۲۲:۵۲ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۶

عاقبت سهل انگاری پرنده در مقابل شیرها + فیلم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، در یک نمایش نفس گیر از غرایز خام طبیعت که در یک باغ وحش ثبت شده است، یک برکه به ظاهر آرام به صحنه ای برای رویارویی چشمگیر بین شکارچی و طعمه می شود. این لحظه گیرا، که در آن پرنده ای ناآگاهانه به سمت خطر شنا می کند و شیرهای ماده آن را از نزدیک تماشا می کنند، بر قوانین همیشه حاضر بقا و شکار که بر قلمرو حیوانات...

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، در یک نمایش نفس گیر از غرایز خام طبیعت که در یک باغ وحش ثبت شده است، یک برکه به ظاهر آرام به صحنه ای برای رویارویی چشمگیر بین شکارچی و طعمه می شود. این لحظه گیرا، که در آن پرنده ای ناآگاهانه به سمت خطر شنا می کند و شیرهای ماده آن را از نزدیک تماشا می کنند، بر قوانین همیشه حاضر بقا و شکار که بر قلمرو حیوانات حاکم است تأکید می کند.

آرامش قبل از حمله شیر

صحنه با یک پرنده که روی آب سر می خورد و از خطری که در ساحل در کمین آن است آغاز می شود. شیر های ماده در کمین نشسته اند و چشمانشان به این طعمه بالقوه با صبر و شکیبایی دوخته شده است.

لحظه اقدام شیر

همانطور که ویدئو به جلو می رود پرنده از طریق ترکیبی از کنجکاوی و بی دقتی، بیش از حد به قلمرو شکارچی نزدیک می شود. نزدیکترین شیر با استفاده از فرصت، حمله ای سریع و قاطع را انجام می دهد. این لحظه از عمل، جایی که پرنده به صورت استعاری “مستقیم به قلمرو سایه” فرستاده می شود، جوهر کارایی وحشیانه طبیعت را به تصویر می کشد. شیر با حمله ای برق آسا پرنده را شکار می کند و از همنوعان خود فرار می کند.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط