14:13 - 1403/04/17

سایت ثبت نام وام ودیعه مسکن مستاجران tem.mrud.ir

جهت ثبت نام وام ودیعه مسکن 1403 می توان از طریق سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن ۱۴۰۳ به نشانی tem.mrud.ir، بخش ثبت نام تسهیلات کمک ودیعه، اقدام نمود.

سایت ثبت نام وام ودیعه مسکن مستاجران tem.mrud.ir

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، سایت ثبت نام وام ودیعه مسکن مستاجران tem.mrud.ir ، عنوان مطلبی است که در ادامه به آن می پردازیم. طبق طرح وام ودیعه مسکن مستاجران که توسط دولت اجرا می شود، کلیه افرادی که واجد شرایط دریافت این وام می باشند، می بایست که به سامانه ثبت نام وام مسکن مستاجران ۱۴۰۳ وارد شوند و مراحل ثبت نام خود را برای دریافت این وام در این سامانه پیگیری وام ودیعه مسکن با کد ملی saman.mrud.ir ثبت نام انجام دهند.

وام ودیعه مسکن 1402

وام ودیعه مسکن مستاجران

سامانه ثبت نام وام مسکن مستاجران با هدف خدمت رسانی به مردم کشور روی کار آمده است و خوشبختانه، با وجود این سامانه نیازی به مراجعه حضوری برای دریافت وام مسکن مستاجران نمی باشد. با توجه به اهمیت این سامانه، در این مقاله قصد داریم شما را با جزئیات مربوط به آن آشنا کنیم.

سایت ثبت نام وام ودیعه مسکن مستاجران tem.mrud.ir

سایت ثبت نام وام ودیعه مسکن یا همان سایت جامع اقدام ملی مسکن به نشانی saman.mrud.ir با هدف پیاده سازی طرح های مربوط به وام ودیعه مسکن روی کار آمد. این سامانه زیر نظر دولت فعالیت می کند و تمامی اطلاعات مربوط به ثبت نام افراد در این وام از طریق این سایت به مراجع مربوطه ارسال می شود.

کلیه افرادی که قصد ثبت نام و دریافت وام ودیعه مسکن مستاجران را دارند، می بایست که به سامانه پیگیری وام ودیعه مسکن با کد ملی saman.mrud.ir ثبت نام کنند با وجود این سامانه، نیازی به مراجعه حضوری افراد برای ثبت نام اولیه در وام نمی باشد.

همچنین، تمامی اطلاعات مربوط به شرایط لازم برای ثبت نام وام ودیعه مسکن مستاجران در سایت www.tem.mrud.ir منتشر می شود. لازم به ذکر است که این سامانه، برای ثبت نام مسکن ملی نیز فعالیت می کند. لذا افراد می توانند به غیر از دریافت وام، در صورت دارا بودن شرایط لازم از طریق این سایت در مسکن ملی کشور ایران نیز ثبت نام نمایند.

مهلت اعطای تسهیلات کمک ودیعه وام مسکن تا پایان سال ۱۴۰۳ می باشد و همچنین، میزان وام اجاره مسکن، در تهران ۲۰۰ میلیون، در کلان شهر ها، ۱۵۰ میلیون و در سایر شهرستان ها، ۱۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده همچنین تسهیلات برای خانواده‌ های فاقد مسکن که از ابتدای سال ۱۳۹۹ به بعد صاحب فرزند سوم یا بیشتر می‌ شوند ۳۰۰ میلیون تومان تعیین شد.

 

دولت برای افراد کم در آمد و متقاضیانی که فاقد خانه ای برای سکونت هستند، طرحی را راه اندازی کرده تا این افراد بتوانند در صورت واجد شرایط با ثبت نام در سامانه ملی نهضت مسکن برای دریافت مسکن اقدامات لازم را انجام دهند.

راهنمای ورود به سایت وام ودیعه مسکن مستاجران tem.mrud.ir

تمامی افرادی که قصد دریافت وام ودیعه مسکن مستاجران ۱۴۰۳ را دارند، باید ابتدا به سامانه www.tem.mrud.ir مراجعه کنند و سپس، با ورود به بخش ثبت نام مراحل ثبت نام خود را انجام دهند. همچنین، تمامی اطلاعات مربوط به ثبت نام و شرایط لازم به طور دقیق در سامانه ثبت نام وام مسکن مستاجران ذکر شده است.

نحوه ورود به سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن مستاجران به نشانی saman.mrud.ir

پس از ورود به سایت، کافیست که بر روی گزینه «ثبت نام تسهیلات کمک ودیعه» کلیک نمایید تا به سامانه ثبت نام ودیعه مسکن وارد شوید.
سامانه ملی مسکن یکی از بستر های الکترونیک است که در راستای ارائه خدمات اینترنتی در حوزه مسکن در اختیار مستاجران و یا سایر افراد قرار گرفته است. توضیحات بیشتر در متن مقاله زیر ارائه شده است.

راهنمای ثبت نام وام ودیعه مسکن مستاجران ۱۴۰۳

ثبت نام وام ودیعه مسکن مستاجران ۱۴۰۳ از طریق سایت saman.mrud.ir انجام می شود. لذا کلیه افرادی که قصد ثبت نام این وام را دارند، می بایست که به این سایت مراجعه نمایند و مراحل ثبت نام خود را انجام دهند.

مراحل ثبت نام وام ودیعه مسکن مستاجران به شرح زیر می باشد.

ابتدا به سامانه جامع اقدام ملی مسکن وارد شوید و بر روی گزینه «ثبت نام تسهیلات کمک ودیعه» کلیک نمایید.
در این قسمت تمامی شرایط مورد نیاز برای ثبت نام وام مسکن مستاجران نوشته شده است، پس از مطالعه تمامی شرایط می بایست که بر روی گزینه سبز رنگ با عنوان «متن بالا را مطالعه کرده و می پذیرم» کلیک کنید.

حال به مراحل مربوط به ثبت نام وام ودیعه مسکن وارد می شوید. شما می بایست که در هر مرحله اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید و سپس، بر روی گزینه مرحله بعدی کلیک نمایید. پس از اتمام تمامی مراحل، می بایست که بر روی گزینه تایید کلیک نمایید تا اطلاعات شما ثبت شود.

نکته: الزامی به وارد کردن شماره تلفن همراهی که به نام کد ملی فرد متقاضی باشد نیست. این شماره صرفا برای اطلاع رسانی می باشد.
برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پیگیری وام ودیعه مسکن می توانید مقاله ای که لینک آن را در قسمت زیر قرار داده ایم، مطالعه نمایید.

پیگیری وام ودیعه مسکن با کد ملی saman.mrud.ir

کلیه افرادی که قبلا در سایت جامع اقدام ملی مسکن به نشانی tem.mrud.ir برای دریافت وام ثبت نام کرده اند، می توانند به سامانه saman.mrud.ir مراجعه کنند و مراحل پیگیری وام را انجام دهند.
پس از ورود به سایت، می بایست که از طریق منوی بالای سایت بر روی گزینه «مشاهده درخواست متقاضی» و یا «مشاهده و پیگیری درخواست» کلیک کنید.

در مرحله بعدی، باید کد ملی خود را وارد نمایید و بر روی گزینه تایید کلیک نمایید. کد ملی وارد شده باید کد ملی متقاضی دریافت وام ودیعه مسکن که با آن ثبت نام انجام شده است، باشید.

حال می بایست که رمز عبوری که از طریق پیامک به شماره تلفن همراه شما ارسال شده است را وارد کنید و پس از وارد کردن کد امنیتی بر روی گزینه «ورود» کلیک نمایید.

استعلام وام ودیعه مسکن مستاجران

به طور کلی پس از ثبت نام وام ودیعه مسکن مستاجران ۱۴۰۳ در سایت saman.mrud.ir می بایست که اطلاع رسانی های مربوط به صورت پیامک به شماره تلفنی که در سامانه ثبت نام ثبت شده است، ارسال شود، اما در صورتی که افراد قبلا در این سامانه ثبت نام کرده اند، اما هنوز پیامکی برای اطلاع از وضعیت ثبت نام خود دریافت نکرده اند، می توانند به صورت مجدد به سایت جامع اقدام ملی مسکن وارد شوند و مراحل استعلام وام ودیعه مسکن را انجام دهند.

در صورتی که افراد قصد پیگیری وام و یا استعلام آن را دارند، می بایست پس از مراجعه به سامانه جامع اقدام ملی مسکن به قسمت «مشاهده درخواست متقاضی» و یا قسمت «مشاهده و پیگیری درخواست ها» وارد شوند.

پس از مراجعه به این قسمت نیاز است که افراد در دو مرحله مختلف کد ملی و رمز عبوری که به شماره تلفن آن ها ارسال می شود را وارد نمایند و سپس، به سامانه پیگیری وام ودیعه مسکن مستاجران وارد شوند.

شرایط دریافت وام ودیعه مسکن مستاجران

متقاضیان دریافت وام ودیعه مسکن در صورتی می توانند با ورود به سایت saman.mrud.ir فرایند ثبت نام جهت دریافت این وام را انجام دهند که شرایط ارائه شده توسط این سامانه را دارا باشند و در صورت احراز این شرایط در فهرست دریافت کنندگان وام قرار بگیرند. شرایط لازم جهت دریافت وام ودیعه مسکن مستاجران به صورت زیر می باشد :

متقاضی وام اجاره باید ازدواج کرده یا اینکه سرپرست خانوار باشد.

متقاضی وام اجاره لازم است دارای اجاره‌ نامه رسمی بوده یا اجاره‌ ­نامه وی در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور ثبت شده و دارای کد رهگیری باشد.

تاریخ قراداد اجاره و تنظیم اجاره نامه مستاجران باید حداکثر تا پایان آذر ماه سال ۱۴۰۳ باشد.

در صورتی که متقاضی، مدارک خود و مدارک ضامنین را در شعبه بانکی که به آن معرفی شده، ظرف دو هفته تکمیل نکند، درخواست او رد می شود./اندیشه معاصر

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط