15:07 - 1403/04/17

جزئیات تکمیلی واریز سود سهام عدالت در مرحله سوم (۱۷ تیرماه ۱۴۰۳)

آنچه در ادامه می خوانید جزئیات تکمیلی درباره واریز سود مرحله سوم سهام عدالت است.

جزئیات تکمیلی واریز سود سهام عدالت در مرحله سوم (۱۷ تیرماه ۱۴۰۳)

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، زمان واریز سود مرحله سوم سهام عدالت در نیمه اول تیرماه هم واریز نشد و اکنون بسیاری از مخاطبان مطرح می کنند که آیا زمان واریز سود مرحله سوم سهام عدالت مشخص شده است یا خیر؟ در اندیشه معاصر به جزئیاتی درباره زمان واریز سود مرحله سوم سهام عدالت پرداخته ایم.

واریز سود مرحله سوم سهام عدالت

برنامه سهام عدالت یک طرح دولتی است که به منظور افزایش مشارکت افراد در سرمایه‌گذاری و تقویت نقش تعاون در اقتصاد، اجرا می‌شود. این برنامه به صورت توزیع سهام شرکت‌های دولتی به افراد مختلف معرفی می‌شود. هر فردی که این سهام را دریافت کند، به عنوان سهامدار سهام عدالت شناخته می‌شود.

زمان واریز سود مرحله سوم سهام عدالت هنوز مشخص نشده است.

درحالی وزیر اقتصاد دولت سیزدهم وعده داده بود مرحله سوم سود سهام عدالت تا پایان خرداد پرداخت می‌شود، اما با گذشت نیمی از تیرماه همچنان خبری از واریز سود به حساب سهامداران نیست.

برای اولین بار در تاریخ سهام عدالت پرداخت سود یه صورت سه مرحله‌ای انجام شد.

درحالی که دولت سیزدهم وعده داده بود که پرداخت سود به سهامداران و تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت به سرعت انجام خواهد شد، اما طی سه سال نه تنها وضعیت جاماندگان تعیین تکلیف نشد؛ بلکه واریز سود سهام عدالت هم با تاخیر بسیار و به صورت سه مرحله‌ای انجام شد.

اکونگار نوست: یکی از نکات قابل تامل در این میان وعده‌های بی‌عمل وزارت اقتصاد بود. احسان خاندوزی وزیر اقتصاد دولت سیزدهم در ابتدای سال با اولتیماتوم به شرکت‌هایی که سود را به حساب بورس واریز نکرده‌اند، گفت: در صورت تخلف شرکت‌ها و تعلل در واریز سود به حساب سمات با آن‌ها برخورد قانونی خواهد شد.

درحالی که شرکت سپرده‌گذاری دلیل تعویق در واریز مرحله سوم سود سهام عدالت را خلف وعده ۸شرکت برای واریز به حساب سازمان بورس اعلام کرد، اما رئیس سازمان بورس با حمایت از شرکت‌ها گفت: در سال ۱۴۰۲ به دلیل مشکلات مالی به وجود آمده برای شرکت‌ها امکان واریز سود وجود نداشت و امیدواریم تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۳ شرکت‌ها به تعهدات‌شان عمل کنند.

در کش و قوس‌های به وجود آمده، احسان خاندوزی وزیر اقتصاد دولت سیزدهم در روز یک خرداد با اعلام برنامه‌های اقتصادی دولت در رسانه ملی اعلام کرد که مرحله سوم سود سهام عدالت نهایتا تا پایان خرداد به حساب سهامداران واریز خواهد شد و پرونده این موضوع در دولت سیزدهم بسته خواهد شد.

با وجود اینکه تکلیف دولت چهاردهم روز ۱۵تیر مشخص شد و با پایان خرداد ماه اول تابستان هم از نیمه گذشت خبری از واریز سود مرحله سوم سهام عدالت نیست./اندیشه معاصر

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط