۱۹:۴۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۳

اقتصادی

ثبت نام وام ودیعه مسکن ۱۴۰۳ | سایت وام مستاجری / شرایط دریافت وام ۳۰۰ میلیونی برای مستاجران اعلام شد

از طریق سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن ۱۴۰۳ یا لینک سایت وام مستاجران، به نشانی tem.mrud.ir، بخش ثبت نام تسهیلات کمک ودیعه، می توان جهت ثبت نام وام ودیعه مسکن 1403 اقدام نمود. از شرایط این وام ودیعه، می توان به متاهل یا سرپرست خانوار بودن متقاضی، اشاره کرد. کارت ملی و اجاره نامه، نیز از جمله مدارک لازم، برای دریافت این وام می باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، وام ودیعه مسکن راهی برای مستاجران است که با دریافت وام پنج ساله میتوانند پول پیش خانه خود را بیشتر کنند. سود وام ودیعه مسکن ۱۸ به ۲۳ درصد است. وام ودیعه مسکن توجه خیلی از افراد را به خود جلب کرده است و خیلی از افراد از این امتیاز استفاده میکنند. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و برای کسب اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

معرفی سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن tem.mrud.ir

سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن، به نشانی اینترنتی tem.mrud.ir، جهت ارائه خدمات در رابطه با ثبت نام و دریافت تسهیلات ودیعه مسکن، پیگیری درخواست های ثبت نام و اخبار و اطلاعیه های مربوط به آن، از طرف وزارت راه و شهر سازی، طراحی و راه اندازی شده است. در این قسمت به معرفی سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن tem.mrud.ir پرداخته شده است.

ثبت نام برای وام اجاره خانه ۱۴۰۳، از طریق سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن tem.mrud.ir​، صورت می گیرد. مستاجران، برای اینکه امکان ثبت نام در سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن و دریافت وام اجاره خانه را داشته باشند، همچون، ثبت نام در سامانه ثبت نام مسکن اولی ها​، لازم است دارای شرایط لازم باشند؛ از جمله اینکه متاهل یا سرپرست خانوار باشند، اجاره نامه آن ها رسمی بوده یا در سامانه ثبت معاملات و املاک کشور، ثبت شده و تاریخ انعقاد قرار داد اجاره آنها، تا پایان زمان ثبت نام وام ودیعه مسکن باشد.

متقاضیان، دریافت تسهیلات ودیعه مسکن، می توانند در مهلت زمان ثبت نام وام ودیعه مسکن، اقدامات لازم را برای ثبت نام در لینک سایت وام اجاره خانه انجام دهند. همچنین، در پایان این بخش، لازم به ذکر است که سایت tem.mrud.ir اختصاص به ثبت نام وام ودیعه مسکن نداشته، بلکه ثبت نام نهضت ملی مسکن و انجام امور مربوط به آن نیز از طریق این سایت، امکان پذیر می باشد.

وام ودیعه مسکن

وام ودیعه مسکن

شرایط دریافت وام مسکن ۱۴۰۳

بر اساس شرایط اعلام شده از سوی وزارت راه و شهر سازی، متقاضی دریافت وام ودیعه مسکن، همانند متقاضی ثبت نام طرح جهش تولید مسکن، می بایست متاهل بوده یا اینکه سرپرست خانوار باشد. بنابراین، باید گفت که تسهیلات اجاره خانه سال ۱۴۰۳ که از سوی دولت ارائه گردیده، به افراد مجردی که سرپرست خانواده نمی باشند، تعلق نمی گیرد. با این وجود، با توجه به اطلاعیه های رسمی که از سوی وزارت راه و شهر سازی اعلام گردیده است بر این قاعده، دو استثنا وارد شده و افراد، با داشتن شرایط زیر، حتی اگر مجرد بوده و سرپرست خانوار هم نباشند، واجد شرایط دریافت وام ودیعه مسکن می باشند.
زنان مجرد بالای ۳۵ سال سن که با خانواده زندگی نکرده و در واقع، خودسرپرست می باشند.
مردانی که سابقا، سرپرست خانوار بوده، اما در حال حاضر، به دلیل طلاق یا فوت همسر مجرد می باشند.

استعلام وام ودیعه مسکن مستاجران

به طور کلی پس از ثبت نام وام ودیعه مسکن مستاجران ۱۴۰۳ در سایت saman.mrud.ir می بایست که اطلاع رسانی های مربوط به صورت پیامک به شماره تلفنی که در سامانه ثبت نام ثبت شده است، ارسال شود، اما در صورتی که افراد قبلا در این سامانه ثبت نام کرده اند، اما هنوز پیامکی برای اطلاع از وضعیت ثبت نام خود دریافت نکرده اند، می توانند به صورت مجدد به سایت جامع اقدام ملی مسکن وارد شوند و مراحل استعلام وام ودیعه مسکن را انجام دهند.

در صورتی که افراد قصد پیگیری وام و یا استعلام آن را دارند، می بایست پس از مراجعه به سامانه جامع اقدام ملی مسکن به قسمت «مشاهده درخواست متقاضی» و یا قسمت «مشاهده و پیگیری درخواست ها» وارد شوند.

پس از مراجعه به این قسمت نیاز است که افراد در دو مرحله مختلف کد ملی و رمز عبوری که به شماره تلفن آن ها ارسال می شود را وارد نمایند و سپس، به سامانه پیگیری وام ودیعه مسکن مستاجران وارد شوند.

سایت ثبت نام وام ودیعه مسکن مستاجران tem.mrud.ir

طرح پرداخت تسهیلات به مستاجران، از جمله راه حل هایی می باشد که دولت به منظور حمایت از این گروه در نظر گرفته است. همزمان با افزایش قیمت مسکن، نرخ رهن و اجاره منزل مسکونی هم به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. به همین خاطر، بسیاری از مردم به خصوص در شهرهای بزرگ، توان پرداخت اجاره مسکن را نداشته و به زندگی در حاشیه یا خارج از شهرها روی آورده اند. این افراد با اطلاع از زمان ثبت نام وام ودیعه مسکن ۱۴۰۳، می توانند به سایت تعیین شده جهت این امر مراجعه کرده و برای دریافت تسهیلات مستاجری، درخواست دهند. مبلغ وام ودیعه متناسب با شهر محل سکونت افراد تعیین شده و به ترتیب برای تهران، مراکز استان ها، سایر شهرها و روستاها ۲۰۰، ۱۵۰، ۱۰۰ و ۴۰ میلیون تومان می باشد. مهلت بازپرداخت این وام هم برای تهران ۵ سال و در سایر مناطق کشور ۳ سال می باشد.

متقاضیان ثبت نام وام ودیعه باید شناخت کاملی از سایت ثبت نام و نحوه استفاده از آن داشته باشند. این گونه می توانند در مهلت زمانی اعلام شده، به سامانه مربوطه مراجعه و درخواست وام شان را ثبت کنند. در این قسمت، نحوه ورود به سایت تسهیلات ودیعه مسکن را بیان کرده ایم. جهت این امر، باید مراحل زیر را طی کنید:

۱ در اولین قدم باید نشانی اینترنتی آن یعنی tem.mrud.ir را در مرورگر خود قرار داده و سرچ کنید. سپس اولین سایت بالا آمده در لیست گوگل با همین آدرس و عنوان «سامانه جامع طرح های حمایتی مسکن» را انتخاب کرده و بر روی آن کلیک نمایید.

۲ در مرحله بعد، به صفحه اصلی این سایت وارد شده و لیست خدمات آن را مشاهده می کنید. آخرین گزینه در منوی خدمات سایت ثبت نام آن مستاجران، مربوط به ثبت درخواست وام بوده و با عنوان «تسهیلات ودیعه» مشخص شده است. پس بر روی آن کلیک کنید. ۳ با انتخاب گزینه قبل، پنجره ورودی سایت خدمات دولت هوشمند برای تان نمایش داده می شود. چرا که ورود به سامانه ثبت نام تسهیلات ودیعه از طریق پنجره ملی خدمات انجام می گیرد. پس باید شماره موبایل خود را در کادر مربوطه قرار داده و پس از تایید کد امنیتی، گزینه «ارسال رمز یکبار مصرف» را بزنید. ۴ در گام بعدی ثبت نام وام مستاجری، رمزی یکبار مصرف بر روی گوشی موبایل تان ارسال خواهد شد. این رمز را دریافت کرده و در جایگاه تعیین شده برای آن قرار دهید. در صورتی که کد یکبار مصرف را به درستی وارد کنید، مستقیما به حساب کاربری خود در سایت ثبت نام تسهیلات ودیعه منتقل خواهید شد. ۵ پس از احراز هویت و ورود به حساب کاربری، یک بار دیگر منوی خدمات سامانه جامع طرح های حمایتی مسکن برای تان نمایش داده می شود. اکنون می توانید با انتخاب گزینه «تسهیلات ودیعه»، فرایند ثبت نام را انجام دهید.

شرایط دریافت وام ۳۰۰ میلیونی برای مستاجران اعلام شد

بر اساس آخرین اصلاحات قانونی، وام کمک ودیعه مسکن برای مستأجران واجد شرایط در شهر تهران ۲۰۰ میلیون تومان، در مراکز استان‌ها ۱۵۰ میلیون تومان در سایر شهرها ۱۰۰ میلیون تومان و در روستاها ۴۰ میلیون تومان است. در این میان طبق قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، وام ودیعه مستأجران واجد شرایط که از ابتدای سال ۱۳۹۹ صاحب فرزند سوم یا بیشتر شده‌اند، ۳۰۰ میلیون تومان تعیین شده است.

نرخ سود این وام برای مستأجران عادی بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار محاسبه می‌شود و برای خانوارهای مشمول تسهیلات قانون جوانی جمعیت به‌صورت قرض‌الحسنه با کارمزد ۴ درصد پرداخت خواهد شد. نکته قابل‌توجه اینکه بعد از افزایش نرخ سود بانکی از ۱۸ به ۲۳ درصد در شورای پول و اعتبار، مقرر شد نرخ سود تسهیلات حوزه مسکن همان ۱۸ درصد باقی بماند اما در مورد وام ودیعه همچنان فصل الخطابی برای نرخ سود ابلاغ نشده و همین مسئله، بازی نرخ سود را نیز به موانع پرداخت آن  اضافه کرده است.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط