15:39 - 1403/03/29

«قالیباف» بازنشستگان را غافلگیر کرد | همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بانک رفاه و کشوری بانک صادرات از زبان قالیباف

قالیباف در همایش کارگران و بازنشستگان که صبح امروز برگزار شد، گفت: ما باید آسایش بازنشستگان را اولویت قرار دهیم و کلیه مشکلات در زمینه همسان سازی و متناسب سازی بازنشستگان باید حل شود.

کاندیدای ریاست جمهوری 1403

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، دکتر محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی و نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در خصوص همسان سازی و متناسب سازی حقوق بازنشستگان که در همایش کارگران و بازنشستگان حامی محمدباقر قالیباف در سالن حجاب تهران صبح امروز برگزار شد، توضیحاتی را ارائه داد که در اندیشه معاصر با افتخار شرح می دهیم.

 

همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بانک رفاه و کشوری بانک صادرات از زبان قالیباف

در ابتدای این همایش، محمدباقر قالیباف (نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری) اظهار کرد: خوشحالم که امروز در جمع شما کارگران و بازنشستگان عزیز هستم. به چند نکته که برای ایران عزیز ما مهم است امروز اشاره میکنم که دغدغه همه ماست.

وی افزود: نکته اول این است که خود انتخابات از برکات امام و شهدا و انقلاب و یک فرصت است. اینجا فرصتی برای تعیین سرنوشت خودمان است. هشتم تیر فرصتی برای مردم ایران است که با بینش خودشان اداره اجرایی کشور را به یکی از برادران واگذار کنند.

قالیباف اضافه کرد: قانون باید اجرا شود. پس از ۴۵ سال از انقلاب اسلامی، امروز از افراد شناخت داریم. افراد کارنامه دارند و باید به دقت به این کارنامه نظرافکند و سپس انتخاب کرد. رئیس جمهور در ایران ظرفیت بالای اجرایی دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ما مشکلات زیادی داریم، اما ظرفیت‌های بسیاری را نیز داریم که آن‌ها را هدر دادیم. بخش عمده مشکلات ما ناشی از ناکارآمدی مدیریتی است.

وی تاکید کرد: ما بار‌ها گفتیم که وقتی بودجه تصویب می‌شود، افزایش حقوق کمتر از تورم در این بودجه حقوق اقشار حقوق بگیر از کارمند و کارگر و بازنشسته را کاهش ارزش داده و سفره آنان را کوچک می‌کند. باید به این سمت برویم که حتما فاصله بین نرخ تورم و حقوق‌های دریافتی پر شود وگرنه هر روز مشکل خواهیم داشت. بار تورم را اقشار مستضعف جامعه نباید بکشند. بنده به شما قول می‌دهم که این موضوع را در دولت سرلوحه قرار بدهیم.

قالیباف گفت: تولیدکنندگان ما باید در اولویت باشند. ما نباید تصمیمات خلق الساعه بگیریم. برخی تصمیمات خلق الساعه در دولت قبل یک شبه زندگی بسیاری از اقشار را خراب کرد که باید با تصمیمات قاطع و مدبرانه مسیر گذشته را تغییر داد.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه ما شهروند درجه یک و درجه دو ایجاد کردیم، گفت: ما در برنامه هفتم توسعه قوانین خوبی آوردیم، ولی اجرای برنامه نیازمند رشد اقتصادی است. باید کل کیک اقتصاد بزرگ شود. بهره‌وری باید اولویت ما باشد. چون بهره وری کارآمدی را ایجاد می‌کند. ما امروز در بخش بهره وری انرژی و ثروت زیادی را اتلاف می‌کنیم. ما ۳.۵ برابر حجم یارانه انرژی پرداختی اتلاف داریم؛ لذا چالش اصلی برای تغییر بهره‌وری، تغییر مدیریت است.

وی با اشاره به اینکه تغییر مدیریت باید سال به سال خود را در رشد اقتصادی و کارآمدی نشان دهد، اظهار کرد: باور ما این است که زن، محور خانواده است. امروزه مادرخرج خانواده‌ها مادران هستند. هم نیروی کارآفرین هستند هم مدیر مخارج و ثروت خانواده هستند و هم مدیر فضای خانواده و تربیت فرزندان هستند.

قالیباف تصریح کرد: ما باید آسایش بازنشستگان را اولویت قرار دهیم. به فضل الهی تا انتهای برنامه هفتم توسعه تسلط کامل به بحران تورم رخ خواهد داد. به کمک جوانان و کارگران و کارآفرین‌ها دخالت بی‌جای دولت در اقتصاد را رفع خواهیم کرد و رشد اقتصادی را چنان رقم می‌زنیم که فاصله بین تورم و حقوق افراد پر شود. نکته‌ای که در حوزه رشد گفتم، باعث می‌شود که کلیه مشکلات در زمینه همسان سازی و متناسب سازی حل شود.

این نامزد انتخابات تاکید کرد: علت اینکه دولت‌های قبل گاهی مزد را کمتر از تورم افزایش دادند، این بود که بودجه بدون کسری و تراز نداشتند و این ناشی از عدم تدبیر مدیریتی بوده است که باید اصلاح شود. در برنامه هفتم تولید ثروت برای کاهش کسری پیش‌بینی شده، اما ضعف مدیریتی مانع از اجرای این برنامه شده است.

رئیس مجلس تاکید کرد: ما زمان و حق آزمون و خطا نداریم. اگر توفیق خدمت یافتم، همانطور که در این ۴۵ سال پس از انقلاب زندگی شخصی نکردم، پس از توفیق خدمت هم بیشتر تلاش خواهم کرد و کارنامه من ضمانت اجرایی این موضوع است. ما باید یخچال‌های مردم را پر کنیم. بیمه کارگران ساختمانی در مجلس را به شکل بی سابقه در فاصله ۴۵ روزه تصویب کردیم.

وی تصریح کرد: ما در دهه ۹۰ که به تعبیر رهبری دهه رکود بود، متوسط ۱ درصد رشد داشتیم. مجلس یازدهم و دولت سیزدهم این ریل را تغییر دادند و ان‌شاالله بعد از شهادت شهید رئیسی باز هم این مسیر ادامه می‌یابد.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

15 نظر برای این مطلب ثبت شده است:

علی

30 خرداد 1403


سالهاخدمت و نجات جان ومال انسانهادرحوادث طبیعی وغیرطبیعی همراه پرداخت بیمه و بیمه اضافه کارباجانبازورزمنده و بسیجی بودن که ان شاالله در زمان بازنشستگی ورفاه خانواده که ۷سرعائله دختروپسروقتی من نمیتوانم حال به خانواده خودم کمک کنم معیشت والبسه راخریدنمایم بدلیل بیکار و بزرگ بودن فرزندان آن شاالله هلال احمریه بازنشستگان خودش کمکی تا شرمنده خانواده نشده و بزرگی در خانواده حفظ گردد نه هلال احمرونه تامین اجتماعی ونه دولت کمکی نکرده ودراعیادوروزهای خاص چیزی پرداخت ننموده واگرپرداختی درسال یکی دوبار به بازنشسته مبلغی که برای شاغلین مثل یک حقوق میدهد به بازنشسته مبلغی یکی آنهم مبلغی که نمیتوان برنج وحبوبات گرفت ان شاالله مابازنشستگان را همچون شاغلین کمک خواهندنمودتاماهم در رفاه باشیم ان شاالله

علی عدالتی

30 خرداد 1403


تاالان که مسئولین سوارخرشدندپشت سرنگاه نکردن شایدایندفعه بخاطرخودشون سرشونو بچرخونندازپشت نخورند

عیسی

31 خرداد 1403


چهار سال تمام همسان‌سازی را بین مجلس و دولت بلوکه کردید و آخرش هم افتاد به دولت بعد توسط مخبر و انجام نشد رای هم برای دولتهای ....

جانباز

31 خرداد 1403


والله رئیسی هم قبل از رئیس جمهور شدنش همین حرفها را میزد ولی بعداز استقرار در سال ۱۴۰۰ افزایش ۳۷ درصدی زمان روحانی را که مجلس تصویب کرده بود نمی خواست اجرا کند که بفضل الهی بازنشستگان به خیابان آمدند و گرفتند هرکس دروغ بگوید هم در این دنیا و هم در آن دنیا باذن الله خواهد سوخت

مراد

31 خرداد 1403


بلبل زبون شدی قالیباف؟؟ مگر درمقام نیستی که وعده ها راعمل کنید؟؟ حالا بعداز 45سال یادت اومده که کاری انجام بدی؟؟

اکبری

01 تیر 1403


تو رو خدا این قدر تبلیغات نگذارید آدم دیونه میشه نمی دونه این چند خطی که می خواد بخونه از کجای صفحه پیداش کنه باید از لابه لای تبلیغات این چند خط رو پیدا کنه اعصابمون خرد میشه اصلا رغبت نمی کنه یه متنی رو باز کنید

بازنشسته

01 تیر 1403


اقای قایباف یه مقداری به شعور بازنشستگان احترام بگذار واسه رای جمع کردن راههای دیگه‌ای هم هست سربزنگاه همه مهربان شده اید دستدلباز

جمشید عطار حنیدی

01 تیر 1403


کسی که افزایش حقوق را متناسب با تورم پیشنهاد میدهد بدانید که قادر به مهار تورم نبوده و حرفش فریبنده است.همه این وعده ها باد هو است .

غلامحسین

01 تیر 1403


بااحترام جناب قالی باف چراشعارمیدهید ده سال است باروح وروان بازنشسته ها بازی میکنید پیش خدا باید جوابگو باشید خبرنگاران محترم چراازبازنشستگان نمیپرسند که چراتاکنون فقط مسعولان شعار همسان‌سازی میدهند ولی درعمل صفر هستن چرا

رضا

01 تیر 1403


آقای قالیباف سالهای متمادی در پستهای کلیدی و مهم مملکت در راس کار بوده اند. به مردم بگوید تا به حال کدام قدم را جهت رضای خدا و به نیت گره گشایی از مشکلات و مصیبتهای افراد بدبخت و بیچاره جامعه برداشته اند؟! مگر ایشان سالها هدایت قوه مقننه را بر عهده نداشته اند پس چرا ملت روز به روز دارند بیشتر به لبه پرتگاه فلاکت و نابودی نزدیکتر می شوند؟

مردم ایران

01 تیر 1403


اقای قالیباف رئیس مجلس چرا قبل از اینکه نامزد ریاست جمهور بشوند به داد بازنشسته ومردم نبودند

حسین

01 تیر 1403


با سلام اقای قالیباف شما که طی سالهای زیاد پست های مهم انتظامی ومدیریتی ونظامی ودر نهایت ریاست مجلس را داشتی تا به حال فکر کوچک شدن سفره مردم نبودید ویا میگید ناکارامدی مدیر یتی چرا حالا فکر بازنشتگانی که از خرداد سال ۹۷ که تورم صعود وحشتناک تا حالا دارد چیکار کردی همه مشکلات را گردن دولتهای قبل میاندازند چرا دلار از ۱۰ هزار تومان برسد به ۵۰ الی ۶۰ ه ار تومان همه هم میگویند من رییس جمهو ر شدم کنت ل میکنمم

فرهنگی بازنشسته

01 تیر 1403


آقای حاج بابایی قول شرف داده بودند که همسان سازی اجرا می شود حالا شما بعد از سه ماه می گویید باید اجرا شود از 4سال پیش باید اجرا میشد در این 43 سال حقوق را عادلانه نتوانستید واریز کنید نه بین شاغلین و بازنشستگان نه بین بازنشستگان کشوری و لشکری و تامین اجتماعی

ح

02 تیر 1403


از نظر مقام معظم رهبری فرزانه و نظام جمهوری اسلامی ایران....مرگ بر اسرائیل کودک کش و حامیانش..... و همه ریاست جمهوری اسلامی ایران شرکت کردند واضح می‌دونن دغدغه اصلی مردم فقرا مستعضفان معلولان قشر ضعیف و صادق شفاف سازی در معشیت کرونی کمر شکن لحظه به لحظه ثانیه به ثانیه قیمت ها عوض میشوند هست از ریاست جمهوری اسلامی ایران هرکسی باشد فرق بین فقرا مستعضفان معلولان قشر ضعیف و سروتمندان فرق نگذارد همه یکسان ببیند اکثرا معلولان بدون خونه اجاره نشین اندک ماهانه و شرمنده زنو بچه ها شون هستند ماده ۲۷ معلولان خیلی وقت است در مجلس و دولت چندین سال است اجرا شده ولی خبری نیست اجرایش کمک کنید حامی فقرا قشر ضعیف محرومان از جنس مردم باشید مثل حضرت علی علیه السلام پیامبر خدا همیشه در صحنه محرومان میدید و حامیانش بود لطفاً لطفاً وعده‌های انتخاباتی ندید بخاطر رأی جمع آوری درد فقرا الان معشیت است تنها معشیت کرونی کمر شکن کمرم مردم مخصوصا معلولان شکسته همیشه شرمنده خانواده هستند و آرزوی مرگ میکنیم شرمنده زنو بچه ها نشیم دست خالی پیش خانواده رفتن فکرش بکن ممنون اشتراک بگذارید شاید مسعلولان محترم واقعا ببینند کسی رأی بدیم دغدغه مردم الان معشیت است بدونه شرمنده زنو بچه ها نشیم واقعیت از جنس مردم صادق با مردم درد فقرا بدوند و پیگیر باشد دنبال کاراش آیا چنین برخورد کردند فقرا محرومان مردم زجر کشیده منم بلدم وعده بدم در عمل نشان بدید

غلام حسین

03 تیر 1403


افزایش حقوق مزد بگیران ثابت باعث بالا رفتن تورم و افزایش نرخ کالا میشه اولین اولویت دولت کاهش تورم باید باشد

نظرات بسته شده است