۱۷:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۵

فرهنگیان

تغییر ساعات آموزشی در سال جاری/آموزش و پرورش گفت:در سال جاری مدرسه‌ها دیگر از مهر شروع نمی‌شوند

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: طبق مصوبه مجلس، آموزش و پرورش استان‌ها می‌توانند زمان آغاز سال تحصیلی را تغییر دهند.

آموزش‌وپرورش

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: طبق مصوبه مجلس، آموزش و پرورش استان‌ها می‌توانند زمان آغاز سال تحصیلی را تغییر دهند.برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید

تغییر ساعات آموزشی در سال جاری/در سال جاری مدرسه‌ها دیگر از مهر شروع نمی‌شوند

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: طبق مصوبه مجلس، این صنف  استان‌ها می‌توانند زمان آغاز سال تحصیلی را تغییر دهند.محمدمهدی کاظمی؛ معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش درباره مجوز مجلس به شناورسازی تقویم آموزشی مدارس اظهار کرد: طبق قانون قبلی آغاز سال تحصیلی اول مهر و زمان پایان آن ۳۱ اردیبهشت بود و در خردادماه هم شاهد برگزاری امتحانات بودیم.

آموزش‌وپرورش

تغییر ساعات آموزشی در سال جاری/آموزش و پرورش گفت:در سال جاری مدرسه‌ها دیگر از مهر شروع نمی‌شوند

وی افزود: با توجه به جغرافیای متفاوت در مناطق مختلف کشور، می‌توانیم زمان آغاز سال تحصیلی را در برخی استان‌ها قبل از مهر داشته باشیم و این صنف  به دنبال اجرای آن بود که با مصوبه مجلس محقق شد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: با مصوبه مجلس برای شناورسازی تقویم آموزشی مدارس، استان‌ها می‌توانند در شورای این صنف  استان، زمان آغاز سال تحصیلی را تغییر دهند.

کاظمی بیان کرد: با توجه به اینکه امتحانات نهایی در یک زمان مشخص است، استان‌ها باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند تا امتحانات نهایی در خرداد ماه برگزار شود همچنین شروع زمان آموزش در دوره ابتدایی و متوسطه اول در اختیار و مدیریت استان‌ها قرار دارد و شورای این صنف  نسبت به این موضوع تصمیم می‌گیرد.

معاون آموزش متوسطه وزارت این صنف  در پاسخ به این پرسش که آیا شروع سال تحصیلی می‌تواند در مهر نباشد، گفت: چند سال گذشته تصمیماتی مبنی بر داشتن تعطیلات زمستانه مطرح بود، بر این اساس اگر برخی از استان‌ها سال تحصیلی را زودتر و از اول شهریور آغاز کنند، طبیعتاً می‌توانند در زمان سرما یا آلودگی هوا تعطیلات زمستانی داشته باشند.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط