۲۱:۵۹ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۷

اقتصادی

hemayat.mcls.gov.ir جزئیات بیشتر پیگیری یارانه معیشتی با کد ملی در سامانه اعتراض

چگونه میتوانیم یارانه معیشتی خود را پیگیری کنیم؟ نحوه این کار را در اندیشه معاصر دنبال کنید

پرداخت یارانه‌ معیشتی در سال ۱۴۰۳

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، پیگیری یارانه معیشتی یکی از مهمترین بخش هایی میباشد که تمامی افراد به دنبال این هستند تا مشکلات اقتصادی خود را حل کنند. پیگیری یارانه معیشتی به این دلیل اهمیت دارد چرا که با پیگیری یارانه معیشتی تکلیف اینکه آیا ماهانه یک هزینه ای به حساب آنها واریز میشود یانه . برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر درباره پیگیری یارانه معیشتی اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

خلاصه ای از پیگیری یارانه معیشتی با کد ملی

برای پیگیری یارانه معیشتی افراد میتوانند به سامانه وارد شوند و با ورود به سامانه تمامی اطلاعات خودشان به دستشان میرسد که در ادامه به آن پرداختیم

۱. ابتدا وارد سامانه حمایت معیشتی شوید. (ورود به سامانه دهک بندی)

۲. پس از وارد شدن به صفحه اصلی سایت طرح حمایت معیشتی، گزینه «ورود به سامانه» را در انتهای این صفحه بزنید تا پنجره ورودی برای تان نمایش داده شود.

۳. حالا با توجه به این که خانواده تان تک نفره یا چند نفره است، گزینه مربوطه را انتخاب کرده و اطلاعات لازم را وارد نمایید. کد ملی سرپرست و شماره حساب یارانه برای هر دو نوع خانواده الزامی است. اما خانواده‌های چند نفره باید در این بخش شمار ملی یک عضو دیگر را هم وارد کنند.

۴. هم اکنون کد امنیتی موجود را هم قرار داده و گزینه «ورود» را بزنید.

۵. حالا به حساب کاربری خود در این سامانه وارد می شوید. در صورتی که نتیجه ثبت نام سامانه حمایت معیشتی شما مشخص شده باشد، می توانید شناسنامه اقتصادی و اجتماعی خانواده را در این سایت مشاهده کنید. هم چنین وضعیت قبولی یا رد درخواست هم تعیین گردیده و قابل مشاهده است. اما در صورتی که هنوز شناسنامه اقتصادی قرار نگرفته و نتیجه مشخص نشده یعنی بررسی های اطلاعاتی تان تکمیل نشده است.

اگر نتیجه ثبت نام شما در سایت حمایت معیشتی مشخص شده اما در وضعیت رد شده قرار گرفته بود باید مجددا با تکمیل یک رضایت نامه، درخواست بازبینی بدهید و منتظر باشید تا نتیجه نهایی اعلام شود.

پیگیری یارانه معیشتی

پیگیری یارانه معیشتی

معرفی سامانه حمایت معیشتی hemayat.mcls.gov.ir

با توجه به بالا رفتن نرخ تورم و مشکلات اقتصادی مردم، دولت به منظور کاهش مشکلات اقتصادی افراد، اقدام به روی کار آوردن طرح پرداخت یارانه نقدی کرده است. اگرچه طرح یارانه نقدی سال ها است که در کشور اجرا می شود، اما در سال های گذشته با توجه به هدفمندی یارانه ها، بعضی از اشخاص دیگر یارانه دریافت نکردند و در واقع، یارانه آن ها قطع شد.

از طرفی به غیر از یارانه نقدی که ماهانه به اشخاص پرداخت می شود، یارانه ای تحت عنوان یارانه کمک معیشتی نیز از سوی دولت روی کار آمد که اشخاص واجد شرایط مجاز به دریافت این یارانه می باشند.

با توجه به لزوم شناسایی اشخاص برای ارائه یارانه های نقدی، سامانه ای به نام سامانه حمایت معیشتی راه اندازی شد تا مردم بتوانند از طریق این سایت درخواست های خود را مبنی بر استفاده از خدمات کمک معیشتی دولت ثبت کنند و پس از ثبت درخواست منتظر نتیجه درخواست خود باشند.

سامانه حمایت معیشتی از طریق نشانی اینترنتی hemayat.mcls.gov.ir برای عموم مردم قابل دسترس می باشد و اشخاص می توانند از طریق این سایت اقدام به ثبت درخواست های خود به صورت آنلاین کنند. این سامانه مدت هاست که فعال می باشد اما به تازگی به روز رسانی شده است. در سامانه جدید امکانات بیشتری ارائه می گردد که شامل مواردی از قبیل اعتراض به بخش های مختلف مانند خودرو و تراکنش های بانکی می باشد که در سامانه قبلی ممکن نبود./سامانه ها

امکانات سامانه حمایت دهک بندی hemayat.mcls.gov.ir

پس از توضیح چیستی سامانه جدید حمایت دهک بندی یارانه و نحوه ورود به سایت hemayat.mcls.gov.ir در تیترهای پیشین، در این تیتر از مقاله دینا، امکانات سامانه حمایت دهک بندی hemayat.mcls.gov.ir، مورد بررسی قرار خواهد گرفت. این امکانات، عبارتند از:

مشاهده وضعیت اقتصادی خانوار

مشاهده اعضای خانوار

مشاهده دهک بندی یارانه

ثبت شکایت یارانه یا همان، ثبت درخواست بررسی، در خصوص دهک بندی یارانه

دسترسی به ویدئوهای آموزشی و راهنمای استفاده از سامانه حمایت

با توجه به اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دوبار در سال، فاکتورهایی چون ساختار خانواده، بعد خانواده، مجموع درآمد خانوار، شاغل بودن افراد خانوار، داشتن معلول، داشتن بیمار خاص، تعداد و کیفیت خودروی اعضای خانوار، مسکن و املاک خانوار، تراکنش‌ های مالی و… را، مورد بازبینی، قرار داده و دهک بندی یارانه را تغییر می دهد، افراد باید، از مراحل اعتراض به دهک بندی یارانه، مطلع باشند که مطالعه مقاله زیر، جهت کسب اطلاعات در این باره، توصیه می گردد.

چرا یارانه من قطع شد؟

از اصلی‌ترین دلایل قطع یارانه، دهک دهم بودن درامد خانوار است. البته این اتفاق ممکن است گاهی به اشتباه رخ دهد . به همین علت، سرپرست خانوار می‌تواند به سایت hemayatmcls.gove.ir مراجعه کرده و اعتراض خود را ثبت کند. ستاد هدفمندی یارانه نیز موظف است دوباره به بررسی منابع درآمدی خانواده پرداخته و در صورت رخ دادن اشتباه، دهک جدید خانوار را اعلام کند.

گروه دیگری نیز در دوره‌های قبل به هر دلیلی یارانه دریافت نمی‌کردند یا به طور خودخواسته یارانه خود را قطع کرده‌اند. این افراد نیز به قطع یارانه معیشتی اعتراض داشتند و درحال حاضر خواستار دریافت یارانه هستند. این افراد که جاماندگان از یارانه محسوب می‎شوند ، برای ثبت نام یارانه لازم است به سایت my.gov.ir مراجعه کنند.

یارانه نقدی ۲ برابری شامل چه کسانی است ؟

طبق خبرهای رسیده برای هر نفر ۲۲۰ هزار تومان یارانه کالابرگی و ۳۰۰ هزار تومان یارانه نقدی جمعا ۵۲۰ هزار تومان در حساب افراد می نشیند.

با اشاره به طرح کالابرگ الکترونیک ادامه داد: اکنون این بستر شکل گرفته و خانواده‌ها نیز براساس آن رفتارشان تغییر کرده و با اجرای این طرح که طی هفت فاز توسعه پیدا کرده، رفتار اقتصادی و اجتماعی مردم در حال تغییر است. مردم به سمت خریداری مواد خوراکی سالم حرکت می‌کنند.

سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماع در پاسخ درباره‌ی این موضوع بیان کرد این طرح در طول سه‌ماه کمترین مشکل را داشت و با موفقیت به سرانجام رسید.​

هم‌چنین با تمامی۲۳۰ هزار فروشگاه مرتبط با این طرح تسویه حساب انجام شده و بدهی‌ای در این زمینه نداریم. تداوم این طرح نیازمند بررسی است که در حال انجام است و تاکنون تصمیم قطعی اتخاذ نشده است.

تصویب‌نامه مصوب جلسه مورخ ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ هیأت وزیران در خصوص «استمرار اجرای طرح کالابرگ الکترونیک در سال ۱۴۰۳» طی نامه شماره ۲۴۶۲۹ در تاریخ ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ ابلاغ شد.

در این ابلاغیه آمده است: هیأت وزیران در جلسه ۱۴۰۳/۲/۹ به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد ۱- در اجرای جزءهای (۱) و (۲) بند (الف) تبصره (۸) قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور (بخش اول) و به منظور استمرار اجرای طرح کالابرگ الکترونیک در سال ۱۴۰۳ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف است نسبت به اجرای طرح مذکور از محل اعتبارات مصوب مربوط در قانون بودجه سال جاری اقدام نماید./برنا

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط