22:17 - 1403/03/27

اقتصادی

تسهیلات سازمان تامین اجتماعی /آشنایی با انواع وام بازنشستگان تامین اجتماعی

سازمان تامین اجتماعی بزرگترین صندوق بیمه‌ای کشور است که ۴۶ میلیون نفر یعنی بیش از نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش خود قرار داده

جدول تاریخ واریز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بانک رفاه در خرداد ۱۴۰۳

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصربه نقل از ایرانیان نیوز سازمان تامین اجتماعی بزرگترین صندوق بیمه‌ای کشور است که ۴۶ میلیون نفر یعنی بیش از نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش خود قرار داده برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید.

بازنشستگان توجه کنند/آشنایی با انواع وام بازنشستگان تامین اجتماعی

آشنایی با انواع وام بازنشستگان تامین اجتماعی

این سازمان  بزرگترین صندوق بیمه‌ای کشور است که ۴۶ میلیون نفر یعنی بیش از نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش خود قرار داده و از این رقم سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر مستمری‌بگیر هستند. تسهیلات مالی بازنشستگان تامین اجتماعی از ۳۰ میلیون تومان تا ۱۰۰ میلیون تومان تعیین شده است.

۳۰ میلیونی بازنشستگان : وام بازنشستگان تامین اجتماعی سال گذشته از هفت میلیون تومان به ۱۲ میلیون تومان تغییر پیدا کرد و بعد با توجه به تورم موجود در آخر به ۲۰ میلیون تومان رسید. حالا هم طبق آخرین اظهارات گفته شده، مبلغ آن به ۳۰ میلیون تومان رسیده است.

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در آستانه اجرایی شدن

تسهیلات این سازمان  /آشنایی با انواع وام بازنشستگان تامین اجتماعی

ثبت‌نام وام ۲۰ میلیون تومانی بازنشستگان به دو روش انجام می‌شود. روش اول ثبت نام وام ۳۰ میلیونی به صورت غیرحضوری و از طریق کانون‌های بازنشستگی انجام می‌شود و در استان‌ها و شهرستان‌های رایج است. روش دوم به صورت حضوری است که در این روش متقاضیان با حضور در کانون‌های بازنشستگی و ارائه مدارک خود ثبت‌نام خود را انجام می‌دهند.

وام ۱۰۰ میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی: مختص بازنشستگان است. برای دریافت وام بازنشستگان باید به شعبه بانک‌های دولتی مثل بانک رفاه کارگران، کشاورزی، ملت، ملی، صادرات، پست بانک، تجارت، صنعت و معدن و قرض‌الحسنه مهر ایران مراجعه کرد و مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان وام گرفت.

برای دریافت وام بازنشستگان  به مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان باید نامه کسر از حقوق بازنشستگی و یک فقره چک یا سفته داشته باشید. اگر این‌ها را ندارید، با ارائه نامه کسر از حقوق و تکمیل فرآیند ثبت‌نام می‌توانید ۵۰ میلیون تومان وام بگیرید.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط