده است که: «رئیس جمهور با اکثریت مطلق آرای شرکت‌کنندگان انتخاب می‌شود، ولی هر گاه در دور نخست هیچ‌یک از نامزدها چنین اکثریتی به دست نیاورد، روز جمعه هفته بعد برای بار دوم رأی گرفته می‌شود.» طبق این اصل رئیس جمهور با اکثریت مطلق آرای شرکت‌کنندگان انتخاب می‌شود./ایرنا

حاشیه‌های سفر «سعید جلیلی» به شهر قنات و قنوت

«سعید جلیلی» نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عصر امروز -۱۰ تیر ۱۴۰۳- در جریان دوازدهمین سفر استانی خود به استان یزد سفر کرد.

وی در فرودگاه بین‌المللی شهید صدوقی این شهر مورد استقبال مردم این شهر قرار گرفت.

چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری راس ساعت ۸ صبح روز جمعه هشتم تیرماه در ۵۸ هزار و ۶۴۰ شعبه اخذ رأی در سراسر ایران برگزار شد که از این تعداد ۳۴ هزار و ۵۲۲ شعبه شهری، ۲۴ هزار و ۱۱۸ شعبه روستایی، ۴۳ هزار و ۴۲۵ شعبه ثابت و ۱۵ هزار و ۲۱۵ شعبه سیار بود همچنین ۳۴۴ شعبه اخذ رای در نقاط مختلف جهان برای انتخاب نهمین رئیس‌جمهور در سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در سایر کشورها در نظر گرفته شده بود.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات کشور، «مسعود پزشکیان» ۱۰ میلیون و ۴۱۵ هزار و ۹۹۱ رأی و «سعید جلیلی» با ۹ میلیون ۴۷۳ هزار ۲۹۸ رأی داشتند که با توجه به اینکه هیچ یک از نامزدها در مرحله اول موفق به کسب اکثریت مطلق آراء نشدند، انتخابات به دور دوم می‌رود.

بر اساس ماده ۶۷ قانون انتخابات ریاست جمهوری، فعالیت انتخاباتی در مرحله دوم از زمان اعلام رسمی نتایج قطعی آراء مرحله اول شروع و تا ۲۴ ساعت قبل از آغاز اخذ رأی مرحله دوم ادامه خواهد یافت.

این مساله در قانون اساسی پیش بینی شده و در اصل ۱۱۷ قانون اساسی آمده است که: «رئیس جمهور با اکثریت مطلق آرای شرکت‌کنندگان انتخاب می‌شود، ولی هر گاه در دور نخست هیچ‌یک از نامزدها چنین اکثریتی به دست نیاورد، روز جمعه هفته بعد برای بار دوم رأی گرفته می‌شود.» طبق این اصل رئیس جمهور با اکثریت مطلق آرای شرکت‌کنندگان انتخاب می‌شود.

مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه ۱۵ تیر برگزار می‌شود/ایرنا

سفر انتخاباتی جلیلی و پزشکیان به کرمانشاه

سعید جلیلی و مسعود پزشکیان دو کاندیدای دور دوم انتخابات امروز، چهارشنبه، و به‌طور همزمان در ادامه سفرهای انتخاباتی به کرمانشاه سفر کردند.

قرار است تا ساعتی دیگر این دو کاندیدا در جمع هواداران خود در دو سالن مختلف دیدار و گفت‌و‌گو کنند.

سعید جلیلی کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری پیش از این به استان‌های خراسان جنوبی، قم، مرکزی، البرز، فارس، خوزستان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، کرمان، اصفهان، خراسان رضوی، یزد، گلستان و لرستان سفر کرده است.

سعید جلیلی نیز در این بازدید گفت: به روستاها و مناطق محروم می‌توان ۲ نوع نگاه داشت یکی نگاه حداقلی است، اکثر ساکنان روستاهای کشور می‌توانند نه‌تنها دست‌شان به‌سمت کسی دراز نباشد بلکه یک شغل خوب داشته باشند.

وی افزود: بیش از ۴۰ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار داریم که هر روستا می‌تواند یک سلول جهش باشد یعنی هر خانه روستایی یک کارگاه تولید صنایع دستی و اشتغال باشد.

مسعود پزشکیان کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری نیز پیش از این به استان‌های خراسان رضوی، قم، ‌فارس، ‌آذربایجان شرقی و کردستان، کرمان، اصفهان، یزد،گلستان و لرستان سفر کرده است.

پزشکیان در بدو ورود بر مزار شهدای کرمانشاه حاضر شد و با اهدای گل به مقام شامخ شهیدان این شهر ادای احترام کرد./تسنیم

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط