۲۱:۲۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۱

آخرین و جدیدترین خبر از افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بانک رفاه ۱۱ اردیبهشت

نهایی شدن افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و میزان دقیق آن به رفع ایرادات برنامه هفتم توسط شورای نگهبان بستگی دارد.

اعطای تسهیلات (وام بانکی) به مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، مجلس شورای اسلامی، برنامه هفتم توسعه کشور را که برای ۵ سال آینده نقشه راه اقتصادی و اجتماعی ایران را تعیین می‌کند، تصویب کرده است. با این حال، شورای نگهبان ایراداتی در این برنامه مشاهده کرده و برای نهایی شدن آن، باید به مجلس بازگردانده شود.

حقوق بازنشستگان از ابتدای سال ۱۴۰۳ مشمول افزایش خواهد شد. این خبر مسرت‌بخش را آقای حاجی‌بابایی رئیس کمیسیون تلفیق مجلس در جریان بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ اعلام کرد.

طبق گفته‌های ایشان این افزایش حقوق به صورت علی‌الحساب و از فروردین ماه اعمال خواهد شد. با وجود این نهایی شدن این افزایش و میزان دقیق آن به رفع ایرادات برنامه هفتم توسط شورای نگهبان بستگی دارد.

ارتباط برنامه هفتم با حقوق بازنشستگان از آن جهت است که منابع لازم برای افزایش حقوق بازنشستگان در این برنامه پیش‌بینی شده است. تا زمانی که برنامه هفتم به طور کامل نهایی و به قانون تبدیل نشود، تخصیص این منابع و نهایی شدن میزان افزایش حقوق بازنشستگان در ابهام خواهد بود.

آقای حاجی‌بابایی در ادامه صحبت‌های خود اعلام کرد که بعد از رفع ایرادات برنامه هفتم توسط شورای نگهبان، احکام جدید بازنشستگان صادر خواهد شد و در نهایت بودجه لازم برای پرداخت این افزایش حقوق نیز تخصیص داده می‌شود.

با وجود قطعی شدن افزایش حقوق بازنشستگان از فروردین ماه، هنوز ابهاماتی در خصوص میزان دقیق این افزایش و نهایی شدن آن وجود دارد. بازنشستگان منتظر رفع هر چه سریعتر ایرادات برنامه هفتم و نهایی شدن این افزایش حقوق هستند.

افزایش حقوق بازنشستگان از فروردین ماه ۱۴۰۳ به صورت علی‌الحساب اعمال می‌شود.نهایی شدن این افزایش و میزان دقیق آن به رفع ایرادات برنامه هفتم توسط شورای نگهبان بستگی دارد.منابع لازم برای این افزایش حقوق در برنامه هفتم توسعه کشور پیش‌بینی شده است.بعد از رفع ایرادات برنامه هفتم، احکام جدید بازنشستگان صادر و بودجه لازم تخصیص داده می‌شود.

افزایش حقوق بازنشستگان گامی مثبت در جهت حمایت از این قشر زحمتکش و افزایش قدرت خرید آن‌ها در شرایط اقتصادی کنونی است. با وجود این، هنوز چالش‌هایی برای نهایی شدن این افزایش حقوق و تعیین دقیق میزان آن وجود دارد. بازنشستگان و ذینفعان این موضوع امیدوارند که با پیگیری‌های مسئولان و رفع ایرادات برنامه هفتم، شاهد هر چه سریعتر اتفاقی مثبت در این زمینه باشند.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط