بانک و بیمه

بیمه بیکاری/چه کسانی مشمول دریافت بیمه‌ بیکاری‌‌ ۱۴۰۳ هستند؟

تمام شاغلان سازمان‌های دولتی و خصوصی که حداقل ۶ ماه حق بیمه پرداخت کرده باشند، می‌توانند از مزایای بیمه بیکاری ۱۴۰۳ بهره‌مند شوند. بااین‌حال دسته‌بندی‌های دقیق‌تری

بیمه بیکاری

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصربه نقل از اندیشه قرن تمام شاغلان سازمان‌های دولتی و خصوصی که حداقل ۶ ماه حق بیمه پرداخت کرده باشند، می‌توانند از مزایای بیمه بیکاری ۱۴۰۳ بهره‌مند شوند. بااین‌حال دسته‌بندی‌های دقیق‌تری برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید.

بیمه بیکاری/چه کسانی مشمول دریافت بیمه‌ بیکاری‌‌ ۱۴۰۳ هستند؟

تمام شاغلان سازمان‌های دولتی و خصوصی که حداقل ۶ ماه حق بیمه پرداخت کرده باشند، می‌توانند از مزایای بیمه بیکاری ۱۴۰۳ بهره‌مند شوند. بااین‌حال دسته‌بندی‌های دقیق‌تری برای مشمولان دریافت این کمک‌هزینه معرفی شده‌اند.

حق بیمه

بیمه بیکاری/چه کسانی مشمول دریافت بیمه‌ بیکاری‌‌ ۱۴۰۳ هستند؟

این مشمولان عبارت‌اند از:

کارگران فصلی که در فصل کار از کار بیکار شده‌اند
افرادی که با قرارداد کار موقت استخدام و پیش از پایان قرارداد اخراج شده‌اند
افرادی که شغل‌های دائمی دارند؛ اما بنا بر تشخیص واحدهای کار تامین اجتماعی از کار بیکار شده‌اند

مبلغ بیمه بیکاری‌ تامین اجتماعی ۱۴۰۳
بر اساس قانون تامین اجتمای، مبلغ بیمه بیکاری ۱۴۰۳ به میزان حداقل ۵۵ درصد از حقوق روزانه شخص تعیین شده است. البته این میزان برای بیمه‌شدگان متاهل و افراد تحت تکفل آن‌ها، ۱۰ درصد به ازای هر نفر به حداقل دستمزد افزوده می‌شود. از سوی دیگر متقاضیان دریافت بیمه‌ بیکاری‌ ۱۴۰۳ حتما باید حداکثر ۳۰ روز بعد از اخراج به اداره کار و امور اجتماعی مراجعه کنند تا بتوانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

به گزارش اندیشه قرن ، فرایند محاسبه بیمه بیکاری ۱۴۰۳ به این صورت است که مبلغ ۵۵ درصد از میانگین سه ماه آخری کاری فرد به او پرداخت می‌شود. این مبلغ نباید از ۸۰ درصد میانگین ۹۰ روز آخر کاری او بیشتر باشد.سازمان تامین اجتماعی برای جلوگیری از بیکاری کامل افراد، زمان‌بندی مشخصی را برای پرداخت بیمه بیکاری به مشمولان تعیین کرده است. در واقع بعد از پایان فرصت تعیین‌شده، پرداخت بیمه بیکاری آن‌ها قطع می‌شود. به عبارت بهتر مدت‌زمان دریافت بیمه بیکاری ۱۴۰۳ برای متاهلین ۵۰ ماه و برای مجردین حداکثر ۳۶ ماه است. جدول زیر اطلاعات دقیق‌تری را در این زمینه به شما نشان می‌دهد.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط