22:36 - 1403/04/18

اقتصادی

سایت ثبت نام وام فرزند آوری | فرم ثبت نام وام فرزند آوری / دریافت آنلاین وام قرض الحسنه دولت برای همه

وام فرزند آوری یکی از تسهیلاتی است که شرایط استثنایی اش ورد زبان تمامی افراد است. برای دیدن جزئیات بیشتر درباره وام فرزند آوری اندیشه معاصر را ببینید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، وام فرزند آوری برای والدین کمک هزینه ای است تا بتوانند از پس مخارج کودکشان بر بیایند. وام فرزند آوری یکی از تسهیلاتی است که همچون تسهیلات ازدواج شرایط استثنایی دارد. وام فرزند آوری توانسته است توجه خیلی از پدر مادر ها را به خودش جلب کند و آنها را به سمت دریافت وام فرزند آوری سوق دهد. وام فرزند آوری یک کمک دولت به پدر مادر ها است البته که این کمک برای این موضوع در نظر گرفته شده تا نسل جوان جامعه افزایش یابد. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر درباره وام فرزند آوری اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

شرایط وام فرزند آوری

۱- دارا بودن تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران

۲- پدر متولدین سال (۱۴۰۰/۰۱/۰۱) به بعد و حداکثر تا ۲ سال پس از تولد فرزند

۳- وام فرزند آوری الزامی به سپرده گذاری ندارد

۴- آغاز بازپرداخت وام فرزند آوری، پس از ۶ ماه از دریافت وام می باشد.

وام فرزند آوری

وام فرزند آوری

۵- ارائه اصل شناسنامه فرزند و پدر وی در زمان مراجعه به بانک الزامی است

۶- به هر فرزند متولد شده تنها یکبار تسهیلات فرزند به پدر تعلق می گیرد.

۷- تسهیلات حسب مصوبات شورای پول و اعتبار با کارمزد حداکثر ۴ درصد به صورت سالانه است.

۸- در مورد تولد فرزندان دو قلو و بیشتر، به ازای هر فرزند، یک وام تعلق می گیرد.

۹- تسهیلات تولد فرزند به افرادی تعلق می‌گیرد که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند، بالای ۲/۵ نباشد .

۱۰- در صورتی که حین دوره بازپرداخت تسهیلات تولد فرزند، فرزند دیگری از متقاضی به دنیا آمد، پرداخت تسهیلات مذکور طبق ضوابط به کودک بعدی امکان پذیر است.

۱۱- در صورت فوت پدر طفل یا طلاق والدین تسهیلات مذکور به شخصی که نماینده قانونی و قضائی ولی قهری یا قیم طفل می باشد با ارائه حکم دادگاه پرداخت خواهد شد./اختبار

مبلغ وام فرزندآوری در سال ۱۴۰۳

مبلغ وام فرزندآوری در سال ۱۴۰۳ نسبت به سال قبل افزایش داشته است و هدف از این افزایش مبلغ وام، حمایت بیشتر دولت از تشکیل خانواده و فرزندآوری است. مبلغ مصوب برای وام به‌دنیا آمدن فرزند در سال ۱۴۰۳ به شرح زیر است:

مبلغ وام مختص فرزند اول: ۴۰میلیون تومان با حداکثر مدت بازپرداخت ۳۶ماهه
مبلغ وام مختص فرزند دوم: ۸۰میلیون تومان با حداکثر مدت بازپرداخت ۴۸ماهه
مبلغ وام مختص فرزند سوم: ۱۲۰میلیون تومان با حداکثر مدت بازپرداخت ۶۰ماهه
مبلغ وام مختص فرزند چهارم: ۱۵۰میلیون تومان با حداکثر مدت بازپرداخت ۷۲ماهه
مبلغ وام مختص فرزند پنجم و فرزند پنجم به بعد: ۲۰۰میلیون تومان با حداکثر مدت بازپرداخت ۸۴ماهه/قسطا

سایت ثبت نام فرزندآوری ۱۴۰۳

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران سعی دارد با توجه به شرایط متقاضیان، روند اخذ وام نوزادان ۱۴۰۳ را هرچه بیشتر، تسهیل و تسریع کند و به همین دلیل، بستری مجازی به عنوان سامانه تسهیلات قرض‌الحسنه فرزند، به نشانی اینترنتی ve.cbi.ir برای تسهیل فرایند ثبت‌نام متقاضیان، برای دریافت این وام، راه‌اندازی شده است و کاربران برای ورود به وبگاه ثبت‌نام وام فرزندآوری باید به نشانی ve.cbi.ir مراجعه کنند.

والدین پس از دریافت کد رهگیری، ۱۲ روز فرصت دارند به بانک مراجعه کنند و پس از مراجعه به بانک، برای تکمیل مدارک ۶۰ روز فرصت دارند تا مدارک مورد نیاز را ارائه دهند/ایمنا

دریافت آنلاین وام قرض الحسنه دولت برای همه

طبق اعلام بانک مرکزی، وام فرزندآوری از تسهیلات قرض‌الحسنه با سود ۴ درصد محسوب می‌شود و به‌ منظور حمایت از خانواده و افزایش جمعیت ارائه شده است. که در این گزارش لینک دسترسی به فرم ثبت نام وام فرزندآوری را نیز ارائه داده ایم.مشمولان وام فرزندآوری، والدین فرزندان متولدین یکم فروردین ۱۴۰۰ به بعد هستند و شروع اقساط آن با شش ماه دوره تنفس آغاز می‌شود. همچنین کارمزد این وام چهار درصد به صورت سالانه است.

وثیقه مورد نیاز برای دریافت این وام شامل یکی از موارد داشتن حساب یارانه، سهام عدالت ، سفته یک نفر ضامن و یک نفر بستگان درجه اول می‌شود.

والدین می‌توانند برای دریافت این وام ابتدا با مراجه به آدرس www.ve.cbi.ir، در سامانه بانک مرکزی ثبت نام کرده و در مرحله دوم کد رهگیری از سامانه را دریافت کنند.

فرم ثبت نام وام فرزند آوری

فرم ثبت نام وام فرزند آوری را از لینک زیر دریافت کنید.

https://ve.cbi.ir/TasRequest.aspx

طبق قانون بودجه ۱۴۰۳، تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری به ازای فرزند اول ۴۰ میلیون تومان، به ازای فرزند دوم ۸۰ میلیون تومان، به ازای فرزند سوم ۱۲۰ میلیون تومان، به ازای فرزند چهارم ۱۵۰ میلیون تومان و به ازای فرزند پنجم و به بعد ۲۰۰ میلیون تومان است.

بانک مرکزی در راستای اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، تسهیلات قرض الحسنه فرزند ارائه می نماید. این وام به پدرانِ دارای تابعیت جمهوری اسلامی ایران بابت فرزندان متولد شده در داخل کشور از تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ به بعد، حداکثر تا ۲ سال پس از تولد فرزند تعلق می‌گیرد.

ثبت نام وام فرزند آوری ۱۴۰۳ به صورت اینترنتی و از طریق سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به نشانی ve.cbi.ir صورت می پذیرد؛ این سایت تنها مرجع رسمی کشور جهت ثبت نام متقاضیان تسهیلات قرض الحسنه فرزند است./اندیشه معاصر

مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام وام فرزندآوری

برای ثبت‌نام این وام به مدارک زیر احتیاج است:

اصل شناسنامه پدر و فرزند
اصل کارت ملی پدر
کد پستی ده رقمی به‌روز و آدرس کامل محل سکونت (منظور از کدپستی به‌روز آن است که کدپستی در سیستم‌ها، آدرس دقیق محل سکونت متقاضی وام را نشان دهد.)
کد رهگیری ده رقمی دریافتی از سامانه‌ی تسهیلات قرض‌الحسنه‌ی فرزندآوری پس از پایان یافتن مراحل ثبت‌نام اینترنتی (در مرحله‌ی آخر ثبت‌نام اینترنتی برای شما یک کد ده رقمی ارسال می‌شود که هم برای پیگیری وضعیت وام و هم برای تکمیل مدارک در شعبه باید ارائه کنید)/قسطا

اندیشه معاصر

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط