اخبار اقتصادی

یارانه جدید ۵ میلیونی برای این افراد

در صورت آزادسازی یارانه پنهان در بودجه ۱۴۰۳، مبلغ ۵ میلیون تومان به عنوان یارانه انرژی برای هر ایرانی واریز خواهد شد.

یارانه جدید ۵ میلیونی برای این افراد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصربه نقل از خبرجو ۲۴ در صورت آزادسازی یارانه پنهان در بودجه ۱۴۰۳، مبلغ ۵ میلیون تومان به عنوان این تسهیلات انرژی برای هر ایرانی واریز خواهد شد.برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید.

یارانه جدید ۵ میلیونی برای این افراد

در صورت آزادسازی  این تسهیلات پنهان در بودجه ۱۴۰۳، مبلغ ۵ میلیون تومان به عنوان یارانه انرژی برای هر ایرانی واریز خواهد شد.رقمی معادل ۱۱۶ میلیارد یورو به عنوان  این تسهیلات پنهان در جداول پیوست بودجه ۱۴۰۳ گنجانده شده، که در صورت ازادسازی این تسهیلات انرژی،  این تسهیلات ریالی نقدی ۵ میلیون تومانی به هر ایرانی تعلق خواهد گرفت.

مبنای محاسبه این یارانه پنهان نرخ ارز نیمایی بوده است. از سوی دیگر اگر قرار باشد این  این تسهیلات پنهان به حلقه آخر زنجیره مصرف به صورت مستقیم تخصیص داده شود، با احتساب نرخ تسعیر ۴۰ هزار تومان و جمعیت یارانه بگیر ۸۵ میلیون نفری به هر شخص ۵ میلیون تومان در ماه  این تسهیلات جدید تعلق خواهد گرفت.

این تسهیلات نقدی یک کمک و حمایت مالی از طرف دولت برای اقشار کم درآمد و ضعیف است. واریز  این تسهیلات معیشتی در دو مرحله برای مشمولان واریز می شود. در ادامه به جزئیات بیشتر اشاره می کنیم.

یارانه جدید ۵ میلیونی برای این افراد

یارانه جدید ۵ میلیونی برای این افراد

سید صولت مرتضوی که دیروز در گردهمایی کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر سخن می‌گفت، اظهارکرد: ظرف ۲ سال گذشته تقریباً معادل کل دوره تاسیس صندوق، به تعداد بیمه‌شدگان کشاورزان و روستائیان افزوده شده و اکنون یک میلیون و ۳۶ هزار نفر بیمه شده جدید به این صندوق اضافه شده است.

وی افزود: در بحث توجه به معیشت آحاد مختلف مردم خصوصاً اقشار کم درآمد ۲ طرح جداگانه هم اجرا شده که یکی پرداخت مستمری یا کمک هزینه معیشت ی برای دهک‌های مختلف جامعه و طرح حمایت از مادران شیرده و دارای فرزند شیرخوار است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: در این دولت و در صندوق بیمه اجتماعی روستائیان به طرح جوانی جمعیت هم توجه ویژه‌ای شده است و اکنون در صندوق کشاورزان عشایر و روستاییان بالغ بر ۵۰۰ هزار نفر از کسانی که تحت پوشش هستند را بانوان عشایر و روستاییان و کشاورزان تشکیل می‌دهند.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : خبرجو24

مطالب مرتبط