23:38 - 1403/03/13

اقتصادی

وام فرزند آوری مشاهده وضعیت | سایت ve.cbi.ir وام فرزند آوری /وام ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری واریز شد

وام فرزند آوری یکی از مهمترین بخش هایی است که توناسته تمامی افراد را به خودش جذب کند برای مشاهده جزئیات اندیشه معاصر را دنبال کنید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، وام فرزند آوری با توجه به شرایط استثنایی اش باعث به وجود آمدن علاقه و شور و شوق در وجود افراد شده است. وام فرزند آوری بخاطر سود چهار درصدی آن تمامی افراد را به اینکه چگونه میتوانند از این تسهیلات استفاده کنند کنجکاو کرده است و البته که مبلغ وام فرزند آوری به نسبت خوب است و قابل قبولکه در ادامه به آن پرداخته ایم برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

پیگیری وام فرزند آوری با کد رهگیری

یکی از انواع وام قرض الحسنه، وام فرزند آوری می باشد که پس از ثبت درخواست متقاضی برای دریافت وام، به طرق مختلف، ازجمله با کد رهگیری و شماره ملی، قابل استعلام و پیگیری است. لذا، در این تیتر از مقاله، استعلام با کد رهگیری وام فرزند آوری و در تیتر بعدی، پیگیری این وام با شماره ملی، توضیح داده خواهد شد.

در ابتدا، متقاضی استعلام با کد رهگیری وام فرزند آوری، باید آدرس ve.cbi.ir را که مربوط به سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند می باشد، در مرورگر خود جستجو نماید و پس از ورود به صفحه سایت، گزینه تسهیلات قرض الحسنه فرزند را انتخاب کند.

وام فرزند آوری

/> وام فرزند آوری

در این مرحله، متقاضی استعلام وضعیت وام فرزند آوری، باید گزینه مشاهده وضعیت را انتخاب کند.

پس از انتخاب گزینه مذکور، فرد باید، اطلاعات مورد نیاز را در کادرهای مربوطه وارد کند؛ این اطلاعات، شامل شماره ملی سرپرست و فرزند و کد رهگیری وام فرزند آوری که زمان ثبت نام به متقاضی داده شده می باشد. پس از درج اطلاعات لازم و وارد کردن حاصل جمع عبارت امنیتی در کادر مربوطه، فرد باید، بر روی گزینه مشاهده وضعیت، کلیک کند.

علاقمندان به کسب اطلاعات در خصوص وام فرزند آوری می توانند، نسبت به مطالعه مقاله ای که با همین عنوان، در قسمت حتما بخوانید مقاله آمده است، اقدام نمایند. در تیترهای بعدی، نحوه بازیابی شماره رهگیری وام فرزند آوری، برای افرادی که آن را فراموش یا گم کرده اند، توضیح داده خواهد شد.

نحوه مشاهده وضعیت وام فرزندآوری

متقاضیان پس از ثبت‌نام در طرح وام فرزندآوری در سامانه ثبت‌نام وام فرزندآوری، می‌توانند مراحل پیگیری وام فرزندآوری با کد ملی یا پیگیری وام فرزندآوری با کد رهگیری را از طریق سامانه ve.cbi.ir وام فرزندآوری مشاهده وضعیت انجام دهند. متقاضیاندر صورتی که شرایط لازم برای اخذ وام را داشته باشند، می توانند در زمان مشخص به شعبه بانک عامل مراجعه کرده و مراحل پایانی دریافت وام را تکمیل کنند.

<p>وام فرزندآوری یکی از مهمترین تسهیلات دولت در راستای تشویق خانواده‌ها به فرزندآوری می‌باشد که به والدین نوزاد تازه متولد شده ارائه داده خواهد شد. خانواده‌ها پس از تولد فرزند می‌توانند طی مدت دو سال برای دریافت این تسهیلات اقدام نمایند. این خانواده‌ها باید یک شرایط خاص را برای دریافت تسهیلات داشته باشد و پس از برخورداری از شرایط لازم می‌توانند نسبت به ثبت‌نام در سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند اقدام کنند.

یکی از مهمترین مواردی که پس از ثبت نام وام فرزند آوری در سامانه cbi.ir باید به آن توجه کنید، دریافت شماره پیگیری است. این کد یک شماره ۱۰ رقمی می‌باشد که پس از اسم‌نویسی در سامانه نمایش داده خواهد شد و به افراد پیامک می‌شود. متقاضیان باید برای پیگیری اسم‌نویسی وام فرزندآوری، کد پیگیری خود را داشته باشند. بنابراین سعی کنید که تا پایان مرحله اعلام نتیجه ثبت‌نام وام فرزندآوری، این کد را را در اختیار خود داشته باشید.

همه مراحل پیگیری وام فرزندآوری با کد ملی و از طریق سامانه تسهیلات قرض الحسنه وام فرزند انجام می‌شود و متقاضیان باید از طریق مراجعه سامانه مربوطه مراحل مشاهده وضعیت وام فرزندآوری با کد رهگیری را انجام داده و از پیگیری تلفنی اجتناب کنند.

افرد پس از وارد شدن به سامانه cbi.ir می‌توانند برای پیگیری وام فرزندآوری با کد رهگیری و مشاهده وضعیت وام فرزندآوری اقدام کنند. بنابراین والدین باید برای پیگیری وام فرزندآوری با کد ملی، کد رهگیری ده رقمی را که پس از ثبت‌نام دریافت کرده‌اند، نزد خود نگه دارند، چرا که برای تکمیل مراحل دریافت وام بسیار ضروری می‌باشد./مشورت

شرایط ثبت نام وام فرزند آوری چیست؟

تمامی شرایط ثبت نام وام فرزندآوری ۱۴۰۳ را در بخش زیر اطلاع‌رسانی کردیم تا آن را به دقت بخوانید:

۱- بازپرداخت وام فرزند را ۶ ماه بعد از دریافت آن است.

تسهیلات فرزندآوری را پدر خانواده می‌تواند دریافت کند.

۲- اگر مادر و پدر نوزاد دو قلو هستید، به ازای هر کدام از فرزندان‌تان می‌توانید براساس ترتیب تولد، وام بگیرید.

مهم‌ترین شرط ثبت نام در سایت وام فرزند آوری این است که فرزندان متولد فروردین سال ۱۴۰۰ به بعد (نهایتا ۲ سال بعد از تولد او) می‌توانند نسبت به دریافت این تسهیلات اقدام کنند. همچنین، وام فرزند آوری هر نوزاد را فقط یکبار می‌توانید دریافت کنید.

در ضمن، براساس جزئیات وام فرزند آوری، زمانی که بازپرداخت این وام را برای کودک بعدی خود انجام می‌دهید؛ اگر فرزند دیگری متولد شود، پرداخت تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری به فرزند متولد شده هم تعلق خواهد گرفت.

۳- برای دریافت وام فرزند، دارا بودن کارت پایان خدمت الزامی نیست.

۴- تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری به خانوارهایی تعلق می‌گیرد که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر و یا فرزند، از ۲.۵ بیشتر نباشد.

بنابراین، شما به‌عنوان متقاضی بدون ارائه کردن کارت پایان خدمت می‌تواند تسهیلات قرض الحسنه فرزند آوری را بگیرد.

۵- درصد وام فرزند اوری براساس مصوبات شورای پول و اعتبار، به صورت سالانه ۴ درصد در نظر گرفته شده است.

۶- معرفی یک ضامن معتبر سفته، شرایط ضامن وام فرزند آوری است./سیگنال

وام فرزندآوری ۱۴۰۳ چقدر است ؟

پرداخت تسهیلات بر اساس قانون به پدر اطفالی که تاریخ تولد آنان از ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ به بعد و در داخل ایران متولد شده اند به شرح ذیل تعلق می گیرد:

🔸 فرزند اول مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال با دوره باز پرداخت ۳ سال (۳۶ ماه)

🔸 فرزند دوم مبلغ ۸۰۰ میلیون ریال با دوره باز پرداخت ۴ سال (۴۸ ماه)

🔸 فرزند سوم مبلغ ۱.۲۰۰ میلیون ریال با دوره باز پرداخت ۵ سال (۶۰ ماه)

🔸 فرزند چهارم مبلغ ۱۵۰۰ میلیون ریال با دوره باز پرداخت ۶ سال (۷۲ ماه)

🔸 فرزند پنجم به بعد مبلغ ۲.۰۰۰ میلیون ریال با دوره باز پرداخت ۷ سال (۸۴ ماه)/اختبار

مدارک لازم برای وام فرزندآوری

برای گرفتن وام فرزند آوری می‌بایست مدارک مورد نیاز و ضروری خود را آماده کنید. براساس بخش قبلی که شرایط وام فرزنداوری و جزئیات آن را بیان کردیم؛ با ارائه کردن مدارک زیر می‌توانید از احتمال بالای پذیرفته شدن درخواست خود، اطمینان کامل داشته باشید. این مدارک شامل موارد زیر هستند:

اطلاعات شناسنامه و کارت ملی پدر و مادر
اطلاعات شناسنامه‌ای نوزاد
آدرس کامل محل سکونت خانواده متقاضی
کد پستی ده رقمی محل سکونت
کد رهگیری ۱۰ رقمی از سامانه وام فرزند

اصل و فتوکپی‌هایی که باید برای تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری به بانک ارائه کنید، عبارتند از:

صفحات شناسنامه پدر و فرزند
گارت ملی پدر
تمامی صفحات شناسنامه فرزند تازه متولد شده
کارت ملی و شناسنامه ضامن

یک فقره سفته هم جزو مدارکی است که باید به بانک بدهید تا وام فرزند را دریافت کنید.

وام ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری واریز شد

از صندوق بازنشستگی کشوری، جعفر امیرآبادی زاده افزود: تسهیلات ۳۵ میلیون تومانی ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری برای ۴۴ هزار نفر از حدود ۶۲ هزار متقاضی واجد شرایط که در تیر ماه سال ۱۴۰۲ ثبت نام کرده بودند، عصر یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ به حساب حقوقی آنها واریز شد.

به گفته وی، با توجه به ثبت نام متقاضیان وام ازدواج فرزندان توسط بازنشستگان و پس از بررسی مدارک ارسالی و تایید آن به تعداد ۴۴ هزار از متقاضیان در این مرحله تسهیلات به مبلغ ۳۵میلیون تومان، با کارمزد سالانه ۴درصد پرداخت گردید.

امیرآبادی زاده تاکید کرد: اجرای خدمات رفاهی و پرداخت تسهیلات مالی جزو سیاست های صندوق بازنشستگی کشوری با عنوان «خدمت ادامه دارد» است که براساس آن تلاش می کنیم به صورت مستمر خدمات مورد نیاز بازنشستگان را در قالب های مختلف اجرایی و تقدیم این عزیزان کنیم.

وی یادآور شد: واریز این تسهیلات برای الباقی متقاضیان، پس از بررسی و احراز شرایط آنها در تیرماه ۱۴۰۳ انجام خواهد شد./ایرنا

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط