۲۲:۲۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۹

ورزشی

خسرو حیدری در پرسپولیس | بازیکن استقلال لباس پرسپولیس پوشید/ ماجرای دعوای سنگربان پرسپولیس با یک خبرنگار

خسرو حیدری (زادهٔ ۲۳ شهریور سال ۱۳۶۲ در تهران) بازیکن فوتبال پیشین و سرمربی کنونی فوتبال اهل ایران است. خسرو حیدری که در پست دفاع راست بازی می‌کرد، در حال حاضر با دادن ۵۷ پاس گل بهترین پاسور تاریخ باشگاه فوتبال استقلال تهران است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، خسرو حیدری یکی از فوتبالیست های خوب ایران بود که اینک در بخش سرمربی مششغول به کار میباشد.  خسرو حیدری در تیم استقلال بازی میکرد. البته لازم به ذکر است خسرو حیدری با تیم پرسپولیس هم قرار داد بسته بود . خسرو حیدری توانسته بود در آن زمان حتی الان هم طرفداران زیادی داشته باشد برای با خبرشدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید.

خسرو حیدری: اگر پرسپولیسی شدم، استقلالی‌ها ناراحت نشوند

بازیکن پیشین تیم ملی و آبی پوشان اعتقاد داشت زحمات زیادی را برای استقلال انجام دادم و مستحق چنین برخوردی نبودم.

۱۲سال قبل در شهریور سال ۱۳۹۱ خسرو حیدری که دو فصل پیاپی با استقلال بدون حاشیه بازی کرد و یکی از بهترین بازیکنان این تیم بود با پیراهن سپاهان در ورزشگاه آزادی برابر استقلال قرار گرفت. او به شدت از سوی برخی هواداران استقلال با توهین و واژه‌های آنچنانی مواجه شد و روز تلخی را تجربه کرد.

حیدری تأکید کرد جدای اش کوچکترین ارتباطی با مسائل مالی نداشته و برای جدای اش تنها یک دلیل داشت و نمی‌خواست در تیمی بازی کند که با کادر فنی اش مشکل داشته باشد.

خسرو حیدری در همین خصوص گفت: مطمئنم که توهین‌ها هدایت شده بود، و به عده ای خط داده و هزینه کرده بودند تا با خسرو حیدری چنین برخورد شود. برای من این اتفاقات قابل هضم نبود چرا که من گناه کبیره مرتکب نشده بودم که مستحق چنین رفتاری باشم. دو سال برای استقلال زحمت کشیدم، گل زدم، پاس گل دادم و با این تیم قهرمان شدم ولی حقم این نبود که چنین برخوردی با من شود. هواداران استقلال با من طوری برخورد کردند که انگار رفته بودم پرسپولیس!

حیدری در ادامه گفت: فعلا با سپاهان قرارداد دارم اما با رفتاری که از طرفداران استقلال دیدم هیچ بعید نیست در آینده تصمیمات دیگری بگیرم. در این چند روز به پرسپولیسی شدنم هم فکر کردم. باید دید چرخ روزگار چه سرنوشتی را برای من رقم می‌زند، اما اگر به پرسپولیس رفتم هواداران استقلال ناراحت نشوند.

مصاحبه خسرو حیدری در تاریخ ۸ شهریور سال ۱۳۹۱ در خبر ورزشی مشاهده می‌کنید:

خسرو حیدری

خسرو حیدری

کاپیتان استقلال با پیراهن پرسپولیس

خسرو حیدری هافبک سابق استقلال در این تیم به مهره تاثیرگذاری تبدیل شده بود و بیش از ۳۰۰ بازی نیز با پیراهن این تیم انجام داد. بیشتر هواداران او را به تو سرتوپ ها و البته سانترهایش می شناسند. بسیاری از گل های مهاجمان آن سال های استقلال با پاس حیدری به دست آمد.

او همراه با استقلال دو قهرمانی لیگ برتر و دو قهرمانی جام حذفی را به دست آورد.

اما نکته جالب توجه این است که این بازیکن در زمانی جوانی پیراهن پرسپولیس را برتن داشته که به گفته خودش تنها به خاطر پیدا کردن مسیر حرفه ای فوتبال راهی این باشگاه شده و علاقه ای به آن نداشته است.

البته در آن زمان شنیده می شد که او در سال ۸۷ با پرسپولیس قراردادهم امضا کرده بوده است.

ماجرای دعوای سنگربان پرسپولیس با یک خبرنگار

علیرضا بیرانوند سنگربان پرسپولیس در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران پاسخ عجیبی داد.

بعد از بازی پرسپولیس و نساجی که با برد پرسپولیسی‌ها همراه بود، یکی از خبرنگاران حاضر در ورزشگاه از علیرضا بیرانوند پرسید بازی چطور بود؟ این خبرنگار از ستاره پرسپولیس پرسید نظرش در خصوص پیروزی مقابل نساجی چیست که با جواب جالبی از سوی گلر پرسپولیس مواجه شد. علیرضا در پاسخ به این سوال به خبرنگار گفت: در جریان نیستی!؟

آن خبرنگار هم از پاسخ بیرانوند متعجب شد و علیرضا هم بعد از گفتن این جمله رفت تا سوار اتوبوس شود. اما منظور بیرانوند از گفتن این جمله چه بود؟

علیرضا مدت‌هاست که مصاحبه نمی‌کند و چند ماه قبل و بعد از یکی از بازی‌های پرسپولیس اعلام کرد تا پایان فصل مصاحبه‌ای نخواهد کرد.

از همین رو منظورش از جمله «در جریان نیستی» این بود که تو در جریان این قرار نداری که من تا پایان فصل مصاحبه نمی‌کنم. خبرنگاری که این سوال را از بیرانوند پرسید احتمالا در جریان این موضوع قرار نداشت که بیرانوند از مدت‌ها قبل اعلام کرده بود که تا پایان این فصل مصاحبه نخواهد کرد.

حرف‌های ساپینتو علیه پرسپولیس زیاده‌روی بود

پیشکسوت استقلال تاکید کرد: اگر قرار است مدیران استقلال با ساپنیتو برای فصل بعد ادامه بدهند باید در قراردادش قید کنند که دیگر این حاشیه‌ها را نداشته باشد و یا برای او جریمه در نظر بگیرند.

مهاجم سابق استقلال، در ادامه درباره عملکرد استقلال در فصلی که گذشت، گفت: فلسفه کاری ساپینتو با فرهاد مجیدی کاملا متفاوت بود. سبک و فلسفه فرهاد مجیدی متمرکز بر روی نتیجه گرایی با کمترین آمار مالکیت توپ و خلق موقعیت گل بود؛ تیمی که در زمان حمله هافبک‌ها کمترین نقش را داشتند و مدافعان توپ را از خط دفاعی بلند برای مهاجمان تیم ارسال می‌کردند اما در زمان دفاع هافبک‌ها عملکرد خوبی داشتند. در مقابل، ساپینتو فلسفه مالکانه داشت اما در این میان یک مشکل وجود داشت. علی رغم اینکه در اکثریت بازی‌ها استقلال مالک توپ ومیدان بود اما موقعیت های گل کمی را خلق می‌کرد و گل‌های زیادی را نمی‌دیدیم. استقلال ساپینتو در نیم فصل اول در فاز هجومی و همچنین در دفاع مشکل داشت که این نقیصه تا حد زیادی در نیم فصل دوم و تا قبل از بازی داربی برطرف شد اما در داربی استقلال اصلا خوب بازی نکرد و بعد از باخت داربی ورق کاملا برای استقلال برگشت. من همان موقع هم گفتم تیمی که در داربی برنده شود مدعی قهرمانی خواهد بود و تیم بازنده به لحاظ روحی و روانی به هم خواهد ریخت.

وی ادامه داد: البته داوری نیز در نتیجه داربی تاثیرگذار بود چرا که حداقل می‌توانستند یک پنالتی را برای استقلال بگیرند. پس از داربی اوج ضعف استقلال در بازی با نفت آبادان بود که قهرمانی دیگر از دست تیم خارج شد. در کنار آن، مشکلات مدیریتی باشگاه و نبود منابع مالی که باعث شد پول بازیکنان در زمان مقرر داده نشود، مشکلات تیم را بیش از پیش کرد و باعث شد استقلال از کورس قهرمانی عقب بیفتد.

لطیفی با بیان اینکه در این شرایط بهتر است استقلال در رسیدن به جام حذفی تمرکز کند، گفت: بهترین کار همین بود که استقلال در این بازی به بازیکنان جوان میدان بدهد و روی بازی جام حذفی تمرکز کند. اعتقاد دارم استقلال در این فصل با بازی‌های خوبی که به نمایش گذاشت حداقل شایسته رسیدن به یک جام است. اگر مدیریت بهتری در باشگاه اعمال می‌شد و استقلال کمی هم خوش‌شانس بود می‌توانست الان به جای پرسپولیس قهرمان لیگ شود.

پیشکسوت استقلال، درباره اظهارات ساپینتو علیه پرسپولیس پس از قهرمانی این تیم در لیگ برتر گفت: ساپینتو زیاده‌روی کرده است. باور دارم استقلال شایسته قهرمانی لیگ بود و ناداوری‌ها علیه استقلال زیاد صورت گرفت. نه فقط در داربی بلکه در بیشتر بازی‌ها پنالتی‌هایی برای استقلال گرفته نشد و استقلال بیشترین آسیب را از ناداوری دید. نمی‌گویم این اشتباهات داوری عمدی بود اما این اشتباهات مهلک هر تیمی را از پا درمی‌آورد.

وی ادامه داد: قهرمانی پرسپولیس ۲ دلیل اصلی داشت که به گل‌محمدی برمی‌گردد. یکی اینکه حواشی بوجود آمده برای یحیی در جریان رقابت‌های امسال باعث شد بازیکنان پرسپولیس با همه وجود برای اینکه نشان بدهند یحیی تنها نیست و در کنارش قرار گرفتند. هر کدام به اندازه ۲ نفر در زمین تلاش کردند تا یحیی و تیمشان به موفقیت برسد. در مقابل، وقتی در یک تیم برخی بازیکنان با سرمربی همراه نباشند آن تیم قطعا آسیب می‌بیند. استقلال، سپاهان و پرسپولیس هر سه شایسته قهرمانی بودند اما ابر و باد و مه و خورشید و فلک دست به دست هم دادند تا پرسپولیس قهرمان شود. البته نمی‌توانیم از شایستگی این تیم بگذریم اما داوری ها بیشتر به نفع پرسپولیس بود.

لطیفی در پاسخ به این سوال که با توجه به حواشی زیاد سرمربی استقلال در طول فصل، آیا بهتر است ساپینتو در استقلال بماند یا خیر، گفت: از جمله کسانی هستم که خودم در کنار زمین به عنوان سرمربی هیجان زیادی دارم. بخشی از این هیجانات ذاتی است اما بخش دیگر هم عامدانه است که به زبان بدن معروف است تا یک مربی بازیکنان خود را تحریک به تلاش بیشتر کند یا حتی بر بازیکن حریف و داور هم تاثیر بگذارد. اما ساپینتو در طول فصل بیش از اندازه این کار را انجام داد و باعث آسیب به تیمش شد. باید منتظر بمانیم تا جام حذفی تمام شود تا درباره ماندن یا رفتن اوتصمیم‌گیری شود.

پیشکسوت استقلال در پایان، گفت: وقتی ساپینتو نتواند جام حذفی را هم بیاورد خیلی از طرفداران او هم مخالف ماندنش می‌شوند. اگر قرار است او را نگه دارند باید در قراردادش قید بشود که حاشیه‌های او جمع شود و یا اینکه مثل همه اروپا جرایمی برای او در نظر گرفته شود.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط