11:14 - 1403/04/03

سهام عدالت| سود سهام عدالت| استعلام سهام عدالت

پرداخت مرحله سوم سود سهام عدالت در سال ۱۴۰۳ | ورود به سامانه سهام عدالت با کد ملی + مشاهده و استعلام سهام sahamedalat.ir

به بهانه مرحله جدید واریز سود سهام عدالت، در این گزارش از اندیشه معاصر قصد داریم درباره زمان واریز مرحله سوم سود سهام عدالت توضیحاتی ارائه دهیم.

پرداخت مرحله سوم سود سهام عدالت در سال ۱۴۰۳ | ورود به سامانه سهام عدالت با کد ملی + مشاهده و استعلام سهام sahamedalat.ir

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، پرداخت مرحله سوم سود سهام عدالت در سال ۱۴۰۳ قرار بود در خرداد ماه انجام شود ولی با پایان یافتن خرداد و آغاز فصل تابستان تاکنون هیچ مسئولی تاریخ جدید واریز سود سهام عدالت را اعلام نکرده است و از آنجا که زمان دقیق آن توسط شورای عالی بورس مشخص و اعلام می‌گردد اما همه منتظر هستند بدانند واریز سود سهام عدالت در چه تاریخی است. ما در اندیشه معاصر ضمن پرداختن به زمان واریز مرحله سوم سود سهام عدالت در سال ۱۴۰۳ به نحوه ورود به سامانه سهام عدالت با کد ملی، مشاهده و استعلام سهام عدالت اشاره کرده ایم.

سهام عدالت 1403

پرداخت مرحله سوم سود سهام عدالت در سال ۱۴۰۳

سهام عدالت در دولت نهم با هدف توزیع ثروت بین اقشار کم برخوردار و کاهش سود دولت از بنگاه‌های بزرگ اقتصادی ایجاد شد. سبد سهام عدالت متشکل از سهام شرکت‌های دولتی است که تا اواسط سال ۹۹ قابلیت فروش سهام عدالت وجود نداشت اما پس از آن امکان آزادسازی سهام عدالت و فروش بخشی از سهام فراهم گردید./اندیشه معاصر

سود سهام عدالت از سال ۹۹ در دو مرحله به حساب دارندگان واریز شد. جاماندگان سهام عدالت نیز آخرین اخبار سهام عدالت ۱۴۰۳ را پیگیری می‌کند تا در زمان موعد بتوانند در سامانه سهام عدالت ثبت نام کنند.

پرداخت سومین سود سهام عدالت ۱۴۰۳

طبق اعلام مجید عشقی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تا خرداد ماه سودهای معوقه سهام عدالت از شرکت های زیر مجموعه جمع آوری می‌شود. مبلغ سومین مرحله سود سهام عدالت ۱۴۰۲ و زمان دقیق آن توسط شورای عالی بورس مشخص و اعلام می‌گردد. برای مشاهده سهام عدالت و میزان مبلغی واریزی آن وارد سامانه سهام عدالت به نشانی pl.sahamedalat.ir شوید. برای ورود به سامانه سهام عدالت، کدملی خود را وارد کنید تا کدامنیتی برای شما پیامک شود. سپس وارد سامانه سهام عدالت شوید.

مرحله دوم سود سهام عدالت ۱۴۰۲ چقدر بود؟

مرحله دوم سود سهام عدالت و همچنین سود سهام عدالت متوفیان به وراث از ۲۴ تا ۲۶ اسفند ماه به حساب دارندگان واریز شد. مبالغ سود سهام عدالت ۱۴۰۲ به شرح زیر است:

سبد سهام عدالت سود مرحله دوم سهام عدالت ۱۴۰۲
۴۹۲ هزار تومانی ۴۴۶ هزار تومان
۵۳۲ هزار تومانی ۴۸۲ هزار تومان
یک میلیون تومان ۹۰۶ هزار تومان

برای استعلام آخرین واریزی سود سهام عدالت با کد ملی به سایت sahamedalat.ir مراجعه کنید.

سود سهام عدالت جاماندگان چه می شود؟

شاید برای بسیاری از جاماندگان سهام عدالت سوال پیش آید که چطور می‌توانند سهام عدالت داشته و سود دریافت کنند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم در سال جاری ۵ میلیون نفر ایثارگر و کسانی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند، سهام عدالت دریافت کردند.

میزان سود سهام عدالت بهزیستی و کمیته امداد در سال جاری بین یک تا ۲ میلیون تومان خواهد بود و پرداخت سهام عدالت الباقی سهامداران جدید به سال آینده موکول شد. در راستای پیگیری سود سهام عدالت می توانید به مقاله “از کجا بفهمیم سود سهام عدالت واریز شده است؟” مراجعه کنید.

سود سهام عدالت چقدر است؟

سهام عدالت متشکل از سبد سرمایه‌گذاری به ارزش‌های ۵۰۰ هزار و یک میلیون تومان بوده که سود سهام عدالت بستگی به ارزش سهام عدالت متفاوت است. طی سال‌های گذشته واریزی سود سهام عدالت طی فواصل زمانی معین به دارندگان پرداخت شد.

اگر پیامک بانکی شما فعال نیست و می‌خواهید بدانید آیا سود سهام عدالت واریز شده است، به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه به نشانی ddn.csdiran.ir مراجعه نمایند. در این سامانه علاوه بر امکان اطلاع از واریزی سهام عدالت می‌توانید ارزش روز سهام عدالت را مشاهده کنید.

چرا سود سهام عدالت واریز نشد؟

دلایل مختلفی می‌تواند باعث عدم واریز سود سهام عدالت شود که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد:

حساب بانکی مشترک
راکد بودن حساب
حساب بلندمدت
درج شماره شبای نادرست
حساب بانکی مسدود
داشتن حساب ارزی

نحوه دریافت سود سهام عدالت

همان‌طور که پیش از این گفته شد، تنها شرط دریافت سود سهام عدالت ثبت نام در سجام و ثبت شماره شبا دارنده سهام است. سهامدارانی که در سامانه سجام ثبت نام نکرده و احراز هویت نشده‌اند، مبلغ سود سهام عدالت به حساب آن‌ها واریز نشده و بستانکار تلقی می‌شوند. اگر در سجام ثبت نام نکرده‌اید باید بدانید که ثبت نام در سجام و احراز هویت به دو روش انجام می‌گردد.

۱. در روش نخست می‌توانید به طور مستقیم وارد سامانه سجام شوید و اطلاعات شخصی و شماره حساب را وارد نمایید. پس از تکمیل فرم‌های مربوطه یک کد ۱۰ رقمی به شماره همراه پیامک می‌شود، پس از دریافت کد می‌توانید مجدد وارد سامانه شوید و احراز هویت غیرحضوری انجام دهید. این روش مستلزم پرداخت هزینه می‌باشد.

۲. در روش دوم می‌توانید با ورود به سایت کارگزاری بیدار برای ثبت نام در سامانه سجام و دریافت کد بورسی اقدام کنید.

سود سهام عدالت ۱۴۰۳ کی واریز میشود؟

همانطور که می‌دانید قرار بود سومین مرحله پرداخت سود سهام عدالت در خرداد ماه ۱۴۰۳ انجام شود اما سازمان بورس درمورد زمان و تاریخ واریز سود سهام عدالت ۴۰۳ اعلام کرد بعضی شرکت‌ها بخشی از سود خود را پرداخت نکرده‌اند. به طور کلی تاریخ دقیقی برای واریز هنوز مشخص نیست. ناگفته نماند که رییس سازمان بورس مجید عشقی، در مورد واریز سود سهام عدالت گفت: امیدواریم در تیر ماه بتوانیم باقی‌مانده سود را واریز کنیم.

سودهای رسوب شده سهامداران سهام عدالت

کسانی که سهام عدالت دارند ولی تا به حال سودی دریافت نکردند باید در سامانه سجام ثبت نام کنند. پس از احراز هویت در سجام، سهامداران در آذر ۱۴۰۲ علاوه بر سود سهام عدالت سال ۱۴۰۱، سود سنوات‌های گذشته را هم دریافت می‌کند.

سود سهام عدالت متوفیان واریز شد؟

در مهر سال ۱۴۰۲ برای نخستین بار امکان انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث فراهم شد. وراثی که مراحل انتقال سهام عدالت را تا ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ گذرانده باشند، سود سهام عدالت به حساب وراث واریز شده است. متوفیانی که سبد سهام عدالت آنها ۵۰۰ هزار تومانی است، حدود یک میلیون تومان به حساب وراث آنها واریز شد. همچنین متوفیانی که سهام عدالت آنها به ارزش یک میلیون تومان بود، وراث آنها سود حدود یک میلیون و ۹۰۰ دریافت کردند.

به طور مجموع سهام و سود سهام عدالت متوفیان تا سال ۱۴۰۲ حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان است که در حساب شرکت سپرده‌گذاری مرکزی قرار دارد. به این مبلغ سود بانکی تعلق گرفته که در زمان انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث، پرداخت می‌شود. وراث سهام عدالت باید بدانند که امکان انتقال سهام عدالت متوفیان وجود دارد اما تا به امروز زمان فروش سهام عدالت مشخص نشده است.

کلاهبرداری در سهام عدالت

به گزارش اندیشه معاصر، با انتشار اخبار پرداخت مرحله دوم سود سهام عدالت ۱۴۰۲ برخی سودجویان به کلاهبرداری با استفاده از این تیتر کرده‌اند. در حال حاضر هیچ ثبت نام سهام عدالتی انجام نمی‌شود و اگر پیامکی مبنی بر شرایط ثبت نام در سهام عدالت برای شما ارسال شد، بر روی لینک ارسال شده، کلیک نکنید چرا که در صورت گوشی همراه شما هک می‌شود.

سوالی که در اینجا پیش می‌آید این است که اگر لینک مخربی را باز کردیم چه کار کنیم؟ در پاسخ باید بگوییم که ابتدا همراه بانک خود را غیرفعال کنید. بنابراین بدانید که هیچ پیامکی مبنی بر ثبت نام سهام عدالت از سوی هیچ سازمانی برای متقاضایان ارسال نمی‌شود.

با سود سهام عدالت چه کار کنیم؟

اگر سرمایه‌های خرد به سرعت سرمایه گذاری نشوند، در مخارج روزانه صرف می‌شود. اگر نمی‌دانید با سود سهام عدالت خود چه کار کنید، ما به شما سرمایه گذاری در صندوق‌ های سرمایه گذاری را پیشنهاد می‌کنیم.

صندوق های سرمایه گذاری توسط افراد متخصص و تیم حرفه‌ای مدیریت می‌شوند به همین جهت بازدهی بیشتری نسبت به سرمایه گذاری مستقیم دارند. سرمایه گذاران براساس ریسک پذیری می‌توانند یکی از صندوق ها را انتخاب کنند. اگر فرد ریسک گریزی هستید و قصد دریافت یک سود ثابت دارید، به شما خرید صندوق درآمد ثابت را پیشنهاد می‌کنیم. صندوق درآمد ثابت سپر با پرداخت سود ۳۰ درصد سالانه جزو پرسودترین صندوق شناخته می‌شود و شما می‌توانید با سرمایه گذاری خود در این صندوق سود کسب کنید.

اگر فرد ریسک پذیری هستید، می‌توانید صندوق سهامی، صندوق مختلط، صندوق در صندوق و … را انتخاب کنید. برای مشاهده لیست صندوق های سرمایه گذاری به سایت fipiran.ir مراجعه نمایید.
جمع بندی

در اندیشه معاصر، به بیان نحوه ورود به سامانه سهام عدالت با کدملی و زمان‌های پرداختی سود سهام عدالت ۱۴۰۲ و مرحله سوم سهام عدالت در سال ۱۴۰۳ پرداختیم. زمان واریز سود سهام عدالت و مبلغ دقیق آن توسط شورای عالی بورس اعلام خواهد شد. اگر قصد بررسی سود سهام عدالت خود را دارید وارد سامانه یکپارچه ذینفعان شوید.

در صورتی که زمان پرداخت سود سهام عدالت همچون سال‌ها گذشته انجام شود، پیش بینی می‌شود سود سهام عدالت ۱۴۰۳ در دو مرحله شهریور و اسفند ماه به حساب دارندگان سهام عدالت واریز شود. وراثی که سهام عدالت متوفیان را به حساب خود منتقل کرده باشند، از این پس به صورت مرتب سود خود را دریافت خواهند کرد.

ورود به سامانه سهام عدالت با کد ملی

با ورود به سامانه سهام عدالت می‌توانید مشاهده و استعلام سهام عدالت با کد ملی را انجام بدهید. در حال حاضر، دو سایت سهام عدالت (ddn.csdiran.ir و sahamedalat.ir) فعال هستند و هر کدام، قابلیت‌های خاص خود را دارند. در بخش زیر، لینک ورود به این سامانه‌ها را قرار دادیم و در ادامه، راهنمای کار با آن‌ها را بررسی کردیم. پس تا انتهای این مطلب، همراه ما باشید.

با ورود به سامانه ذینفعان سهام عدالت (ddn.csdiran.ir) می‌توانید استعلام سهام را انجام بدهید و یا سهام خود را مشاهده کنید.

بعد از ورود به سایت ویرایش سهام عدالت (sahamedalat.ir) می‌توانید شماره شبا را تغییر بدهید و یا شماره تلفن سهام عدالت را ویرایش کنید.

از آنجایی که بعد از هر بار اعلام واریز سود، موضوع مشاهده سهام عدالت اهمیت زیادی پیدا می‌کند، نحوه دیدن و استعلام وضعیت دارایی سهام با کد ملی را در بخش زیر بررسی کردیم.

نحوه مشاهده و استعلام سهام عدالت با کد ملی به صورت اینترنتی و از طریق سایت ذینفعان امکانپذیر است. با کلیک بر روی دکمه زیر، وارد این سایت شوید.

اکنون، نوبت به بررسی مراحل ورود به سایت ddn.csdiran.ir/login و استعلام واریز سود و تعداد سهام عدالت است که در بخش زیر به آن پرداختیم:

ورود به سامانه سهام عدالت با کد ملی | sahamedalat.ir

افرادی می‌توانند وارد سامانه سهام عدالت شوند که سهام‌دار باشند و قبلا سودی دریافت کرده باشند. اگر این شرایط را دارید، با ورود به سامانه سهام عدالت می‌توانید ارزش کلی سبد سهام عدالت را ببیند. علاوه براین، قابلیت ثبت شماره شبا، ثبت شماره موبایل و یا تغییر آن در این سایت امکانپذیر است. (سایت یا تارنمای سهام عدالت با نام سامانه ویرایش اطلاعات سهام شناخته می‌شود و هنوز سامانه ثبت نام سهام عدالت از سوی دولت اعلام نشده است.)

در ادامه، آموزش تصویری ورود به این سایت آمده است:

برای وارد شدن به سامانه الکترونیکی سهام عدالت و دسترسی به “پنل سهام عدالت من” ابتدا دکمه زیر را کلیک کنید.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط