۲۱:۱۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۷

اجتماعی

رتبه بندی معلمان در چه سایتی است | رتبه‌بندی معلمان تا چه زمانی انجام می‌شود؟ | تخصیص اعتبار ۵۳ هزار میلیارد تومانی برای رتبه‌بندی معلمان

یکی از داغ ترین بحث های امروزه در میان فرهنگیان، معلمان و کارکنان آموزش و پرورش به بحث رتبه بندی معلمان مربوط می شود. در این میان به دلیل جدید بودن طرح مذکور و اینترنتی بودن فرایند ثبت نام و شرکت در آن، سوالات و ابهامات زیادی مطرح شد که ا...

رتبه بندی معلمان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، در رتبه بندی معلمان که آن ها را تقسیم بندی میکنند آنها میتوانند گروه خود را مشاهده کنند. رتبه بندی معلمان نیز همانند باقی قسمت ها سایت دارد که ذهن خیلی از فرهنگیان ها را مشغول خود کرده است اینکه آنها در کدام قسمت هستند ممکن است سوال شما فرهنگیان عزیز نیز باشد. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر در ارتباط با رتبه بندی معلمان اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید

رتبه‌بندی معلمان تا چه زمانی انجام می‌شود؟

به گفته معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش، رتبه بندی حقوق معلمان بازنشسته طی یک دوره سه‌ساله انجام می‌شود.

یکی از دغدغه‌های مهم این روزهای معلمان و فرهنگیان بازنشسته، موضوع همسان‌ سازی حقوق آنهاست. این موضوع که مدت‌هاست به محل بحث بین معلمان و وزارت آموزش و پرورش تبدیل شده، همچنان به نتیجه قطعی نرسیده و کشمکش‌ها بر سر آن ادامه دارد.

در جدیدترین اظهارنظر در مورد همسان سازی حقوق فرهنگیان بازنشسته و معلمان، معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش تاکید کرده این موضوع در برنامه هفتم توسعه بررسی شده است. قاسم احمدی در واکنش به انتقاد یکی از بازنشستگان فرهنگی در مورد وضعیت همسان سازی حقوق گفت: «در برنامه هفتم توسعه همسان سازی حقوق فرهنگیان و بازنشستگان باید طی یک دوره سه‌ساله انجام شود؛ در سال اول ۴۰ درصد، در سال دوم ۳۰ درصد و به همین شکل در سال سوم.»

بر اساس آمارهای صندوق بازنشستگی کشوری، رتبه‌بندی حدود ۲۰۰ هزار نفر از فرهنگیان بازنشسته سال‌های ۱۴۰۰، ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ به پنج هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و سازمان برنامه و بودجه متعهد شده با تامین این مبلغ تا دو ماه آینده، رتبه‌بندی معلمان بازنشسته تا پایان شهریورماه انجام شود.

رتبه بندی معلمان

رتبه بندی معلمان

همچنین به گفته محمد وحیدی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، آموزش و پرورش بابت بازنشستگان سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ حدود چهار هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به صندوق بازنشستگی کشوری بدهکار بوده که این بدهی پرداخت شده است.

او تاکید کرده که امسال، سهم صندوق بازنشستگی برای معلمان شاغل به صورت ماهانه واریز می‌شود و نگرانی‌ای بابت بازنشستگی آنها وجود ندارد.

یکی دیگر از موضوعات مهم درباره معلمان بازنشسته، طرح به‌کارگیری دوباره فرهنگیان بازنشسته است که به گفته سخنگوی وزارت آموزش و پرورش، با استقبال اندکی مواجه شده است. این طرح که در سال گذشته تصویب شد، اجاره می‌داد این وزارتخانه ۷۰ هزار معلم بازنشسته را برای فعالیت ۲۴ ساعت در هفته، دوباره به کار گیرد. با وجود این، طبق گفته‌های علی فرهادی، تنها ۳۴ تا ۳۵ هزار نفر از این طرح استقبال کرده‌اند و علت این استقبال کم، پایین بودن نرخ حق‌التدریس‌هاست.

این در حالی است که او پیشتر در گفت‌وگو با ایسنا بیان کرده بود: «افزایش دو برابری حق‌الزحمه ساعت اضافه تدریس معلمان تصویب می‌شود. زیرا سازمان اداری و استخدامی و سازمان برنامه و بودجه با آن موافق هستند که با این کار معلمان ماده ۲۸ کمتری استخدام می‌شوند چون نیاز مدارس به معلم از روش‌های حق‌التدریس تامین می‌شود.»

حالا باید دید این افزایش تصویب خواهد شد یا نه و آیا با این افزایش، فرهنگیان بازنشسته از طرح به‌کارگیری دوباره استقبال خواهند کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، این نهاد نظارتی مستند به مفاد ماده ۴ قانون نظام رتبه بندی معلمان و تبصره ۱ ماده ۳ آیین نامه اجرایی قانون مذکور و اصلاحیه آن ، آموزشیاران و راهنمایان تعلیماتی سازمان نهضت سوادآموزی را مشمول امتیازات قانون نظام رتبه بندی معلمان اعلام کرد.

معاون وزارت آموزش و پرورش با اعلام خبر واریز دو ماه از ۵ ماه حقوق معوقه رتبه بندی معلمان خرید خدمات آموزشی در این هفته گفت: در مرحله مصاحبه آزمون استخدامی برای معلمان خرید خدمات امتیاز در نظر می‌گیریم.

علی فرهادی درباره دلایل عدم پرداخت حقوق معلمان خرید خدمات آموزشی از مهر تا به امروز اظهار کرد: معلمان خرید خدمات در سال گذشته که هیچ منعی برای به کارگیری آنها وجود نداشت، اردیبهشت ماه حقوق گرفتند اما امسال با وجود ممنوعیت در به کارگیری آنها، توانستیم بیمه را به طور کامل پرداخت کنیم.

وی افزود: آقای یوسف نوری؛ وزیر سابق آموزش و پرورش متعهد شده بود تا نیروی خرید خدمات آموزشی به کار نگیرد و زمان بسیار زیادی را صرف رفع این ممنوعیت کردیم و در نهایت با دستور رئیس‌جمهور در هیئت دولت این ممنوعیت برداشته شد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: هم‌اکنون اعتبار مالی برای پرداخت دو ماه حقوق معلمان خرید خدمات آموزشی تأمین شده است و ظرف امروز یا فردا به استان‌ها ارسال می‌شود، تلاش این است این دو ماه تا پایان سال به سه ماه افزایش یابد.

فرهادی با اشاره به اینکه قرارداد نیروهای خرید خدمات منعقد شده است، عنوان کرد: اگر منع به کارگیری آنها وجود نداشت، هم‌اکنون بیشتر از یک ماه بدهی به معلمان خرید خدمات نداشتیم اما هم‌اکنون ۵ ماه حقوق به آنها بدهکاریم.

وی تأکید کرد: قرارداد معلمان خرید خدمات آموزشی برای یک سال تحصیلی است و به کارگیری آنها در سال آینده به نیاز آموزش و پرورش بستگی دارد؛ به معلمان خرید خدمات آموزشی تصویه می‌کنیم در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که آیا برای استخدام معلمان خرید خدمات آموزشی در آزمون استخدامی ضریب گذاشته شده است؟ گفت: از نظر قانونی نمی‌توانیم در آزمون کتبی ضریب تعیین کنیم چرا که در آزمون کتبی، ضرایب مشخص است اما در مرحله مصاحبه آزمون آموزگاری که ۶۰ درصد سهم دارد، سوابق فعالیت معلمان خرید خدمات آموزشی به عنوان امتیاز لحاظ می‌شود تا پس از عبور از مرحله کتبی در مرحله مصاحبه نتیجه مناسبی بدست آورند.

سخنگوی آموزش و پرورش یادآور شد: معلمان خرید خدمات سال‌ها معلم بوده‌اند و مهارت لازم را از طریق تجربه و آموزش کسب کرده‌اند و در نقاط مختلف کشور به آموزش مشغول بوده‌اند بنابراین هر سال سابقه آنها در مصاحبه، امتیاز محسوب می‌شود.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه پرونده اعتراضات رتبه‌بندی معلمان بسته شده است گفت: به اعتراضات پاسخ‌ و همه آن‌ها بررسی شده؛ اعتراضات برخی فرهنگیان با تاخیر واصل شده بود و ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ هزار فرهنگی در این رابطه باقی مانده بودند که پرونده آنها نیز بررسی و درصورت پذیرفته شدن اعتراضات، احکامشان اسفندماه صادر می‌شود لذا می‌توان گفت پرونده اعتراضات رتبه‌بندی بسته شده است.

علی فرهادی درخصوص رتبه بندی نومعلمان نیز افزود: برای نومعلمان نیز سامانه رتبه بندی از روز شنبه هفته گذشته باز شده و معلمان جدید الاستخدامی که از دانشگاه فرهنگیان فارغ التحصیل شده‌اند می‌توانند مدارک خود را در سامانه بارگذاری کنند و مطابق قانون رتبه‌بندی احکام آن‌ها صادر می‌شود.

ثبت نام سامانه رتبه بندی معلمان rtb.medu.ir

همانطور که پیش از این نیز ذکر شد، برای ثبت نام سامانه رتبه بندی معلمان به نشانی rtb.medu.ir جدول زمان بندی بر اساس رقم آخر کد ملی تعیین شده است و ثبت نام از چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ آغاز شد. پس از ثبت نام و بارگذاری مدارک در این سامانه که پیش بینی شده است یک و نیم ماه طول می کشد، بررسی های لازم انجام و نتایج اعلام خواهد شد. به علاوه امکان اعتراض به رتبه بندی معلمان نیز با شرایط خاصی امکان پذیر است.

طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش به دلیل آن که ممکن است برخی افراد در این مرحله به دلایل مختلف امکان ثبت و تکمیل اطلاعات را نداشته باشند؛ مقرر شد برای افراد جامانده از بازه زمانی اول، فوت شدگان شاغل و بازنشسته از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ به بعد، نیرو‌های جدیدالاستخدام از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ به بعد و افراد مشمول تبصره ۴ ماده ۳ آئین نامه (مهرآفرین و …) از ۲۵ مهر تا ۱۳ آبان ۱۴۰۱ دسترسی به سامانه رتبه بندی جهت ثبت و تکمیل اطلاعات فراهم شود.

برای ورود به این سامانه از لینک هایی که در مقدمه مقاله گذاشته شده است، استفاده نموده و به طور مستقیم وارد سایت مذکور شوید. پس از آن با وارد کردن نام کاربری (کدملی)، رمز عبور و عبارت امنیتی می توانید وارد سامانه شده و ثبت نام سایت رتبه بندی معلمان را انجام داده و مدارک لازم را بارگذری نمایید.

در صورتی که رمز ورود خود به سامانه rtb.medu.ir را فراموش کرده باشید، می توانید از طریق قسمتی که در عکس زیر مشخص شده است به بازیابی رمز خود اقدام نمایید. رمز دوم ورود به سامانه همان رمز سامانه نقل و انتقالات فرهنگیان (profile.medu.ir) است.

واریز معوقات رتبه بندی معلمان

وی آمار اعتراضات را به نسبت جمعیت معلمان زیاد عنوان کرد و ادامه داد: اعتراضات قابل قبول کمتر از ۲۵ درصد بود.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در خصوص شرایط رتبه‌بندی دانشجو معلمان عنوان کرد: دانشجو معلمانی که تحصیل آن‌ها پایان یافته باشد، مدارکشان تکمیل و توسط دانشگاه تایید شده باشد، در صورت بارگذاری مدرک، مشمول رتبه بندی می‌شوند.

فرهادی در خصوص میزان دریافتی دانشجومعلمان گفت: این افراد بدلیل آنکه تازه فارغ التحصیل شده‌اند در واقع آموزشیار معلم (مربی آموزشیار معلم) می‌شوند و شرایط حقوق آن‌ها نسبت به رتبه‌ای که می‌گیرند و با توجه به منطقه خدمت، سختی آب و هوا و متاهل بودن پرداخت می‌شود.

وی در پایان علت اصلاح رتبه‌بندی را به روزآوری آیین‌نامه رتبه بندی مطابق با قانون اعلام کرد و افزود: اصلاحات باید در کارگروه تخصصی بررسی شود و طبق زمان بندی در برنامه هفتم مکلف به اعلام نتیجه آن هستیم.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی، از رتبه بندی یک تا پنج مدارس غیردولتی خبر داد و اعلام کرد که این رتبه‌بندی در تعیین «شهریه» مدارس غیردولتی اثرگذار است.

احمد محمودزاده درباره خبری که اخیرا رئیس کمیسون آموزش مجلس مبنی بر احتمال رتبه بندی معلمان مدارس غیردولتی اعلام کرده بود، اظهار کرد: من این موضوع را نه تایید و نه تکذیب می‌کنم و باید جزئیات آن را از کمیسیون آموزش بپرسید اما طبق آنچه که من به عنوان رئیس سازمان مدارس غیردولتی اطلاع دارم، چنین چیزی در آموزش و پرورش مطرح نیست.

رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ گفت: براساس توافق این کمیسیون و دولت، فوق العاده خاص به همه گروه های شغلی که تاکنون فوق العاده خاص دریافت نکردند، پرداخت خواهد شد.

حمیدرضا حاج بابایی با اشاره به جزئیات جلسه کمیسیون تلفیق، گفت:براساس توافقی کمیسیون تلفیق و دولت، فوق العاده خاص به همه گروه های شغلی که تاکنون فوق العاده خاص دریافت نکردند، پرداخت خواهد شد.

نماینده مردم «همدان و فامنین» در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کارمندان وزارت ورزش، معلمان، کارمندان وزارت رفاه و همه گروه های شغلی که تاکنون فوق العاده خاص دریافت نکرده اند، مشمول این فوق العاده خاص حقوقی خواهند شد.

وی تاکید کرد:البته به زودی بر روی کم و کیف برقراری فوق العاده خاص و نحوه اجرا برای گروه های شغلی، با دولت به توافقی خواهیم رسید امیدواریم به زودی به یک جمع بندی در این بخش دست پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه به جای رتبه‌بندی معلمان مدارس غیردولتی بحث صلاحیت حرفه‌ای این معلمان را دنبال می‌کنیم، تاکید کرد: برای ارتقای توانمندی‌های معلمان مدارس غیردولتی بحث صلاحیت حرفه‌ای را این معلمان را دنبال می‌کنیم. بخشی از این صلاحیت حرفه‌ای به ارتقای توانمندی معلمان و دانش افزایی آنها بر می‌گردد. در این راستا ۳۶۰ ساعت دوره طراحی کردیم که تا کنون ۶۰ ساعت آن برگزار شده است. بخش دیگر این موضوع را نیز در خصوص ارتقای دستمزد، بیمه و حقوق و مزایا معلمان مدارس غیردولتی پیگیری می‌کنیم. به محض تایید این امر در مجلس، آن را عملیاتی می‌کنیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه رتبه‌بندی مدارس غیردولتی در دستور کار آموزش و پرورش است، درباره جزئیات آن توضیح داد: رتبه بندی مدارس غیردولتی در مجلس و در خلال بازنگری قانون سازمان مدارس غیردولتی مصوب شد. اگر شورای نگهبان نیز تایید کند، آموزش و پرورش مکلف است طی شش ماه آینده، مولفه‌های مربوط به درجه بندی و رتبه‌بندی مدارس را اعلام کند.

محمودزاده درباره مزیت رتبه بندی مدارس غیردولتی تاکید کرد: در صورت رتبه بندی مدارس غیردولتی، شهریه این مدارس بر مبنای آن تعیین شود. اینگونه مردم در جریان رتبه مدرسه خواهند بود و بر مبنای آن فرزندان خود را ثبت نام می‌کنند.

وی در پاسخ به اینکه برای رتبه بندی مدارس غیردودتی چه سطوحی را در نظر گرفته‌اید؟ عنوان کرد: رتبه بین یک تا پنج مد نظر داریم. این رتبه بندی روی شهریه مدارس و ثبت نام دانش آموز اثرگذار است. البته عنصر اصلی تاثیر گذاری بر رتبه مدارس، معلم است و اگر معلمان باعث شوند مدرسه رتبه خوبی بگیرد حتما مورد تقدیر قرار می‌گیرند

تخصیص اعتبار ۵۳ هزار میلیارد تومانی برای رتبه‌ بندی معلمان

نماینده مردم شهرستان‌های شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی گفت: اعتبار ۵۳ هزار میلیارد تومانی برای رتبه‌بندی معلمان تخصیص پیدا کرده است که با رتبه‌بندی همکاران بازنشسته سال ۱۴۰۰ به ۶۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

حسین حق وردی در آیین گرامیداشت مقام معلم در شهرستان قدس اظهار کرد: در مجلس یازدهم افتخار این را داشتم که در کمیسیون آموزش پیگیر مطالبات همکاران خود باشم. موردی وجود نداشته است که جامعه فرهنگی کشور با آن مشکل داشته باشد و ما آن را در کمیسیون آموزش و صحن علنی مجلس مطرح نکرده باشیم.

وی در ادامه افزود: قطعا یکی از مهمترین و موفق ترین کمیسیون‌ها، کمیسیون آموزش تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی بود که به عنوان کمیسیون نمونه نیز انتخاب شد. اعضای اصلی این کمیسیون از بدنه آموزش و پرورش بودند که پیگیری مسائل آموزش و پرورش در اولویت آن‌ها بود.

حق وردی با اشاره به بخشی از مصوبات کمیسیون آموزش و پیگیری‌هایی که در ارتباط با مشکلات آموزش و پرورش انجام شده است، بیان کرد: یکی از مهمترین کارهای مجلس این بود که در بحث آموزش پیش دبستانی که مسئولیت آن با آموزش و پرورش نبود با مصوبه‌ای، سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک را ایجاد کرد و مسئولیت آموزش پیش دبستانی را به وزارت آموزش و پرورش سپرد.

همچنین با توجه به مشکلاتی که در اداره مدارس غیردولتی وجود داشت در خصوص اداره این مدارس یک قانون بسیار مترقی با تلاش همکاران ما در کمیسیون آموزش، در صحن مصوب گردید و در شورای نگهبان تایید شد که برای اجرا به دولت ابلاغ شده است.

عضو کمیسیون آموزش در مجلس شورای اسلامی در خصوص مشکلات مرتبط با قانون رتبه‌بندی بیان کرد: زمانی که مجلس یازدهم آغاز به کار کرد، حدود ۱۰ سال از پیگیری جامعه فرهنگیان برای اجرای قانون رتبه‌بندی گذشته بود. یک سال طول کشید تا دولت قبل در ۲ صفحه لایحه‌ای به نام رتبه‌بندی را ارائه دهد. کل تعهداتی که برای دولت در این لایحه قابل اجرا بود پرداخت ۵ هزار میلیارد تومان در سه سال به صورت درصدی بود.

وی در ادامه افزود: این لایحه به کمیسیون آموزش و پرورش ارسال شد و در این کمیسیون با توجه به مطالباتی که از سوی جامعه فرهنگیان به ما رسیده بود بررسی شد و یک تحول در این لایحه ایجاد شد. به نحوی که طبق برآورد مصوباتی که کمیسیون داشت بیش از ۱۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبار به دولت توسط این لایحه تحمیل می‌شد، چرا که این ۱۵۰ هزار میلیارد اعتبار در آن زمان از بودجه آموزش و پرورش که ۱۲۴هزار میلیارد تومان بود بیشتر بود برای همین دولت زیر بار مصوبه این کمیسیون نرفت.

حسین حق وردی تصریح کرد: در نهایت ما با دولت و هیات رئیسه وارد تعامل شدیم که نتیجه آن این گونه شد که دولت برای یک سال ۲۵ هزار میلیارد تومان را جهت رتبه بندی پذیرفت. اما چون ۶ ماهه دوم سال قبل نیز باید اجرائی می‌شد به ۱۲ هزار میلیارد تومان اعتبار هم در این خصوص نیازمند بود. در نهایت اعتبار ۵۳ هزار میلیارد تومانی به رتبه‌بندی معلمان تخصیص پیدا کرد که با رتبه بندی همکاران بازنشسته سال ۱۴۰۰ به ۶۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

نماینده مردم شهرستان های شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: در آیین نامه‌ای که دولت نگارش کرد ایراداتی وجود داشت و آیین نامه اول را مجلس قبول نکرد، به همین منظور تغییراتی در آن ایجاد شد. هم قانون این آیین‌نامه کنونی و هم خود آیین نامه باید اصلاح شود و ما حتما برای اصلاح این مسیر به نقطه نظرات جامعه عزیز فرهنگیان و فعالان تشکل‌های فرهنگی توجه خواهیم کرد.

