22:45 - 1403/03/18

اجتماعی

بزرگ‌ترین مجتمع رفاهی فرهنگیان کشور تا پایان سال ۱۴۰۴ تحویل داده می‌شود

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: مرکز رفاهی امام‌علی(ع) ویژه فرهنگیان، بزرگ‌ترین مجتمع رفاهی ما در کشور است که تا پایان سال ۱۴۰۴ به جامعه فرهنگیان تحویل داده می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، رضا مرادصحرایی امروز، ۱۸ خردادماه درباره مجتمع رفاهی فرهنگیان ، در جریان مراسم آغاز عملیات اجرایی طرح مولدسازی، ساختمان اداره کل آموزش‌وپرورش و ساختمان اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان خراسان رضوی در قالب برنامه «یادگار ابراهیم» در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از مصوبات هیات دولت برای مولدسازی، بسته رونق اقتصادی استان خراسان رضوی بود که به یک بسته الگو تبدیل شد. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر درباره مجتمع  رفاهی فرهنگیان اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید

بزرگ‌ترین مجتمع رفاهی فرهنگیان کشور تا پایان سال ۱۴۰۴ تحویل داده می‌شود

وی افزود: در این بسته املاک آموزش‌وپرورش استان هم‌ مولد شدند و هم در فرایند تهاتر قرار گرفتند. از محل این مولدسازی هم اداره کل جدید آموزش‌وپرورش، هم اداره کل جدید سازمان نوسازی استان و هم ۵۰۰۰ کلاس درس ساخته خواهد شد.

مرادصحرایی ادامه داد: ساخت این کلاس‌ها با مشارکت خیرین است. ۲۵۰۰ کلاس درس برای هفت ناحیه آموزشی مشهد و تبادکان و ۲۵۰۰ کلاس درس دیگر برای باقی شهرهای استان خراسان رضوی ساخته می‌شود. برنامه‌ریزی شده هر دو اداره کل تا پایان سال ۱۴۰۴ ساخته شوند.

وزیر آموزش‌وپرورش بیان کرد: مرکز رفاهی امام‌علی(ع) ویژه فرهنگیان است که از حدود سال ۱۳۸۸ شروع شده و بالغ بر ۶۰۰ اتاق دارد. متاسفانه این پروژه سال‌ها متوقف مانده بود، اختلاف حقوقی وجود داشت که برطرف شده است.

فرهنگیان

فرهنگیان

وی اضافه کرد: استاندار خراسان‌رضوی نیز با مولدکردن چند پلاک در همان مجموعه کمک کردند تا پیمانکار بتواند در هفته‌های اخیر کار را از سر بگیرند. این مجتمع نیز که بزرگ‌ترین مجتمع رفاهی ما در کشور بوده است، تا پایان سال ۱۴۰۴ به جامعه فرهنگیان تحویل داده می‌شود.

مرادصحرایی خاطرنشان کرد: آنچه در این زمینه مهم بوده، استفاده از ظرفیت‌های موجود درون استان است. این پروژه‌های عظیم بدون اتکا به بودجه عمومی دولت از محل مولدسازی و کمک خیرین در حال ساخت هستند که این ارزش کار را‌ صدچندان می‌کند.

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: مولدسازی و بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها از ابتکارات رئیس‌جمهور شهید ما بود و امروز یکی از مجتمع‌هایی که در همین فضا ساخته می‌شود، مجتمع پنجاه‌کلاسه و بزرگ‌ترین مجتمع آموزشی کشور است که به نام رئیس‌جمهور شهید نام‌گذاری خواهد شد.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط