20:00 - 1403/03/15

اخبار اقتصادی

اگر برای دریافت وام ازدواج، ضامن نداشتیم چه کنیم؟/نرخ سود و محاسبه قسط وام ازدواج ۱۴۰۳

یکی از پرسش‌های متداول در مورد وام ازدواج این است که اگر ضامن نداشتیم، چکار باید بکنیم؟ پاسخ به این سئوال می‌تواند برای شما هم امیدبخش باشد زیرا با داشتن اعتبار شغلی و اسنادی

یارانه/آنچه عروس داماد ها باید راجب یارانه طرح معیشتی بدانند!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،یکی از پرسش‌های متداول در مورد وام ازدواج این است که اگر ضامن نداشتیم، چکار باید بکنیم؟ پاسخ به این سئوال می‌تواند برای شما هم امیدبخش باشد زیرا با داشتن اعتبار شغلی و اسنادی برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید

اگر برای دریافت وام ازدواج، ضامن نداشتیم چه کنیم؟/نرخ سود و محاسبه قسط وام ازدواج ۱۴۰۳

اگر برای دریافت وام ازدواج، ضامن نداشتیم چه کنیم؟

یکی از پرسش‌های متداول در مورد وام ازدواج این است که اگر ضامن نداشتیم، چکار باید بکنیم؟ پاسخ به این سئوال می‌تواند برای شما هم امیدبخش باشد زیرا با داشتن اعتبار شغلی و اسنادی که اعتبار شغلی شما را اثبات کند می‌توانید وام ازدواج بگیرید. محاسبه آن هم به این ترتیب است که ۶۰ درصد حقوق شما باید مبلغ هر قسط را پوشش دهد. یعنی اگر مبلغ هر قسط شما ۶ میلیون تومان است، فیش حقوقی که ارائه می‌کنید باید ۱۰ میلیون تومان باشد.

 

نرخ سود و محاسبه قسط وام ازدواج ۱۴۰۳

می‌رسیم به سوال اساسی یعنی قسط وام ازدواج چقدر است؟ اصولا بازپرداخت وام ازدواج ۱۰ ساله (۱۲۰ ماهه) است. نرخ سود آن ۴ درصد در نظر گرفته شده. اقساطش به‌طور مساوی است و بلافاصله، یک ماه بعد از دریافت وام شروع می‌شود.

پیگیری وام ازدواج

اگر برای دریافت وام ازدواج، ضامن نداشتیم چه کنیم؟/نرخ سود و محاسبه قسط وام ازدواج ۱۴۰۳

به این ترتیب مبلغ قسط وام ازدواج ۱۴۰۳ از این قرار است؛

قسط وام ۳۰۰ میلیونی: ماهانه حدود دومیلیون و ۷۲۷هزار تومان (یعنی هر زوج برای دو وامی که گرفته‌اند باید ماهانه ۵میلیون و ۴۵۴هزار تومان قسط بدهند)
قسط وام ۳۵۰ میلیونی: ماهانه حدود سه میلیون و ۱۸۱هزار تومان (یعنی هر زوج باید ۶میلیون و ۳۶۲هزار تومان ماهانه کنار بگذارند)
نکته: باید بدانید کارمزد ۴ درصدی وام به رقم قسط اول هر سال اضافه می‌شود.

نکته ۱: اقساط وام ازدواج ۱۴۰۳ به شرطی براساس موارد گفته‌شده در بالا است که مثل سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ مدت بازپرداخت اقساط ۱۰ ساله باشد.

نکته ۲: این احتمال وجود دارد که مدت بازپرداخت اقساط به ۱۲ سال افزایش پیدا کند. در این صورت، مبلغ اقساط وام ازدواج کمتر می‌شود و مثلا به‌جای اقساط دو میلیون و ۷۳۰ هزار تومانی بابت تسهیلات ۳۰۰ میلیونی، باید ماهانه تقریبا دو میلیون و ۲۸۰ هزار تومان به بانک قسط پرداخت کرد.

محاسبه اقساط ماه‌های خاص

احتمالا می‌دانید که اقساط وام ازدواج در برخی از ماه‌ها متفاوت است. مثلا متقاضی‌ای که امکان دریافت تسهیلات ۳۰۰ میلیونی را دارد و بابت آن باید ماهانه حدود دو میلیون و ۷۳۰ هزار تومان قسط بدهد، در همان ماه اول باید قسط ۱۲ میلیون تومانی بپردازد. این قسط در ماه سیزدهم، یعنی ماه اول سال دوم، ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و در ماه بیست‌وپنجم، ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خواهد بود. این عدد در ماه ۱۰۹، یعنی اولین ماه از آخرین سال بازپرداخت اقساط، به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می‌رسد و نهایتا متقاضی بعد ۱۰ سال ۳۷۸ میلیون تومان به بانک برمی‌گرداند.

برای آن دسته از متقاضیانی که به شکل هم‌زمان فرصت دریافت تسهیلات ۳۵۰ میلیونی را دارند، اقساط وام ازدواج ۱۴۰۳ در ماه اول شامل دو قسط ۱۴ میلیون تومانی می‌شود و در مجموع برای هر دو زوج این رقم به عدد شگفت‌انگیر ۲۸ میلیون تومان می‌رسد. نهایتا هر دو متقاضی به‌شکل جداگانه باید بعد از ۱۰ سال حدود ۴۲۷ میلیون تومان به بانک برگردانند.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : رده

مطالب مرتبط