رتبه بندی معلمان بازنشسته تا شهریور

طبق اعلام صندوق بازنشستگی کشوری، اجرای رتبه بندی معلمان برای ۶۳ هزار معلم بازنشسته سال ۱۴۰۰، ۵۱ هزار بازنشسته سال ۱۴۰۱ و ۸۰ هزار بازنشسته سال ۱۴۰۲ حدود ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است و سازمان برنامه و بودجه تعهد داده تا دو ماه آینده کل مبلغ را وصول کند تا قبل از شهریور، رتبه‌بندی معلمان بازنشسته اجرا شود.

در همین ارتباط، محمد وحیدی؛ عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: آموزش و پرورش بابت بازنشستگان سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ حدود ۴۳۰۰ میلیارد تومان به صندوق بازنشستگی کشوری بدهکار بود که این بدهی پرداخت شده است.

وی افزود: در سال ۱۴۰۲ به صورت ماهانه، سهم صندوق بازنشستگی برای معلمان شاغل واریز می‌شود و نگرانی بابت بازنشستگی آن‌ها وجود ندارد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه بدهی آموزش و پرورش بابت رتبه بندی معلمان بازنشسته به صندوق بازنشستگی کشوری تسویه شده است، گفت: صندوق بازنشستگی کشوری حکم رتبه‌بندی فرهنگیان بازنشسته از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ به بعد را با لحاظ رتبه‌بندی صادر می‌کند تا بتوانند از مزایای آن در حقوق خود بهره‌مند شوند.

پرداخت معوقات رتبه بندی ۶ ماهه دوم سال ۱۴۰۰

وحیدی درباره پرداخت معوقات رتبه‌بندی ۶ ماهه دوم سال ۱۴۰۰ معلمان شاغل بیان کرد: آموزش و پرورش می‌گوید درخواست را ارائه کرده، اما سازمان برنامه و بودجه این مبلغ را پرداخت نکرده است.

مشاهده و ثبت اعتراض رتبه بندی معلمان در سامانه my.medu.ir

یکی از تغییراتی که به تازگی در روند رتبه بندی معلمان اتفاق افتاده است این است که این افراد برای مشاهده نتیجه رتبه بندی خود می توانند به سامانه my.medu.ir مراجعه نمایند. معلمان می توانند با رفتن به سامانه یاد شده پس از کلیک بر روی ورود فرهنگیان، ضمن انتقال به صفحه پنجره ملی خدمات دولت هوشمند و درج اطلاعات خواسته شده به صفحه کاربری خود دسترسی یابند.

در این صفحه و از طریق آیکونی که به نام “نتیجه رتبه بندی” در تصویر مشاهده می شود اقدام به مشاهده رتبه خود نمایند.

همچنین افراد می توانند در صورت داشتن اعتراض به نتیجه رتبه بندی در بازه زمانی که از سوی مسئولان در رسانه ها اعلام می شود و معمولا ده روز می باشد به سامانه مراجعه نموده و از بخش نتیجه رتبه بندی دکمه قرمز رنگ اعتراض دارم را کلیک و اعتراض خود را ثبت کنند. با ثبت اعتراض و بارگذاری اطلاعات و مدارک لازم، اشخاص می توانند پس از مدتی دوباره به سامانه مراجعه و نتیجه را از طریق کلیک بر روی”نتیجه درخواست اعتراض” مشاهده کنند.

همچنین لازم به ذکر است که اگرچه در حال حاضر این سامانه جهت اطلاع از رتبه بندی و اعتراض در اختیار معلمان قرار گرفته است اما سامانه قبلی هنوز فعال بوده و احتمالا در آینده جهت ثبت نام جدید، درج اعتراض افرادی که رتبه بندی نشده و یا به هر دلیلی به رتبه خود اعتراض دارند مورد استفاده مجدد قرار گیرد.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط