۱۸:۳۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۶

استخدام

طرح ساماندهی کارکنان دولت | آخرین خبر از طرح ساماندهی کارکنان دولت امروز ۶ خرداد /طرح ساماندهی کارکنان دولت با کمک سه قوه اجرا خواهد شد

طرح ساماندهی کارکنان دولت با کمک سه قوه اصلی کشور اجرا خواهد شد

ساماندهی کارکنان دولت

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، طرح ساماندهی کارکنان دولت به شدت اهمیت دارد چرا که با کمک آن افراد میتوانند کار خودشان را تضمین کنند و حتی طرح ساماندهی کارکنان دولت بر روی حقوق آنها نیز تاثیر دارد و آنها میتوانند از این مزیت استفاده کنند. طرح ساماندهی کارکنان دولت برای تاریخ ۶ خرداد یعنی امروز به دست افراد رسیده و کمی از نگرانی آنها را به دست فراموشی سپرده است. برای مشاهده جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید

وضعیت طرح ساماندهی کارکنان دولت امروز یکشنبه ۶ خرداد

طرح ساماندهی کارکنان دولت با هدف بهبود وضعیت اشتغال کارکنان سه قوه و نهادهای مختلف (کارکنان شرکتی و پیمانی) اجرا خواهد شد.
پس از تصویب نهایی و اجرای طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت شرکت‌های پیمانکاری حذف خواهند شد که در ویژن تایمز به شرح کامل آن پرداخته ایم.

ابهام نحوه بکارگیری افراد در مواردی که پست‌های دستگاه مربوطه تکمیل شده باشد

تبدیل وضعیت این کارکنان شرکتی با رعایت مقررات گزینش، پس از پایان مدت قراردادشان با شرکت تامین نیروی انسانی طرف قرارداد خواهد بود. رتبه بندی و ارتقای کارکنان به کارگیری شده براساس مقررات و قانون کار طرح طبقه بندی مشاغل کارگری موضوع قانون کار و کارکنان قرارداد کار معین تابع قانون مدیریت خدمات کشوری خواهد بود./ایران فوری

طرح ساماندهی کارکنان دولت

طرح ساماندهی کارکنان دولت

خبر مهم برای کارکنان دولت

ولی اسماعیلی با بیان اینکه طرح ساماندهی کارکنان دولت، قراردادی و شرکتی را دو سال قبل در مجلس شورای اسلامی شروع کردیم، افزود: این طرح در راستای ایجاد امنیت شغلی کارکنان است و با ۲۰۰ رأی موافق در صحن علنی تصویب شد و به شورای نگهبان رفت.

وی اظهار کرد: در این دو سال طی رفت و برگشت های بیش از ۵ بار که این طرح بین مجلس و شورای نگهبان داشت، اصلاحیه ها و نظرات شورای نگهبان انجام و مجددا برای تأیید به شورای نگهبان ارسال شد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طرح در هیأت مجمع تشخیص مصلحت نظام به دلایل بار مالی برای دولت و مخالفت با طرح چابکسازی دولت رد شد و مجددا در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی مطرح و با رأی قاطع به صحن علنی مجلس راه یافت.

پس از تصویب نهایی و اجرای طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت شرکت‌های پیمانکاری حذف خواهند شد که به شرح کامل آن پرداخته ایم.

تبدیل وضعیت این کارکنان شرکتی با رعایت مقررات گزینش، پس از پایان مدت قراردادشان با شرکت تامین نیروی انسانی طرف قرارداد خواهد بود. رتبه بندی و ارتقای کارکنان به کارگیری شده براساس مقررات و قانون کار طرح طبقه بندی مشاغل کارگری موضوع قانون کار و کارکنان قرارداد کار معین تابع قانون مدیریت خدمات کشوری خواهد بود.

تبدیل وضعیت این کارکنان شرکتی با رعایت مقررات گزینش، پس از پایان مدت قراردادشان با شرکت تامین نیروی انسانی طرف قرارداد خواهد بود. رتبه بندی و ارتقای کارکنان به کارگیری شده براساس مقررات و قانون کار طرح طبقه بندی مشاغل کارگری موضوع قانون کار و کارکنان قرارداد کار معین تابع قانون مدیریت خدمات کشوری خواهد بود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در تشریح نشست امروز این کمیسیون با محوریت طرح ساماندهی کارکنان دولت گفت: با توجه به اینکه شورای نگهبان هم این مصوبه را تأیید کرده است، در نشست امروز با رأی اکثریت اعضای کمیسیون اجتماعی بر مصوبه کمیسیون اصرار کردیم. امیدواریم با تصویب آن در صحن علنی در هفته جاری، برای مصوبه نهایی به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال شود.

ولی اسماعیلی، نماینده مردم گرمی و رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست این کمیسیون عنوان کرد: نشست امروز (دوشنبه، سوم اردیبهشت‌ماه) کمیسیون اجتماعی با محوریت طرح ساماندهی کارکنان دولت( اعاده شده از شورای نگهبان) برگزار شد. بالاخره این طرح، موضوعی بود که دو سال کمیسیون روی آن کار کرد و خوشبختانه چند ماه پیش در جلسه‌ای با حضور غلامرضا مولابیگی، عضو حقوقدان شورای نگهبان ایرادات شورای نگهبان به آن رفع شد و به صحن مجلس بازگشت.اصرار کمیسیون اجتماعی بر مصوبه قبلی طرح ساماندهی کارکنان دولت رئیس کمیسیون اجتماعی در ادامه گفت: در نتیجه صحبت و هم‌اندیشی با هیات رئیسه کمیسیون، قرار بر این شد که در جلسه امروز، کمیسیون اجتماعی بر مصوبه خود اصرار کند؛ با توجه به اینکه شورای نگهبان هم این مصوبه را تأیید کرده است، این کار از نظر قانونی با آئین‌نامه داخلی مجلس مغایرتی ندارد./اندیشه قرن

پایانِ پاس کاری «طرح ساماندهی کارکنان دولت»

ابهامات مصوبه اصلاحی مجلس چه بود؟

ابهام تامین نیروی انسانی از جهت شمول آن نسبت به قرارداد‌های حجمی و خرید خدمت

ابهام تکلیف قرارداد‌های فعلی شرکت‌های تأمین نیرو و کارکنان آنان

ابهام نحوه بکارگیری افراد در مواردی که پست‌های دستگاه مربوطه تکمیل شده باشد

تبدیل وضعیت این کارکنان شرکتی با رعایت مقررات گزینش، پس از پایان مدت قراردادشان با شرکت تامین نیروی انسانی طرف قرارداد خواهد بود.

رتبه بندی و ارتقای کارکنان به کارگیری شده براساس مقررات و قانون کار طرح طبقه بندی مشاغل کارگری موضوع قانون کار و کارکنان قرارداد کار معین تابع قانون مدیریت خدمات کشوری خواهد بود./ایونا

چه کسانی شامل ساماندهی کارکنان دولت می‌شوند؟

وجود انواعی از قراردادهای مختلف در نهادهای دولتی، موجب ایجاد حس نارضایتی و تبعیض بین نیروهای کار قراردادی شده است، به همین جهت تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی یازدهم با ارائه‌ طرحی تحت عنوان «ساماندهی کارکنان دولت» در پی حل دغدغه نیروهای شرکتی بودند. بر اساس طرح مذکور که به تنظیم روابط نهادهای دولتی با کارکنان آن‌ها می‌پردازد، تمام کارکنان قراردادی، کارگران قراردادی، نیروهای پیمانی و شرکتی که طرف قرارداد با سازمان‌های دولتی و نهادهای عمومی کشور هستند، می‌توانند در طرح ساماندهی نیروهای شرکتی شرکت کنند.
پس از ارائه این طرح به هیئت رئیسه و ارائه آن به کمیسیون اجتماعی ، اعضا به بررسی آن پرداختند و آن را به تصویب رساندند؛ پس از آن طر تقدیم هیئت رئیسه شد و پس از چند بار رفت و برگشت بین کمسیون اجتماعی و صحن مجلس در نهایت طرح به تصویب رسید و جهت تایید به شورای نگهبان ارسال شد.

شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام نسبت به طرح مذکور ایراداتی را مطرح کردند، شورای نگهبان تعدادی ایراد محتوایی و ایرادات شکلی و ویرایشی نسبت به این طرح مطرح کرد و ایرادات مجمع در رابطه با سیاست‌های کلی نظام بود که این مسائل در جلسه کمیسیون اجتماعی بر‌طرف شد./ایونا

پایان بخشیدن به قراردادهای «شرکتی و حجمی»

البته دولت و مجلس درباره این طرح اختلافاتی داشتند که مهمترین آن بحث بار مالی بود که در دستورکار قرار گرفتن این طرح در جلسه علنی را به عقب انداخت که پس از برگزاری چندین جلسه بین مجلس و دولت و ایجاد اصلاحاتی در طرح مذکور، طرح در کمیسیون تصویب و جهت بررسی و رفع ایرادات شورای نگهبان در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه شد که در نهایت طرح در تاریخ (یکشنبه ۸ بهمن) در دستورکار مجلس قرار گرفت که محسن زنگنه نماینده تربت حیدریه درباره این نشست ، گفت:یکی از طرح‌های مهم مجلس ساماندهی نیروهای دستگاه‌های دولتی بود که به صورت‌های مختلف حجمی، قراردادی و شرکتی به فعالیت خود می‌پرداختند.

وی همچنین با اشاره به رفع ایرادات برخی از تبصره های طرح مذکور در مجلس، بیان کرد: رفع مشکل اصل ۷۵ قانون اساسی و مسئله ایجاد بدهی برای دولت در طرح مذکور و در جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده تربت‌حیدریه تاکید کرد: به موجب مصوبه مجلس، از ابتدای سال ۱۴۰۳ عقد هرگونه قرارداد دستگاه ها برای فعالیت‌های حجمی، به مانند فعالیت‌هایی نظیر حمل و نقل، تاسیسات ، نگهبانی و باغبانی … با شرکت ها لغو شده و افراد باید به طور مستقیم با دولت و دستگاه مذکور قرارداد فعالیت امضا کنند./اینتیتر

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط