اجتماعی

همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال جاری اجرایی میشود

یک سوال مشترک از هر ۲ کاندیدا درباره «همسان سازی حقوق بازنشستگان» پرسیده شد؛ موضوع مسکوت

همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال جاری اجرایی میشود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصربه نقل از عرشه آنلاین یک سوال مشترک از هر ۲ کاندیدا درباره «همسان سازی حقوق بازنشستگان» پرسیده شد؛ موضوع مسکوت برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنبد.

همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال جاری اجرایی میشود

پشت پرده واریز برای بازنشستگان در شب انتخابات/دست و دلبازی برای بازنشستگان سوژه شد
در جریان آخرین مناظره انتخاباتی بین مسعود پزشکیان و سعید جلیلی، یک سوال مشترک از هر ۲ کاندیدا درباره «همسان سازی حقوق بازنشستگان» پرسیده شد؛ موضوع مسکوت و فراموش شده‌ای که در ایام انتخابات بالاخره مورد توجه قرار گرفت.در جریان آخرین مناظره انتخاباتی بین مسعود پزشکیان و سعید جلیلی، یک سوال مشترک از هر ۲ کاندیدا درباره «همسان سازی حقوق بازنشستگان» پرسیده شد؛ موضوع مسکوت و فراموش شده‌ای که در ایام انتخابات بالاخره مورد توجه قرار گرفت.

به لیست عجایب انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۳ می توان اجرای قانون خاک خورده همسان سازی حقوق بازنشستگان را اضافه کرد. در جریان آخرین مناظره انتخاباتی بین مسعود پزشکیان و سعید جلیلی که سه شنبه شب هفته گذشته برگزار شد، یک سوال مشترک از هر ۲ کاندیدا درباره «همسان سازی حقوق بازنشستگان» طرح شد؛ موضوع مسکوت و فراموش شده که شب انتخاباتی بالاخره مورد توجه قرار گرفت و در سه روز منتهی به برگزاری مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم، مبالغ مورد تایید در قانون به حساب بازنشستگان واریز شده است؛ البته به صورت علی‌الحساب و نسیه!

همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال جاری اجرایی میشود

واریز یکباره پول به حساب بازنشستگان

واریز این مبالغ در هفته منتهی به برگزاری انتخابات از جانب البته مورد توجه و بازتاب در فضای رسانه‌ای و مجازی قرار گرفت و کنایه‌هایی در اینباره بیان شد و خبر واریز سه میلیون تومان به حساب شش میلیون و ۸۰۰ هزار بازنشسته با واکنش افکار عمومی مواجه شد.

داوود منظور، رییس سازمان برنامه و بودجه البته در توئیتی سعی کرد تا چارچوب حقوقی و علت این پرداخت را تشریح کند. او در اینباره نوشته است که «متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان یک بار در سال ۱۳۹۹ بر اساس تکلیف قانون برنامه ششم انجام شد. متناسب‌سازی برای دومین بار بر اساس تکلیف قانون برنامه هفتم انجام می شود که در هفته قبل ابلاغ شد. منابع مالی متناسب‌سازی هم در بخش دوم قانون بودجه پیش‌بینی شده است که در هفتم خرداد ابلاغ شد».

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط