فرهنگیان

برخی دانشجویان سال سوم دانشگاه‌های غیر از فرهنگیان٬ بورسیه آموزش و پرورش می‌شوند

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفت: دانشجویان سال دوم دانشگاه‌های دیگر که تمایل دارند در دانشگاه فرهنگیان به عنوان دانشجومعلم ادامه تحصیل داده و معلم شوند؛

معلمان و فرهنگیان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،به نقل از خبر آنلاین سخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفت: دانشجویان سال دوم دانشگاه‌های دیگر که تمایل دارند در دانشگاه فرهنگیان به عنوان دانشجومعلم ادامه تحصیل داده و معلم شوند؛برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید و همراه ما باشید.

دانشجویان سال دوم که تمایل به معلمی دارند؛ این خبر را بخوانند

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفت: دانشجویان سال دوم دانشگاه‌های دیگر که تمایل دارند در دانشگاه فرهنگیان به عنوان دانشجومعلم ادامه تحصیل داده و معلم شوند؛ می‌توانند بر اساس آیین نامه در دانشگاه فرهنگیان ادامه تحصیل دهند.

حقوق معلم

برخی دانشجویان سال سوم دانشگاه‌های غیر از فرهنگیان٬ بورسیه آموزش و پرورش می‌شوند

،چندی پیش رئیس دانشگاه فرهنگیان اعلام کرد که برخی دانشجویان سال سوم دانشگاه‌های غیر از فرهنگیان٬ بورسیه آموزش و پرورش می‌شوند.

باشگاه خبرنگاران جوان در خبری نوشت: علی فرهادی، سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در این باره گفت: دانشجویان سال دوم دانشگاه‌های دیگر که تمایل دارند در دانشگاه فرهنگیان به عنوان دانشجومعلم ادامه تحصیل داده و معلم شوند؛ می‌توانند بر اساس آیین نامه و اطلاعیه دانشگاه فرهنگیان در رشته‌های مختلف و مورد نیاز به کار خود ادامه دهند.

وی افزود: دانشگاه فرهنگیان براساس آیین نامه‌ای که در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده٬ بنا به نیاز خود در رشته‌های مختلف دانشجو می‌پذیرد.

او با بیان این که دروسی که دانشجویان در دانشگاه خود گذرانده‌اند٬ در دانشگاه فرهنگیان لحاظ می‌شود؛ تصریح کرد: در آیین نامه آمده دانشجویانی که به هر دلیلی تمایل به تغییر رشته دارند٬ دروس گذرانده‌ آن ها بررسی و لحاظ می‌شود تا دانشجویان دروس تکراری را نخوانند.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفت: بخش‌های سیاستی آیین نامه طراحی شده و به محض این که تمام بخش‌های آن تکمیل شود از سوی دانشگاه فرهنگیان ارائه و نحوه ورود آن از طریق وزارت آموزش و پرورش اطلاع رسانی می‌شود.

فرهادی در پایان اظهار کرد: پیش بینی می‌شود این آیین نامه از مهر اجرایی شود.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط