21:36 - 1403/03/27

اجتماعی

صولت مرتضوی از همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی خبر داد

اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران با افزایش مالیات بر ارزش افزوده، وظیفه برنامه هفتم توسعه است که باید از ابتدای سال جاری اجرا شود.

صولت مرتضوی از همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی خبر داد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصربه نقل از نبض بازار اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران با افزایش مالیات بر ارزش افزوده، وظیفه برنامه هفتم توسعه است که باید از ابتدای سال جاری اجرا شود.برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید.

صولت مرتضوی از همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی خبر داد

بازنشستگی به معنای ترک موقعیت، شغل یا زندگی کاری فعال است. همچنین، امکان دارد که فرد با کاهش ساعات کاری یا حجم کاری، به عنوان نیمه بازنشسته فعالیت خود را ادامه دهد. بسیاری از افراد در سنین پیری یا به دلایل بهداشتی، با انتخاب بازنشستگی، قادر به ادامه کار خود نیستند.

با وجود گذشت دو ماه از سال، نه برنامه هفته به مرحله اجرایی رسیده و نه تکلیف همسان‌سازی حقوق بازنشستگان روشن شده است.

حقوق

صولت مرتضوی از همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی خبر داد

این در شرایطی است که وزیر کار در تازه‌ترین اظهارنظر درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان گفته است: افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و سایر صندوق‌هایی که تحت پوشش وزارت کار تعاون و رفاه اجتماعی بودند، اجرا، اعمال و پرداخت شد، اما در موضوع همسان سازی باید تامین منابع صورت بگیرد.

به گفته صولت مرتضوی، مجلس مبالغی را برای ما در نظر گرفته است که نیازمند زمان است، اما هرچه که پرداخت شود هم در صندوق بازنشستگی و هم در سازمان تامین اجتماعی عملیاتی و اجرا خواهد شد.

او همچنین در اظهارنظر دیگری در پاسخ به این‌که متناسب و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با توجه به این که احکام برنامه هفتم ابلاغ نشده مانده است، چه زمانی این اتفاق خواهد افتاد، عنوان کرده؛ باید ابلاغ شود. همسان‌سازی زمانی که قانون ابلاغ شود، اجرا خواهد شد. حال با توجه به این که گفته می‌شود اصلاحیه آورده‌اند، آن اصلاحیه هم اصلاح شود، قطعا همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از تاریخ اجرای قانون انجام خواهد بود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی متذکر شده؛ تاریخ اجرایی برنامه هفتم از ابتدای سال ۱۴۰۳ یعنی از اول فرودین سال ۱۴۰۳ خواهد بود. هرگونه اصلاحی در احکام بازنشستگان عزیز از اول فرودین ۱۴۰۳ اعمال می‌شود.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط