۲۰:۳۷ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۷

نبرد دو اسب آبی نر سنگین وزن بر سر جفت+ فیلم

اسب های آبی با استفاده از عاج های رو به جلو، به صورت یکدیگر ضربه می زنند. دهان آنها در حالی که به سمت یکدیگر پرتاب می شوند کاملاً باز است. این رویارویی خاص با نیش بسیار موثر سر به پایان رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، اسب های آبی نر برای بدست آوردن حق جفت گیری در قسمتی از رودخانه رقابت شدیدی با هم داشتند. در این کلیپ جذاب دو اسب آبی نر بزرگ را می بینیم که در مقابل هم قرار گرفته اند. این نبردها کوتاه مدت نیستند  و می توانند ساعت ها ادامه داشته باشند. این نبردها آنقدر وحشیانه است که اسب آبی بازنده ممکن است بر اثر صدمات بمیرد. اسب های آبی با استفاده از عاج های رو به جلو، به صورت یکدیگر ضربه می زنند. دهان آنها در حالی که به سمت یکدیگر پرتاب می شوند کاملاً باز است. این رویارویی خاص با نیش بسیار موثر سر به پایان رسید.

آیا اسب های آبی به طور معمول دعوا می کنند؟

اسب های آبی حیواناتی بسیار اجتماعی هستند. آنها در گروه های تا ۱۰۰ نفر زندگی می کنند. از آنجایی که آنها موجودات زیادی فعال نیستند، بیشتر روز خود را در حوضچه های آب به استراحت می گذرانند. هنگام غروب، آنها برای تغذیه از آب حرکت می کنند. در واقع بیشتر فعالیت آنها در شب انجام می شود. هنگامی که آنها به هفت سالگی می رسند، نرها بسیار رقابتی می شوند. آنها سعی می کنند با خمیازه کشیدن و غرش تسلط خود را به نمایش بگذارند! نرهای غالب می‌توانند بسیار بدخلق باشند و حضور نرهای جوان‌تر را در نزدیکی ماده‌ها تحمل نمی‌کنند. برای نرهای بزرگ‌تر غیرعادی نیست که در طول این مسابقات رقابتی به مردان جوان‌تر آسیب جدی وارد کنند یا حتی آن‌ها را بکشند.

اسب‌های آبی معمولاً هنگام جفت‌گیری چگونه رفتار می‌کنند؟

بیشتر جفت گیری اسب های آبی در فصل خشک بین فوریه و آگوست انجام می شود. این بدان معنی است که زایمان در فصل بارانی که بین اکتبر و آوریل است انجام می شود. هنگامی که آنها به دنبال یک جفت هستند، نرها در اطراف گروه ماده ها به دنبال یک شریک پذیرا می گردند. مراسم خواستگاری زمانی به اوج خود می رسد که نر ماده را از گله بیرون می راند و آن را تا عمق آب تعقیب می کند.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار