۲۰:۲۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۴

مسواک زدن دندان های اسب آبی در باغ وحش!+ فیلم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، فیلمی از باغ وحش اوزاکا مردی را نشان می‌دهد که دندان‌های اسب آبی را مسواک می‌زند. ( احتمالاً مسواک از جارو هم بزرگ‌تر است.) اگرچه این صحنه به نظر شایان ستایش است، اما باید بدانید که در کل قلمرو حیوانات، اسب های آبی بزرگترین دندان‌ها و یکی از قوی‌ترین نیروهای گاز گرفتن را دارند. زیبا و غول پیکر اما بسیار خطر...

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، فیلمی از باغ وحش اوزاکا مردی را نشان می‌دهد که دندان‌های اسب آبی را مسواک می‌زند. ( احتمالاً مسواک از جارو هم بزرگ‌تر است.) اگرچه این صحنه به نظر شایان ستایش است، اما باید بدانید که در کل قلمرو حیوانات، اسب های آبی بزرگترین دندان‌ها و یکی از قوی‌ترین نیروهای گاز گرفتن را دارند.

زیبا و غول پیکر اما بسیار خطرناک!

از بین تمام حیوانات سافاری اسب آبی یکی از زیباترین ها با گوش های ریز و بدن تکه تکه است. اما، اجازه ندهید ظاهر آنها شما را گول بزند. آنها جزو خطرناک ترین حیوانات جهان هستند. شما قطعاً نمی خواهید توسط این حیوانات ۳۰۰۰ پوندی تعقیب شوید. آنها چه در آب و چه در خشکی به طرز شگفت انگیزی چالاک هستند. اسب های آبی نه تنها بزرگ هستند، بلکه به شدت سرزمینی هستند و می توانند بسیار تهاجمی باشند، به خصوص اگر احساس خطر کنند.

اسب آبی مسئول بیشترین مرگ و میر ناشی از حیوانات در آفریقا است

البته شاید نتوان این واقعیت را از چهره این حیوانات به ظاهر آرام حدس زد اما اسب های آبی بیش از هر حیوان بزرگ دیگری مسئول مرگ و میر انسان در آفریقا هستند. به طور متوسط، آنها مسئول ۵۰۰ مورد مرگ سالیانه هستند. این تعداد در مقایسه با شیرها قابل توجه است که معمولاً مسئول حدود ۲۰  مورد مرگ سالانه هستند.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار