۰۹:۰۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۷

پریسا کربلایی حسنی در یادداشت اختصاصی؛

روانشناسی کودک | بازی های ساده و راحت برای تقویت دقت و تمرکز کودکان

یک روانشناس چند بازی معمول و مفید را برای تقویت تمرکز کودکان را معرفی کرد.

پریسا کربلایی حسنی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر به نقل از اندیشه قرن، پریسا کربلایی حسنی روانشناس کودک و نوجوان در یادداشت اختصاصی، چند بازی ساده و راحت برای تقویت دقت و تمرکز کودکان نوشت: والدین و مربیان برای تقویت تمرکز کودکان، می توانند از بازی هایی که از نظر تحریک ذهنی و روانشناختی مفید هستند، بهره ببرند.

معرفی چند بازی ساده و راحت برای تقویت دقت و تمرکز کودکان:

این روانشناس در این یادداشت نوشت: برای تقویت تمرکز کودکان، می توانید از بازی هایی که از نظر تحریک ذهنی و روانشناختی مفید هستند، بهره ببرید.

در زیر چند بازی معمول و مفید را برای تقویت تمرکز کودکان معرفی می کنم:

۱. پازل ها: بازی پازل می تواند تمرکز و تفکر کودکان را تقویت کند. آنها باید قطعات پازل را با دقت بچینند تا یک تصویر کامل بسازند.

۲. بازی های حافظه: بازی هایی که حافظه کودکان را به چالش می کشند، می تواند به تمرکز آنها کمک کند. مثلاً بازی “یادته؟” که در آن باید الگوهایی که به ترتیب نمایش داده می شوند را تکرار کنند.

۳. بازی های مهارت دستی: بازی هایی که نیاز به تفکر و حرکت دقیق دست دارند، می توانند تمرکز را تقویت کنند. مثلاً ساخت برج با قطعات کوچک، لگوسازی یا کنترل دست در بازی های ویدیویی و…

روانشناسی کودک | بازی های ساده و راحت برای تقویت دقت و تمرکز کودکان

روانشناسی کودک | بازی های ساده و راحت برای تقویت دقت و تمرکز کودکان

۴. بازی های معمایی: بازی های معمایی می توانند تمرکز و تفکر منطقی کودکان را تقویت کنند. مانند چیستان و معماها ، قصه های کوتاه، ببین و بچین و…

۵. بازی های حرکتی: بازی هایی که نیاز به حرکت فیزیکی دارند مثل بدمینتون، فوتبال، یا پرتاب چندراهه، می توانند تمرکز را تقویت کنند.

۶. بازی هایی که حالت طنز دارند (قابل بازی در داخل خانه) همچنین می توانند مفید باشند.

 پریسا کربلایی حسنی اینگونه به مطلب خود درباره بازی ساده و راحت برای تقویت دقت و تمرکز کودکان پایان دادند: امیدوارم که این ایده‌‌ ها به شما کمک کند.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

نویسنده : پریسا کربلایی حسنی

مطالب مرتبط